Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Groclin Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Palm, Groclin Grodziskie

    Kolor ciemno-bursztynowy, piana gęsta dość długo utrzymuje się. Przyzwoicie gazowane. Zapach niezwykle aromatyczny o owocowej nucie. Piwo ( jak zapewnia producent ) górnej fermentacji, w smaku niezwykle treściwe, bardzo bogate, przypomina silniejszą wersję belgijskiego Hoogardena, połączenie goryczki, ze słodkimi(owocowymi) klimatami, a także lekko wyczuwalny smak drożdży.
    Zaw. ekstr. 14,4%, zaw. alk. 6,6%.
    I na koniec ciekawostka rozlane w browar Belgia, dla Groclin- Dyskobolia S.S.A. i uwaga importowane z Belgii.
    Mimo tego, że " diabli wiedzą " czy traktować to jako piwo belgijskie, czy tez polskie na pewno warte polecenia.
    Ocena: 4+.
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #2
    A tak wygląda etykieta:
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Brzmi rewelacyjnie, napisz jeszcze proszę cenę i gdzie toto mozna zakupić?
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #4
        Marusia napisał(a)
        Brzmi rewelacyjnie, napisz jeszcze proszę cenę i gdzie toto mozna zakupić?
        Ceny nie znam, gdyż otrzymałem to w ramach prezentu od brata, a piwko to zakupione zostało w sklepie Piotr i Paweł w Grodzisku Wlkp.
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Smaku nie opisuję bo po pierwsze nie piłem , a po drugie raczej tego unikam (opisywania - nie picia ) . Mimo wszystko pierwsze wrażenie na opis tego piwa było pozytywne , jednak później doszedłem do przykrego wniosku iż to tylko żenująca podróba grodziskiego kult-eliksiru i w dodatku pewnie bezprawnie ściągnięty wzór etykiety. Takie czasy - banda Lecha zamknęła browar a teraz takie produkty zastępcze dla ludu. Obciach.Jeśli to piwo jest warzone w Belgii to oczywiście nie można go liczyć jako polskie.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Cooper napisał(a)Jeśli to piwo jest warzone w Belgii to oczywiście nie można go liczyć jako polskie. [/B]
            oczywiście etykiety również nie
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • sebol
              Member
              • 02-2002
              • 66

              #7
              Regent przesadza

              Smak piwa jest intensywny lecz nie mów mi tu o klimatach owocowych...Niestety wyczuwalny jest alkohol(mam nadzieję że nie dolewają).Na etykiecie jest napisane że piwo górnej fermentacji i należy lać ostrożnie.Wzrok wytężałem i osadu drożdży nie zauważyłem.Liczy się intencja producenta że stworzono piwo "Grodziskie",oczywiście zgadzam się z tym że ze starym Grodziszem nie ma to nic wspólnego.Zawsze jest nadzieja że wreszcie ktoś zacznie warzyć piwo w Grodzisku tak jak kiedyś , pierwszy krok zrobiono,czekam na następne...
              sebastian30000

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                Z jednej strony to dobrze, że co najmniej kilka osób w Grodzisku tęskni za grodziskim. Może coś ciekawego z tego wyniknie. Szkoda jednak, że zaczynają od sprowadzenia jakiegoś no-name'a z Belgii i okraszają to etykietą - plagiatem To gorzej niż junak z Korei.

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #9
                  Odp: Groclin Grodziskie

                  Regent napisał(a)
                  I na koniec ciekawostka rozlane w browar Belgia, dla Groclin- Dyskobolia S.S.A.
                  napój regeneracyjny dla piłkarzy??
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • cool_maly3
                    Junior
                    • 06-2003
                    • 1

                    #10
                    piwko kosztuje około 5 złociszy, żadna rewelka
                    pewnie już nic nie zastšpi piwka grodziskiego z prawdziwego zdarzenia

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Na mój smak to jest zwykły "Palm", rozlany w szpanerskie butelki z naśladownictwem oryginalnej etykiety. Nawet nie ma osadu drożdżowego.

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #12
                        Jestem po drugiej degustacji i opinii raczej nie zmieniam, choć wydaje mi się, że bardziej wyczuwam smak alkoholu. Co do drożdży -rzekomo osiadających na dnie - to rzeczywiście bzdura. Zaś porównanie do Palma, to raczej całkowite nieporozumienie.
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          #13
                          kolor - ciemnozłoty
                          piana - początkowo dość obfita i drobnoziarnista, utrzymuje się niezbyt długo
                          zapach - słabo wyczuwalny, w tle niezbyt intensywne owocowo - słodkie nuty
                          smak - treściwy i mocny, ale nie czuć alkoholu; raczej płaski i pozbawiony niuansów, w tle dość charakterystyczny, ale trudny do zdefiniowania posmak
                          butelka 0,33 l (vichy) / cena 5,50 zł w sklepie na rynku w Grodzisku
                          kapsel bez nadruku

                          W "Piotrze i Pawle" w Grodzisku kosztowało 4,99 ale jest już wyprzedane. Koleś na stoisku piwnym twierdził, że jest to podobno jednorazowa akcja i nie spodziewają się kolejnych dostaw "Groclin Grodziskiego". Może to i dobrze ?
                          Piwo to nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdziwym grodziskim, ale też z całą pewnością nie jest to Palm.
                          I jeszcze cytat z kontretykiety:
                          "Piwo Groclin Grodziskie
                          1302 - 2003
                          Wyprodukowano dla przypomnienia i uświetnienia 700-letniej tradycji piwowarstwa i historii miasta Grodziska Wielkopolskiego."
                          Mimo wszystko mam nadzieję, że ta nostalgia za grodziskim doprowadzi kiedyś do czegoś bardziej konstruktywnego niż nabijanie sobie kabzy przez Groclin na sprzedaży za nieprzyzwoite pieniądze jakichś dziwnych wynalazków wątpliwej proweniencji

                          Comment

                          • ppns
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1737

                            #14
                            Prośba o w miarę szybkie info : gdzie jest jeszcze w Wielkopolsce to piwo dostępne ? Czy w stolicy kraju podziemnej pomarańczy ( np. w kompleksie megamarketów na Franowie ) jest ten wynalazek do kupienia ?
                            piwoppns@wp.pl

                            Comment

                            • yendras
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 2052

                              #15
                              W Poznaniu nie widziałem tego piwa nigdzie, nawet w "Piotrach i Pawłach" - mimo, że było w grodziskim markecie tej sieci.
                              Sam kupiłem ten wynalazek przy okazji przejazdu prze Grodzisk i obawiam się, że jedynie tam jest dostępny.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎