Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, EKU Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Kulmbacher, EKU Pils

    Dostałem to w Geant
    Niestety w puszce, a puszek nie znoszę. Można Eku Pilsa dostać w butelkach (chyba 0,33l ), w sześciopaku. Ja nie podejmowałem zbytniego ryzyka - w końcu wcześniej nigdy nie piłem tego piwa. W ogóle zwróciłem na nie uwagę bo skojarzyłem, że Art kiedyś coś tym piwie pisał (zdaje się pytał o importera więc jeżeli to jeszcze aktualne - odpowiadam. Na puszce wyczytałem co następuje: AB Spółka z.o.o. ul. Makuszyńskiego 10a PL. 31-752 Kraków).
    Puszka zawierała pół litra napoju jak na mój gust, troszeczkę zbyt "bladego". Po przelaniu do szkła pokazała się ładna piana utrzymująca się przez kilkadziesiąt sekund. Pachnie to to, całkiem całkiem. Smak na 4 z plusem - jest wielce prawdopodobne zakupienie sześciopaku następnym razem. Gazu w sam raz.
    W danych "technicznych" podaje się zawartość alkoholu 4,9%, brak natomiast informacji o ekstrakcie.
    A warzy to piwo Kulmbacher Brauerei.


    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Hej, wielkie dzięki za pamięć Adamie! Faktycznie kiedys poszukiwalem importetra i wyleciało mi to już z głowy, ale bardzo się cieszę, że mi przypomniałeś.
    A propos EKU Pils, nie miałem jeszcze okazji próbować, ale skoro już jest w HMarketach to pewnie na nie łatwiej trafie (albo i niE),

    ps.
    już myślałem że nikt nie zajrzy wczoraj na forum, więc uratowałeś sytuację
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Dokonałem inspakcji butelkowej wersji z sześciopaku - tyż dobre. Jedyna uwaga - gazu jakbymniej niż w wersji puszkowej.

      Pytanie - skoro jest EKU Pils, to czy są jeszcze jakieś inne EKU?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Sorry za literówki ale o tej porze, niech mi to będzie wybaczone.
        "...inspakcji..." należy odczytać jako inspekcji
        "...jakbymniej..." - miało być jakby mniej
        "...tyż..." - może zostać.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          EKU (czyli Echt Kulmbacher) produkuje Kulmbacher Brauerei AG, D-95326 Kulmbach, Bawaria.
          Parę dni temu skusiłem się na EKU 28, jak piszą na etykiecie, jedno z najmocnieszych piw świata, ze względu na odniesienia historyczne piwa świdnickiego i kulmbachskiego. No cóż, piwo mocne (Heller Bock), ekstr. 28%, alk. do 11%, niestety - czuć było żywy spirytus. Wprawdzie nie bardzo wierzę, aby wzmacniano piwo dolewaniem spirytusu z wiadra, ale i tak było to obrzydliwe. Z trudem wypiłem pół małej butelki i podjąłem męską decyzję - nigdy więcej.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            a propos mocy dzisiaj widziałem piwko Amsterdam Maximator, miał ponad 11 woltów, ale się nie odważyłem.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              A ja się odważyłem. Wrażenia podobne jak przy EKU 28. No cóż, nie każdemu wychodzi Samichlaus.
              Piłem też EKU: Festbock, Rubin, Hopfinger (bezalkoholowe), ale nie wiem, czy je wszystkie jeszcze robią.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Pojawiło się EKU Pils w beczułkach pięciolitrowych. I uwaga - jest taniutkie - trochę ponad 30zł.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  1.50zł za pół litra??? tożto tańsze od mrówkowo importowanych czeskich browarków...
                  mam na mysli te kupowane w Polsce od 'mrówek'.

                  aha w Browarze jest pełna lista produkowanych EKU:
                  http://www.browar.biz/browary.php?id=73
                  chodzi tylko o te z EKU w nazwie, bo sam browar wytwarza jeszcze kilka innych marek
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Ja też byłem w szoku. Obok Był DAB original za 42 zł, i jeszcze jakieś piwko za 38 zł.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Cezar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 1349

                      #11
                      ART, jak ty to wyliczyłeś? 30 zł podzielone przez 5 litrów to wychodzi 6 zł za litr, czyli 3 zł za pół litra. A to jest cena całkiem normalna.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Nawet 3 złote za pół litra to niska cena, szczególnie w odniesieniu do ceny tego samego EKU w wersi sześciopaku buteleczek 0,33l - 16 zł. Chociaż EKU w puszce 0,5 wychodzi taniej ( poniżej 3 zł). A ze wszystkich niemieckich beczek w hipermarketach, ta jest chyba najtańsza. To jest coś w sam raz na niewielkie spotkanie przy grillu/ruszcie we własnym ogródku.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          jestem w szoku pozawałowym.

                          mam nadzieję, że mój egzaminator nie kręci się tu gdzies w pobliżu... hehe
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Cezar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 1349

                            #14
                            Krzysiu napisał
                            ... Parę dni temu skusiłem się na EKU 28, jak piszą na etykiecie, jedno z najmocnieszych piw świata ... ... było to obrzydliwe. Z trudem wypiłem pół małej butelki i podjąłem męską decyzję - nigdy więcej.
                            Ja też się skusiłem (pierwszy i ostatni raz) i także nie dopiłem.

                            Zaskoczyła mnie żona - dolała sobie coca-coli i z przyjemnością wszystko wypiła. Może to właśnie tędy droga?

                            Comment

                            • Qbric
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 427

                              #15
                              Zgadzam sie w 100%. To nie jest dobre piwo! Zrobiło mi się po nim niedobrze, choć może dlatego, że było to już 8 piwo... Wcześniejsze 7 nie nazywało się EKU
                              Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎