Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tajemnicze zacieranie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lukis
    Member
    • 02-2003
    • 49

    Tajemnicze zacieranie

    Zastanawiałem się nad sposobami zacierania. Do tej pory stosowałem sposób:
    - przerwa 35 st. przez 20 minut,
    - przerwa 52 st. przez 15 minut,
    - przerwa 66 st. przez 15-20 minut,
    - przerwa 74 st. przez 30 minut
    - koniec zacierania przy 82 st.
    Sprawdza się dość dobrze, ale może istnieją jakieś inne sposoby? Jaka jest możliwa rozbieżność od ustalonych temperatur? Bo mam okropne kłopoty z utrzymaniem stałej temperatury.
    Nie wiem też na czym polega próba jodowa. Czy tałem gdzieś, że trzeba pobrać próbkę zacieru i zmieszać z jodyną. I tu zaczyna się problem. Nie wiem co ma zmienić kolor. Wiem, że jedno z tych ma zostać w tym samym kolorze, ale nie wiem czy jodyna czy zacier.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Jodyna tworzy ze skrobią granatowo - szary kompleks. Wtedy wiadomo, że nie ała skrobia została rozłożona. Szerzej na ten temat - w artykułach i najstarszych tematach.

    Dlaczego nie chce się niektórym przeczytać najpierw teorii, a dopiero później eksperymentować?

    Comment

    • Lukis
      Member
      • 02-2003
      • 49

      #3
      Krzysiu napisał(a)
      Szerzej na ten temat - w artykułach i najstarszych tematach.

      Dlaczego nie chce się niektórym przeczytać najpierw teorii, a dopiero później eksperymentować?
      A wiesz, że dopiero dzisiaj zauważyłem, że jest coś takiego jak artykuły? Nie ma to jak spostrzegawczość W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź!! Gdybyś nie napisał Szerzej na ten temat - w artykułach... to do dzisiaj bym się męczył szukając po forum.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎