Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Francja, Strasbourg, 22 Rue de Veaux, Les 3 Brasseurs

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Francja, Strasbourg, 22 Rue de Veaux, Les 3 Brasseurs

    Les 3 Brasseurs, 22 Rue de Veaux, 67000 Strasbourg
    Browar restauracyjny na strasburskiej starowce. W glownej sali wystawiony na pokaz sprzet browarniczy, oprocz tego piwniczka w ktorej sie odbywaja koncerty oraz ogrodek piwny wychodzacy na ulice. Warzone sa 4 rodzaje piwa, wszystkie gornej fermentacji, ktore nazywaja sie po prostu Blonde (jasne 5.2%), Blanche (pszeniczne 4.7%), Ambree (dosl. bursztynowe czyli polotmave 6.2%) i Brune (ciemne 6.3%). Ich wspolna cecha jest lekkosc smaku, wszystkie wypilem z wielka przyjemnoscia w 30-stopniowym upale. Blanche nie ma tak zlozonego smaku jak niektore niemieckie pszeniczniaki ale przyjemnie odswieza, Ambree i Brune maja nuty palonego slodu (to drugie z wyraznie czekoladowym akcentem). Jak dla mnie w swojej kategorii najbardziej godny zapamietania jest Blonde. Chociaz to gorna fermentacja, smakuje jak dobry pilsner z doskonala goryczka, mocno ziolowym akcentem (trudnym do opisania, troche upraszczam) i slodowym posmakiem. Do piwa podaja dania alzackiej kuchni, szczegolnie polecam tarte flambee (cos jak pizza na cienkim ciescie). Obowiazkowe miejsce do odwiedzenia jak sie jest w tamtych stronach.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Piecia wieczorem idzie na patrol..... (nabiję sobie posta...)
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      #3
      Dla ciekawostki dodam ze to siec brewpubow , maja oni 2 lub nawet 3 w samym Montrealu , planowane jest otworzenie jednego w Toronto. Niestety jak to czestow w takich sieciach bywa , malo oni eksperymentuja z swoimi piwami. Malo nowosci itd.
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        trochę spóźniona, ale relacja z wizyty:

        lokal mieści się w centrum miasta, jednak trafić nie jest łatwo - należy idąc od kościoła protestanckiego (z dwoma wieżami) przejść przez mostek na kanale w boczną uliczkę (post Kamila) - mieści się w szarej kamiennicy.

        Wciąż 4 gatunki piwa:

        La Blonde - pils, niefiltrowane, piana biała, gęsta, smak drożdżowy z silnym chmielowym aromatem

        Ambree - nie powaliło mnie na kolana - chyba najgorszy produkt miejscowych piwowarów - piana słabiutka, smak powiedziałbym niezbyt pełny, jakby wodniste - nie czuć zbytnio goryczy - raczej słodkie - za to piękny czerwonobrunatny kolor

        La Brune - tutaj niespodzianka - dużo lepsze od Ambree (a piłem po 5 godzinnej przerwie) - smak pełny z bardzo wyraźną nutą palonego słodu - kolor pod swaitło cocacolowaty - piana opadła po kilku minutach

        La Blanche - pszeniczne - także smaczne, lekkie (mimo iz nie doczytałem się w karcie danych o ekstrakcie i zawartosci alkoholu) - trwała piana - po wypiciu piwa wciąż była, smak słodu pszenicznego z nutkami bananowymi (znowu?? )

        dla kolekcjonerów: są podstawki, brak szkła firmowego

        Happy Hour od 17 do 19 oraz w tygodniu 22.30-23.30, w niedzielę 22-23

        Click image for larger version

Name:	browar.JPG
Views:	1
Size:	85,9 KB
ID:	2022960
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎