Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    Etykiety?

    Czasami jak mi się nudzi to wysyłam maile do browarów z prośbą o wysłanie zabawek, czyli kapsli ,etykiet, wafli itp., nigdy nie miałem problemu z identyfikacją wysłanych mi etykiet, lecz dzisiaj otrzymałem kopertę z czterema etykietami o których nic nie wiem, z koperty nic nie wyczytałem, nawet nie wiem z którego kraju doszedł do mnie list (stempel nieczytelny). Etykiety są trochę dziwne, tak jakby były zrobione na kolorowym ksero.Dlaczego na każdej z tych etykiet jest pociąg?
    Proszę o pomoc w indentyfikacji tych etykiet.
    Attached Files
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #2
    Skan 2.

    Skan 2.
    Attached Files
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Po to Ci Darku99 Bozia dała sztywne łącze abyś w zarodku sprawdzał i rozwiązywał takie zagwostki birrofilistyczne.Pierwszy raz widzę takie etykiety i słyszę o takim browarze , ale cyberencyklopedia podpowiedziała mi na stronce:

      iż jest to otwarty zaledwie 7 lat temu browar w Wielkiej Brytanii.Jako iż już późnawo nie wnikałem dokładnie , natomiast te etykiety co dostałeś to jakiaś okolicznościowa seryjka z okazji 36. rocznicy (tudzież urodzin) kogoś lub czegokolwiek. Dalej sam poszperaj.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • darek99
        Senior
        • 04-2002
        • 2147

        #4
        etykiety.

        Cooper napisał(a)
        . Dalej sam poszperaj.
        Wojtek, zamieściłem post z prośbą licząc na to że bez szperania w sieci ktoś mnie uświadomi, etykiety są cztery i na każdej jest wizerunek pociągu, i tak jak wspominałem są marnej jakości, tak jakby były robione na kolorowym ksero, a może to jest tylko ksero kolorowe etykiet, ale jaki jest sens wysyłania kolekcjonerowi kopii etykiet.
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          #5
          skan 3

          Zamieszczam następne dwa skany, może pomogą w ustaleniu co to za browar, no i co robią na etykietach te pociągi, bo jeśli w Wielkiej Brytanii tak wygląda kolej to z naszym PKP nie jest tak źle .
          Attached Files
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • darek99
            Senior
            • 04-2002
            • 2147

            #6
            skan 4

            skan 4
            Attached Files
            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
            Epikur z Samos.

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              #7
              Etykiety.

              Wojtek wkleił link browaru z którego faktycznie pochodzą te etykiety, jest to mikrobrowar z Taunton w Wielkiej Brytanii.
              Przeglądając stronę tego browaru dowiedziałem się dlaczego Cooperowi tak łatwo poszła identyfikacja tych etykiet, Cooper ma w tej firmie udziały, dla zmylenia urzędu skarbowego zrobił małą zmyłkę w loginie.
              Attached Files
              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Tego nie pisałem przez wrodzoną skromność , ale fajnie że zwróciłeś na to uwagę.
                Myślę że etykiety mogły faktycznie być robione na kolorowym ksero , a to dlatego iż z racji małego ich nakładu bardziej się to opłacało niż druk normalny.Trochę tak jak etykiety na gorzałę weselną.Podejrzewam iż to jakaś seria etykiet dla jakiegoś znanego (im) fanatyka lub grupy fanatyków kolejnictwa (przeca nie tylko są birrofanatycy). Kolesiowi stuknęła 36-tka , zrobił imprę (np urodzinowe tournee koleją)i stąd te pamiątkowe etykiety z widokami stacji i pociągów.Tak ja se to tłumaczę.A z tymi angielskimi kolejami to przeca nie jeżdżą tam tylko ponadżwiękowe ekspresy typu TGV. Mają też na lokalnych traskach pociągi zbliżone do naszych (nie-regionalnych).Kolesie pewnie chcieli by uwiecznić parowóz ale te na fotkach to pewnie tamtejsi najstarsi weterani.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • beny
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 984

                  #9
                  Temat kolejnictwa na etykietach jest bardzo czesto eksploatowany (w Anglii) w szczegolnosci. Jezeli jest taka chęć moge przygotowac foto-galeryjke (coś na wzór wczesniejszej mojej lotniczej galeryjki)

                  Jeżeli chcesz darku odsprzedać te etykiety daj znać gdyż takowych nie posiadam w swoim zbiorze !
                  Z piwnym pozdrowieniem
                  Radosław Kwiecień

                  http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    Ja dostałem przesyłkę z tego browaru kilka miesięcy temu. Etykiety również wyglądały jakby były wydrukowane na tandetnym papierze. Natomiast co do pociągów to każda moja etykieta też zawierała taki środek lokomocji tyle że moje etykiety są znacznie inne od tych Darka.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      też dostałem list z tego browaru, etykiety faktycznie, jak kolorowe xero, sądze, ze browar na specjalne okazje robi takie xerówki na piwo, ja dostałem jeszcze 5 innych sztuk niz te, które zaprezentował darek99, oto jedna z nich
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        i jeszcze jedna
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          i jeszcze:
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎