Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Frankfurter Brauhaus, Pilsener Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Frankfurter Brauhaus, Pilsener Premium

    Frankfurter Pilsener
    Oderland-Brauerei GmbH, Frankfurt (Oder)
    alk. 5,2% vol.
    but. 0,5 l (NRW)
    cena 0,40 EUR

    Wszystko w normie, wszystko poprawne - po prostu nie ma o czym pisać. Taki sobie pilsik, który niczym nie zachwyca i niczym do siebie nie zraża.
    Attached Files
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Właśnie spożywam ten wyrób.Piana średnio obfita.Zapach przyjemny.Goryczka w normie.Kolor słomkowy.Cena 0,36 Euro.Idę po następne do lodówki.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Nie do końca mi podeszło.
      Jak pisali przedmówcy - piana średnia, zredukowała się do zera.
      Kolor złocisty, może być. Wysycenie średnie, ale można przeżyć. Smak, no i tutaj mamy problem - goryczka wyraźna, dość długo się utrzymująca. Niestety piwo dośc słodkie, coś takiego ma w sobie warecki Strong i kiedyś miało Magnum z Piasta, coś takiego wyczułem też w Wojaku Wszechmocnym,. Zdecydowanie nie lubię tego smaku, taki na granicy słodyczy, a posmaku spirytu. Tyle, że tamte piwa mają wysoką zawartośc alkoholu, a to piwo ma tylko 5,2% więc nie wiem skąd ten posmak. Generalnie da się wypić, ale nie polecam.
      Zakupione we frankfurckim realu za 0,46 Euro, czyli zależnie od kursu blisko 1,80zł, no ale u nas trzeba podnieść jeszcze akcyzę, bo Unia każe
      Z ciekawostek chyba zmieniła się nazwa browaru, bo na kontrze widnieje Frankfurter Brauhaus GmbH. Frankfurt (Oder).
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Bardzo jasny, mocno nagazowany lager. Niezla piana (trwala i dosc obfita) i mocna goryczka, smak malo harmonijny, zapach watly ale przyjemny, slodowo-chmielowy.
        Export jest lepszy, ale Pilsener tez jest do wypicia - zwlaszcza w cenie ponizej 0.4 Euro za butelke...
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Piwo zmieniło szatę, ale na 99% to to samo piwo - browar i parametry się zgadzają.

          Kolor jasnozłoty
          Piana sycząca i rzadka, przez co szybko znika, zostawiając po sobie sporo malutkich wysepek.
          Zapach słodowy, typowo lagerowy.
          Smak również mocno słodowy, z początku słodki, po chwili przychodzi fajna chmielowa goryczka.
          Wysycenie wysokie, zbyt duże nawet jak na ten gatunek.

          Poprawny pils, bez jakiś szczególnych uniesień, ale do wypicia.
          Attached Files
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Frankfurter Brauhaus, Frankfurter Pilsener

            Piwo ktoś u mnie zostawił po imprezie więc trzeba wypić

            barwa: jasno złota
            piana: przy nalewaniu bardzo wysoka z dość grubymi dziurami, ładnie oblepia szkło, szybko opada zostawiając nieliczne wysepki
            zapach: chmielowy, wodnisty
            smak: brudny słodowy początek szybko przykryty piwniczną goryczką. Da się wypić ale nie ma co się dużo nad nim rozwodzić.
            Last edited by sibarh; 12-10-2012, 16:06.
            LP

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Kolejny raz piję te piwo i jestem zadowolony.
              Przyjemny pils o małej zawartości alkoholu. Jednak wolałbym, gdyby miał 4.9%.
              Piwo bardzo dobrze orzeźwia, jest lekkie, słodu mało, gazu dużo, czyli w sam raz na dzisiejszy upał. Chmiel jest wyczuwalny w aromacie, w smaku już jest gorzej.
              Fatalna piana.
              Ogólnie to dobrze wchodzi. Cena to 8 zł, no ale nie kupione w sklepie tylko wypite w lokalu Smętek, to raczej nie jest dużo.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Piwo całkiem spoko do wypicia... jest goryczka... smak pilsowy...

                Grafika bez zmian....

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Sorry, że znów oceniam to piwo, ale na obecne, cholerne upały na wschodnich Mazurach jest ono jak podmuch wiatrem cycatej anielicy na mój piwny brzuchal. Piwo polepszyło się.
                  Piana niestety w dalszym ciągu słaba. To zdecydowanie najgorszy element tego piwa.
                  W zapachu wyraźniej więcej chmielu. Nie ma tego na etykiecie, ale to jest wyraźnie Saaz, tak to czuję.
                  W smaku więcej doznań chmielowych niż kiedyś słodowych. Właściwie słód gdzieś kompletnie zaginął... nie martwi mnie to. Piwo ma przyjemną , ale i dosyć sporą goryczkę . Nie chlebową na języku, nie zalegającą i ciężką na podniebieniu jak Marynka, ale taką jak Żatecki.
                  Piwo jest wytrawne i pobudza apetyt
                  Wysycenie jest bardzo duże, nawet większe niż wcześniej... i bardzo dobrze, bo kto wie czy to schłodzone piwo nie uratowało mi życia? Nie pamiętam czasów kiedy w Ełku było 35 °C.
                  Nieważne. Piwo zdecydowanie polepszyło się, jest dużo więcej przyjemnej, chmielowej goryczki.
                  Piwo nie ma żadnych wad.
                  Z czystym sercem polecam warkę z datą do 20.10.2014.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12201

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie ma tego na etykiecie, ale to jest wyraźnie Saaz, tak to czuję.
                    Niestety to niemożliwe, to drogi chmiel z importu, a browar celuje w dyskonty - koło mnie w Aldim ich piwo jest po niecałe 2 zł Co nie oznacza, że piwo jest złe, po prostu mało pilsów u nas

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      W aromacie i smaku podobnie jak ich lidlowy Perlenbacher Pils - szorstka nuta, nieco drewna. Tam chmielili Herkulesem, tu zapewne też.
                      Piana wysoka, średnia trwałość z koronką, wyraźniejszy słód, średnie goryczka, złota barwa
                      Tam jest 11,4 % ekstr. i 4,9% alk., tu 11,8% ekstr. i 5,2% alk.



                      Przyzwyczaiłem się do tej szorstkości lidlowych Perlenbacherów z Frankfurtu nad Odrą. Tu jest podobnie, ale więcej treści.
                      Jak na bezduszną postenerdowską fabrykę to jest nawet lepiej niż można by oczekiwać. Nie ma wad, ma swój charakter i niezłą pijalność. W tym wypadku trudno więcej oczekiwać.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #12
                        Click image for larger version

Name:	P1120539.JPG
Views:	77
Size:	22,8 KB
ID:	2335090

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎