Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kudowa Zdrój & Nachod

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Kudowa Zdrój & Nachod

    Nie chcę mnożyć tematów, więc zapytowywuję zbiorczo o ciekawe knajpy w tych miejscowościach
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Co prawda nie byłem tam ale myślę, że w Nachodzie znajdziesz knajpy z Primatorem, rzut beretem masz Trutnov i Broumov. Daruj sobie Kudowę i tak nic innego niż wilekie molochy tam nie dostaniesz.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Ja jak byłem w Kudowie to piłem jeszcze piwo z Radkowa...
      Zythum ma rację Primator tam rządzi,nawet nie trzeba uderzyć do miasteczka-wystarczy jak zwykle przejść granicę i zaliczyć budy prowadzone przez Wietnamczyków.Nie jestem pewien czy piwo o nazwie Lew nie było właśnie z Nachodu...


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Volný.cz je český internetový portál nabízející e-mail, aktuální zpravodajství, počasí a další zajímavé služby.

        Volný.cz je český internetový portál nabízející e-mail, aktuální zpravodajství, počasí a další zajímavé služby.


        myśle że te adresy mogą Ci trochę pomóc w poszukiwaniu ciekawostek przy granicy.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • roman-n
          Senior
          • 10-2001
          • 183

          #5
          lew

          Lev był warzony w Hradec Kralove - jakieś 45 km. od Nachodu, ale browar został zamknięty parę lat temu. W Hradcu obok rynku jest fajna mała knajpka - Cerny Kon, gdzie dają rewelacyjny glasz ("certuv gulas"). Przy wyjezdzie na Pardubice jest z kolei rewelacyjna restauracja "U Honzy" z ekstra zarciem z grilla.

          W ogole polecam wyjazd do HK bo jest to piękne miasto, a i po drodze mozna co nieco zobaczyć (np. twierdzę w Josefovie)

          Z ciekawych knajpek to na rynku w Nachodzie jest fajna piwiarnia - typowo czeska - gdzie leją świeżutkiego Primatora - nazywa się Tunel. Obok browaru w Nachodzie jest mały sklepik firmowy z piwem (ach ten tmavy primatorek) i gadzetami.

          W okolicach zas Nachodu i HK jest ok. 20 zamkow i palacow, zktorych wiekszosc mozna zwiedzac za niewielka oplata.

          Пиво не чай, стакана не хватит ;-)

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              Skończyło się na Kudowie Zdroju i jestem bardziej niż rozczarowany: imperium Żywca z Okocimiem i tylko na obrzeżach dwie knajpki z lanym PIASTEM
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • zawisor
                Junior
                • 09-2003
                • 13

                #8
                żałuj

                żałuj ze nie wybrałes sie do Nachodu.Kudowa to naprawde dziura zabota dechami gdzie predzej wody zdrojowej sie napijesz niz piwa......a w Nachodzie knajpa na knajpie :-))))
                Давай За........

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  Pogoniarz napisał(a)
                  nie trzeba uderzyć do miasteczka-wystarczy jak zwykle przejść granicę i zaliczyć budy prowadzone przez Wietnamczyków.
                  Niestety, budy można policzyć obecnie na palcach jednej ręki. Raz, że korona poszła mocno w górę, a dwa, że tuż za przejściem granicznym postawiono molocha Hypernova.
                  W samym Nachodzie wcale nie ma tak "knajpy na knajpie", choć oczywiście nadal jest ich dużo. Świeżutkiego Primatorka można się napić bez większych problemów (ale nie weizena ).
                  Niestety w Czechach również widać to co dzieje się u nas - w lepszych restauracjach w rynku jest tylko ichnia masówka, czyli PilsnerUrquell i Budvar.
                  Wspomniany przez Romana-n Tunel jest - istna wzorcowa czeska piwiarnia - czyli to co tygrysy lubią najbardziej
                  Na uwagę zasługuje jeszcze restaturacja, której nazwy nie pomnę (coś jakoś chyba na H.). Znajduje się po prawej stronie w głównej uliczce prowadzącej do rynku od strony stacji kolejowej i granicy. Znak rozpoznawczy - kaseton Velvet. Żarcie całkiem dobre, menu bogate, a do picia lane Velvet i Kelt Stout.
                  Z innej strony - na pewno nie wolno wchodzić do znajdującego się przy rynku Club-Bar (lub odwrotnie). Żarcie na poziomie dyskusyjnym w cenach prawie restauracyjnych.
                  Na jedno, ale nie więcej, Cerne Krusovice można wpać do całodobowego baru na podwalu (z rynku w lewo). Nie więcej, bo bar to młodzieżowy, z conajmniej trzema telewizorami i jednym dużym ekranem z MTV przeplatanym Vivą i innym badziewiem. Ale ciemne Krusovice z wajchy warte są grzechu.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    slavoy napisał(a)
                    [B]
                    Na uwagę zasługuje jeszcze restaturacja, której nazwy nie pomnę (coś jakoś chyba na H.)B]
                    Tak, na H - PoHadka


                    slavoy napisał(a)

                    Na jedno, ale nie więcej, Cerne Krusovice można wpać do całodobowego baru na podwalu (z rynku w lewo). Nie więcej, bo bar to młodzieżowy, z conajmniej trzema telewizorami i jednym dużym ekranem z MTV przeplatanym Vivą i innym badziewiem. Ale ciemne Krusovice z wajchy warte są grzechu.
                    Bar nazywa się Non-Stop.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • fruupp
                      Junior
                      • 08-2008
                      • 9

                      #11
                      Pivnice Vatikan

                      Byłem w Nachodzie w czwartek 16 października. Pivnice Vatikan znajduje sie na trasie od rynku do zamku. Bardzo przyjemny lokal i przyjazne ceny:
                      Primator 10-18 kc
                      Polevka gulaśowa-10 kc
                      Knedle z gulaśem-54 kc.
                      Typowa czeska gospoda dla miejscowych, turystow nie widziałem.
                      Szkoda, że leją tylko Primatora 10 i 12, ale i tak polecam.

                      Comment

                      • pejo75
                        Junior
                        • 07-2009
                        • 23

                        #12
                        wrzesien Kudowa/Nachod

                        Witam jadę we wrzesniu do kudowy zdrój i graniczy ona z ćeskim Nachodem moze znacie jakies knajpki i jakies piwko lokalne warte popróbowania pozdrawiam

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #13
                          Jest już identyczny temat na forum: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=nachod

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            #14
                            Posty 12 i 13 przyłączono. Promil dzięki za czujność.
                            Last edited by Maggyk; 12-07-2009, 10:56.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            • pejo75
                              Junior
                              • 07-2009
                              • 23

                              #15
                              tak ja rozumiem ale odpowiedzi z 2003 -2007 niesą na czasie a ze był temat? ja pytam sie jak i co jest teraz pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎