Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bractwa i Stowarzyszenia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Bractwa i Stowarzyszenia

    Proponowałbym utworzenie działu o różnych Stowarzyszeniach i Bractwach Piwnych. Zaintrygowało mnie, na przykład, że jeden z kolegów należy do Soleckiego Bractwa Piwnego - chętnie bym się czegoś dowiedział o tym Bractwie, o jego działalności, itp., ale na razie nie wiem, gdzie można kolega mógłby opisać takie Bractwo.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    w dziale Piwo-Ogólne.

    jeżeli będą dziesiątki podobnych tematów utworzy się odpowiedni poddział, myślę jednak że to nam nie grozi.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Jest ich kilka odnotowanych w naszym katalogu
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        namierzyłem w internecie kilka Bractw Piwnych i odnoszę wrażenie, że niezależnych od tego z Łodzi. Na ten przykład Bractwo Piwne Ziemi Podlaskiej, które tworzy nowe kasztelanie. Znane jest również Jeleniogórskie Bractwo Piwne, czy BP w Szamocinie czy typowo komercyjne Tyskie bractwo Piwne.
        Dlaczego te w/w bractwa nie mogą tworzyć jednej struktury, działać wspólnie?

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Wg mnie Bractwo Jeleniogórskie i z Szamocina to są luźne grupy. Który tak naprawdę chodzi tylko o jedno. Spotkać się w miły towarzystwie, po grillowac i wypić piwo.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            ... Spotkać się w miły towarzystwie, po grillowac i wypić piwo.
            a czy nam o to nie chodzi?

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              Na ten przykład Bractwo Piwne Ziemi Podlaskiej, które tworzy nowe kasztelanie.
              To przecież May i jego ekipa...
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                przecież wiem! dziwi mnie to, że już nie są dwa Bractwa a kilka... każde osobno. bynajmniej nie lobbuje za tym łódzkim, ale uważam, że taki stan (rozdrobnienia) jest niekorzystny

                Comment

                • gisou
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 230

                  #9
                  Muszę sprostować jedną rzecz. W wyniku wielu obowiązków i zdecydowanego braku czasu May opuścił BPZP. Czy na stałe to tego nie wiem. Na razie jednak nasze Bractwo funkcjonuje bez niego.
                  O Bractwie Piwnym Ziemi Podlaskiej na razie nie będę się dokładniej wypowiadał, ze względu na spodziewane zmiany w naszej działalności. Na razie to jakie one będą są sprawą otwartą, które musimy przedyskutować we własnym gronie.

                  Istnieje jeszcze kilka chyba w miarę luźnych stowarzyszeń tu nie wspomnianych takich jak Pomorska Ława Piwna i lubelski klub "Kufelek". Podkreślam słowo chyba, bo tak na prawdę nie orientuję się dokładnie w ich strukturach i zasadach na jakich opierają swoje działania.
                  Patrząc na to wydaje mi się, że takie stowarzyszenia ludzi działających w zakresie szeroko pojętego hasła "piwo" znacznie ułatwia funkcjonowanie. Wielu pasjonatów zrzesza się w lokalne stowarzyszenia właśnie po to, by mieć ułatwione organizowanie różnorakich imprez, czego najlepszym przykładem są chyba giełdy. W Gdańsku wraz z powstaniem Ławy pojawiła się cykliczna giełda, a przy okazji Festiwalu im. Jana Heveliusza została zorganizowana giełda międzynarodowa. Na pewno aspekt towarzyski też ma duże znaczenie.

                  Comment

                  • Simon
                    † 1964-2008 Piwosz w Raju
                    • 02-2001
                    • 993

                    #10
                    aspekt towarzyski jest najważniejszy , wszak piwo jest napojem biesiadnym ! Po co narzucać sztywny gorset organizacyjny ?

                    !
                    Simon

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Nie wiem dlaczego chcesz e-prezes by bractwa piwne w Polsce stanowiły jedną organizację Szybko doprowadziłoby to centralizacji i sprawiło, że jedno wielkie BP stałoby się nieruchawe. Przecież lepiej jest, kiedy wszystkie działają sobie autonomicznie i dzięki temu sprawniej. A przecież wielkie imprezy (których tak dużo w RP nie ma) i tak robi się wpsólnie.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        "Nie wiem dlaczego chcesz e-prezes by bractwa piwne w Polsce stanowiły jedną organizację"

                        To proste.
                        Pewno e-prezes chce zostać Prezesem tej organizacji i pobierac stosowne wynagrodzenie.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                          "Nie wiem dlaczego chcesz e-prezes by bractwa piwne w Polsce stanowiły jedną organizację"

                          To proste.
                          Pewno e-prezes chce zostać Prezesem tej organizacji i pobierac stosowne wynagrodzenie.
                          do głowy, by mi to nie przeszło, a i tak wycofuję się z prezesury lajboCKów.

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                            do głowy, by mi to nie przeszło, a i tak wycofuję się z prezesury lajboCKów.
                            Możesz sobie chcieć

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎