Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie - zestawy Coopers?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mario123
    Senior
    • 01-2003
    • 250

    Pytanie - zestawy Coopers?

    Mam pytanie dotyczace zestawow Coopers do przygotowywania piwa w domu. Zauwazylem je wczoraj w Geant. Sluza do przygotowania 23 l piwa. Sa piwa jasne i ciemne w cenie 39.99 zl. Szczegolowa instrukcja przygotowywania piwa znajduje sie pod przykrywka puszki z koncentratem, wiec troche sie boje kupowac, bo nie wiem czy bede mogl je zrobic w moich warunkach. A moje pytanie jest nastepujace. Czy korzystajac z tych gotowych koncentratow rowniez jest wymagana niska temperatura (max. 8-10 stopni) w pewnej fazie produkcji, podobnie jak w przepisach podawanych na forum? Nie mam wolnej lodowki na te ilosc piwa i to jest najwiekszy problem.
  • mapajak
    Senior
    • 12-2002
    • 1187

    #2
    Odp: Pytanie - zestawy Coopers?

    mario123 napisał(a)
    Czy korzystajac z tych gotowych koncentratow rowniez jest wymagana niska temperatura (max. 8-10 stopni) w pewnej fazie produkcji, podobnie jak w przepisach podawanych na forum?
    Producent zaleca temp. 18-25 st. C. Raczej fermentuj bliżej 18 -tu niz 25-ciu.

    Comment

    • COP
      Gość
      • 06-2003
      • 12

      #3
      Drożdże piwowarskie firmy Coopers najlepiej pracują w temperaturze 21-27C (temperatura pokojowa). Podczas drugiej fermentacji (po 4 dniach) zalecana temperatura przechowywania butelek to 18-20C.

      Dlatego też do polskich zestawów do wyrobu piwa domowego dodawane są te same drożdże, bo są uważane za najlepsze na świecie.

      Pozdrawiam
      cop

      Comment

      • pawcio1
        Senior
        • 03-2003
        • 363

        #4
        COP napisał(a)
        Drożdże piwowarskie firmy Coopers najlepiej pracują w temperaturze 21-27C (temperatura pokojowa). Podczas drugiej fermentacji (po 4 dniach) zalecana temperatura przechowywania butelek to 18-20C.

        Dlatego też do polskich zestawów do wyrobu piwa domowego dodawane są te same drożdże, bo są uważane za najlepsze na świecie.

        Pozdrawiam
        cop

        Kolega z działu marketingu????
        Nie ma czegoś takiego jak najlepsze na świecie drożdze, bo za dużo jest różnych stylów i klimatów i wymagań jakościowych.

        Comment

        • COP
          Gość
          • 06-2003
          • 12

          #5
          pawcio1 napisał(a)
          Kolega z działu marketingu????
          Nie ma czegoś takiego jak najlepsze na świecie drożdze, bo za dużo jest różnych stylów i klimatów i wymagań jakościowych.
          Na poparcie mojej skromnej tezy mam jedynie fakt, iż do tej pory spotykałem się jedynie z zestawami do wyrobu piwa domowego, które zawierały drożdże piwowarskie pracujące w temp. ok. 12-16C. Nie każdy posiada chłodną piwniczkę, aby zapewnić taką temperaturę podczas procesu fermentacji . Dla mnie najważniejszym kryterium jest temperatura, (bo mieszkam w bloku), co do innych wymagań jakościowych nie wypowiadam się.

          Pozdrawiam
          cop

          Comment

          • pawcio1
            Senior
            • 03-2003
            • 363

            #6
            COP napisał(a)
            Na poparcie mojej skromnej tezy mam jedynie fakt, iż do tej pory spotykałem się jedynie z zestawami do wyrobu piwa domowego, które zawierały drożdże piwowarskie pracujące w temp. ok. 12-16C. Nie każdy posiada chłodną piwniczkę, aby zapewnić taką temperaturę podczas procesu fermentacji . Dla mnie najważniejszym kryterium jest temperatura, (bo mieszkam w bloku), co do innych wymagań jakościowych nie wypowiadam się.

            Pozdrawiam
            cop
            Drożdze Braupartner sprzedawane przez Browamatora pracują w 20st C.

            Comment

            • mapajak
              Senior
              • 12-2002
              • 1187

              #7
              COP napisał(a)
              Nie każdy posiada chłodną piwniczkę, aby zapewnić taką temperaturę podczas procesu fermentacji . Dla mnie najważniejszym kryterium jest temperatura, (bo mieszkam w bloku), co do innych wymagań jakościowych nie wypowiadam się.

              cop
              Producenci brekitów, ze względów marketingowych, zawyżają zakres temperatur pracy drożdzy aby znaleźć jak najwięcej nabywców na swoje wyroby. Czy to drożdże Coopers czy inne to nie ma znaczenia - to jest nazwa handlowa - przeprowadzą fermentację i w tych 27 st. C ale jak tylko jest możliwość (chłodziarka lub chłodna piwniczka) nie powinno się przekraczać 14 st dla dolnej i 20 st dla górnej fermentacji.

              Comment

              • COP
                Gość
                • 06-2003
                • 12

                #8
                W instrukcji coopersa, którą posiadam jest napisane, że pierwszą fermentację należy prowadzić najlepiej w temperaturze 21 lub nieco POWYŻEJ. Drugą w temp. 21-27 przez pierwsze 4 dni. Natomiast w instrukcjach od zestawów firm bierkeller, braupartner było napisane 18-22C.
                Nie jestem przekonany, że jest to zabieg czysto marketingowy. Każdy producent drożdży czy to piwiarskich czy winiarskich produkuje drożdże o innych parametrach.

                Dlaczego w takim razie do polskich zestawów nie dodają innej firmy drożdży?

                Pozdrawiam
                cop

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #9
                  Ja tylko ostrzegam co do zestawów Coopersa z Browamatora.
                  Kupiłem z przeterminowanymi drożdżami.
                  Niestety zauważyłem to już po otwarciu puszki.
                  Jest to jedyna firma która mi w przypadku gotowca zrobiła taki numer.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • dkrasnodebski
                    cymbał
                    • 05-2003
                    • 2316

                    #10
                    pjenknik napisał(a)
                    Ja tylko ostrzegam co do zestawów Coopersa z Browamatora.
                    Kupiłem z przeterminowanymi drożdżami.
                    Niestety zauważyłem to już po otwarciu puszki.
                    Jest to jedyna firma która mi w przypadku gotowca zrobiła taki numer.
                    A czy przypadkiem coopersów nie sprowadza i sprzedaje BIOWIN?
                    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                    www.radoslawstolar.pl

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #11
                      Ja swoje zakupiłem w Browamatorze.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • dkrasnodebski
                        cymbał
                        • 05-2003
                        • 2316

                        #12
                        To pewnie kiedyś były w ich ofercie. Ja troche świerzy jestem w temacie.
                        Mam jednakowoż pytanie co do zestawów coopers.
                        Który z tych zestawów jest najlepszy do nawarzenia tą porą (znaczy przy tamperaturze pomieszczenia 19 stC)?
                        Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                        www.radoslawstolar.pl

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          Jesteś świeży jak mniemam? FCJP czuwa.
                          Każde piwo górnej fermentacji, spróbuj z Ale, ja będę nastawiał pszeniczniaki.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • dkrasnodebski
                            cymbał
                            • 05-2003
                            • 2316

                            #14
                            Taki mam zamiar. Ale ALE to firmy coopers też podobno jest pszeniczne a nawet jak piszą na stronie biowinu "prawdziwe pszeniczne". Zastanawiam się czy tak jest rzeczywiście czy też ma ono tylko taki charakter?
                            Jak najbardziej jestem żółtodziobem ALE się staram.
                            Pozdrawiam
                            darek

                            co znaczy FCJP?
                            Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                            www.radoslawstolar.pl

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Ale nigy nie było nie będzie pszeniczne. WprawdzieAnglicy potrafią dodać do tego różności, ale nigdy nie słyszałem o słodzie pszenicznym.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎