Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nieznany kapsel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    nieznany kapsel

    Witajcie!
    Oto przedwojenny kapsel, który spędza mi sen z powiek, bo nic o nim nie wiem. Został znaleziony podobno w okolicach Wrocławia. Gdyby nie było to dobrze widoczne to informuję, że na tarczy widnieją trzy poroża, a spoza niej wystają laska i czapka biskupia. Najbardziej ucieszyłaby mnie wiadomość, że jest to kapsel polski, ale pewnie jest czeski lub niemiecki.
    Attached Files
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    #2
    Minęło kilka dni, zerknęło tu ponad 50 osób i nikt nic nie wie. Może ktoś widział gdzieś podobny herb? Nie jest to na pewno herb żadnego polskiego miasta, ale może wsi albo jakiegoś rodu?
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Myślę że w tym przypadku więcej niż birrofiliści mogą podpowiedzieć Ci heraldycy , gdyż jedynym kluczem do identyfikacji jest tu ów herb. Może jest to herb miejski a może rodowy (np. właścieciela tej wytwórni). Jeśli piszesz że kapsel został znaleziony w okolicach Wrocławia to b. prawdopodobne iż z tych okolic pochodzi , a wiesz przecież iż do 1945 tereny te należały do Niemiec i tak można by go liczyć - no, chyba że jak większość polskich kolekcjonerów liczysz je jako polskie.Spróbuj w internecie poszukać jakiś stron (forum) heraldycznych. Zamieść skan , może Ci pomogą. Sam jestem ciekaw co to za kapsel , i czy w ogóle piwny. A może niemieccy birrofiliści coś będą wiedzieć ?
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        Na pewno nie jest to herb rycerzy polskich - sprawdziłem na stronie http://www.polonium.de/docs/ciekawos...iso/index.html
        Poszukam dalej ...

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Nie jest to również herb żadnego z księstw śląskich, ani żadnego z miast będących stolicami tychże księstw; wykluczyłem także kilkanaście wielkich magnackich rodów dolnośląskich.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎