Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Software dla kolekcjonerów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    Software dla kolekcjonerów

    Czy może ktoś polecić jakieś programy komputerowe przydatne kolekcjonerom (osobiście - podstawek)? Chodzi mi o coś, co w łatwy sposób pozwoliłoby mi posegregpować mój zbiór i zarządzać nim w sposób wirtualny (kraje, browary, itp.). Widziałem kiedyś w Sieci podobny programik ale nie dał się uruchomić.
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    #2
    Wprawdzie ten program służy do segregowania kapsli, ale myślę że da się nim także układać podstawki.
    Niestety wymaga jakiegoś dziwacznego oprogramowania do uruchomienia i na moim kompie za nic nie mogłem go odpalić.
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • Petrax
      Senior
      • 12-2001
      • 662

      #3
      Ściągnąłem go sobie, u mnie działa bez problemu, ale interfejs nie jest zachwycający i czasami sam sie wyłącza. Na pewno wymaga dopracowania, ale dzięki za linka, może kolejne wersje trochę udoskonalą.
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • Grzegorz_J_bie
        Senior
        • 04-2002
        • 261

        #4
        Niewiedzieć czemu umnie też nie chodzi;-(
        beermats_mezyk@op.pl

        Comment

        • Petrax
          Senior
          • 12-2001
          • 662

          #5
          Być może wymaga to zainstalowanego programu Amiglobe 2002 - ikonka oraz interfejs obydwu programów jest niemalże identyczny, może to po prostu przeróbka, która wymaga jakiś uniwersalnych plików właśnie z Amiglobe'a. W każdym razie ja mam go zainstalowanego i wszystko działa OK.
          In cervisia veritas
          http://www.ptxc.de.vu
          Пиво - вот мое экотопливо

          Comment

          • Krzych15
            Senior
            • 10-2002
            • 596

            #6
            Ja równierz chętnie nabyłbym taki program który w prosty sposób pomógłby mi posegregować podstawki ze 114 państw a w sumie jest ich już ponad 10 000 szt.Jeszcze nad tym panuję ale co będzie w przyszłości?
            krzych
            Dzień bez piwa to stracony dzień.

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              #7
              Krzych15 napisał(a)
              Ja równierz chętnie nabyłbym taki program który w prosty sposób pomógłby mi posegregować podstawki ze 114 państw a w sumie jest ich już ponad 10 000 szt.Jeszcze nad tym panuję ale co będzie w przyszłości?
              Sam widzałem co u Krzysia się święci, więc niech ktoś nas poratuje.
              SOS-pomocy
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • jacca
                Junior
                • 03-2003
                • 21

                #8
                Witam Szanownych Kolekcjonerów,

                jestem średniopoczątkującym zbieraczem podstawek a przy tym programistą, więc może potrafiłbym pomóc. Sam zastanawiałem się już czy nie zacząć się wspomagać jakimś software...
                Co taki program do katalogowania zbioru wg Was powinien robić? Zakładam, że mogłyby to być wszelakie 'skanowalne' kolekcje: podstawki, etykiety, kapsle.

                pozdrav

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  #9
                  Chyba wszyscy liczą na Twoją pomoc, ja również.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • albeertos
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 2313

                    #10
                    jacca napisał(a)
                    Zakładam, że mogłyby to być wszelakie 'skanowalne' kolekcje: podstawki, etykiety, kapsle.

                    pozdrav
                    Hmm, nie tylko. Szkło też można sfotografować
                    (_)>
                    Nigdy się nie poddawaj!!!
                    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                    Lech jest tam gdzie jego wiara
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Sądzę, że wystarczy zwykła nakładka na jakiś tani program osługi baz danych. Natomiast co innego to ściąganie obrazków. Nie ma sensu przecież, żeby każdy osobiście skanował dziesiątki tysięcy etykiet, wafli czy kapsli. To powinno wisieć gdzieś na sieci.
                      Czyli coś w rodzaju bazy typu klient - serwer (np. program Adabas ze StarOffice 5.2 - jest bezpłatny - tak działa).
                      Ogół danych byłby w sieci, natomiast poszczególne osoby ściągałyby tylko to, co im jest potrzebne. Wymagało by to jednak podziału pracy przy budowaniu takiej bazy.

                      Comment

                      • jacca
                        Junior
                        • 03-2003
                        • 21

                        #12
                        Powiem szczerze, że też myślałem na początku o jakiejś bazie danych chociażby pod MS Access... Z mojego punktu widzenia program winien być jak najprostszy - taka poręczna aplikacyjka. Zawsze kiedy chciałem zrobić spis (bazę danych) czegokolwiek kończyło się wykorzystaniem notatnika ;P

                        Z drugiej strony pomysł kolegi Krzysia z centralną bazą danych na serwerze jest bardzo dobry (też mi coś takiego chodziło po głowie) - z jednym małym 'ale': 100 000 wzorów (co chyba przy wspólnej pracy nie jest zbytnią wielkością zbioru) pomnożone przez skromne 40 kB jednego skanu (awers - rewers, kontretykieta, cokolwiek) daje nam około 4 GB...

                        Ponieważ temat jest interesujący (a właśnie tworzę coś podobnego - program magazynowy) postaram się przez weekend stworzyć pewien zarys aplikacji z 'furtką' na komunikację ze światem zewnętrznym.

                        pozdrav
                        jacca

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Z wieloletniej praktyki wiem, że wielu kolekcjonerów robi równocześnie to samo - skanuje, opisuje itd. O wiele prostsze byłoby podzielenie się tą wiedzą, lub chociażby podzielenie pracą.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #14
                            zapraszam do działu kolekcjonerskiego. myślę że na jego podstawie można spokojnie coś sensownego uczynić.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • jacca
                              Junior
                              • 03-2003
                              • 21

                              #15
                              Witam,

                              w załączeniu screenshot tego co udało mi się wysmażyć przez weekend [jeżeli jeszcze kogoś to interesuje ;P];

                              moje pytania (w skrócie):

                              1) ile skanów 'na przedmiot'?
                              2) jakie dołożyć pola z danymi?
                              3) kapsle, podstawki, szkło, etykiety etc. mają być 'w jednym worku' z możliwością filtrowania - czy rozbijać to na różne tabelki?
                              4) [do szefów Browaru ] czy przewidzieć możliwość wysyłania polskich przedmiotów do działu kolekcjonerskiego?

                              liczę również na Wasze sugestie i życzenia...

                              pozdrav
                              jacca
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎