Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo z gotowca, jakie i co potrzeba?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MARIN
    Junior
    • 07-2003
    • 3

    Piwo z gotowca, jakie i co potrzeba?

    Witam niedawno zagladnolem na ta wspaniala stronke, dziwie sie ze wczesniej na nia nie wapadlem, chialem zrobic sobie piwko z gotowca COORPSA niewiem na ktory sie zdecydowac kilka odzucilem i zostal mi Lager, Real Ale, Bavarian lager, ktore piwo byscie mi polecili? i jeszcze jedno co oprocz tego gotowca bede potrzebowal, co kupic zeby szybko to odpalic? plizzz pomozcie bo sie napalilem
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    1.Rozejrzyj się trochę, jest na ten temat sporo informacji.
    2. postaraj się pisać po polsku.
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • pawcio1
      Senior
      • 03-2003
      • 363

      #3
      Odp: Piwo z gotowca, jakie i co potrzeba?

      MARIN napisał(a)
      Witam niedawno zagladnolem na ta wspaniala stronke, dziwie sie ze wczesniej na nia nie wapadlem, chialem zrobic sobie piwko z gotowca COORPSA niewiem na ktory sie zdecydowac kilka odzucilem i zostal mi Lager, Real Ale, Bavarian lager, ktore piwo byscie mi polecili? i jeszcze jedno co oprocz tego gotowca bede potrzebowal, co kupic zeby szybko to odpalic? plizzz pomozcie bo sie napalilem
      IMO Ale , jest chyba najprostrze.Temperatura otoczenia też przemawia za górną fermentacją .Choć ja teraz nie warzę bo za gorąco.
      Dwa pozostałe to dolna fermentacja wymagająca temp około 10 st C.

      Comment

      • dkrasnodebski
        cymbał
        • 05-2003
        • 2316

        #4
        A draught i bitter to co to takiego (górna czy dolna fermentacja)? Obiecałem koledze i nie wiem które wybrać bo on ma raczej neutralny gust jeżeli idzie o piwo a bardzo mi zależy na tym żeby mu smakowało. Nie znam się na tym bo pijam w większości ciemne piwa.
        Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

        www.radoslawstolar.pl

        Comment

        • pawcio1
          Senior
          • 03-2003
          • 363

          #5
          dkrasnodebski napisał(a)
          A draught i bitter to co to takiego (górna czy dolna fermentacja)? Obiecałem koledze i nie wiem które wybrać bo on ma raczej neutralny gust jeżeli idzie o piwo a bardzo mi zależy na tym żeby mu smakowało. Nie znam się na tym bo pijam w większości ciemne piwa.
          Oba są ciemne!!
          I raczej dość specyficzne zwłaszcza Bitter , gorzkie słabiutkie (cienkusz) w orginale bez gazu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎