Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

piwny patrol,Krzyż Wlkp.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    piwny patrol,Krzyż Wlkp.

    Jest to malutka miejscowość pomiędzy Szczecinem,a Poznaniem.Duży węzeł kolejowy krzyzujacy trasy wcześniej wymienione plus gorzów i Piłę.
    Jest to mieścina zaopatrzona w całkiem sporą ilość marek piwa:
    Amber Hanza,Gryf,Classic-butelkowe-0.5l od 1.50-1.60zł
    Lech Pils 2.25
    Krajan-Irlandzkie Mocne 0.25l-1.40,0.5l-2.00zł;Premium pils 0.5l-1.50zł
    No i najważniejsze Czarnków Noteckie-bączek po 1.20-1.25zł,beczkowe 2.30- 0.5l.
    Jeżeli ktoś wysiądzie w Krzyżu to schodząc z kładki kierujemy się głowną ulicą i po lewej stronie jest kilka sklepów z w/w piwem.Skręcając w ulicę Staszica-jest ciąg bud i chyba w trzeciej jest Noteckie.
    Teraz ciekawostka.Koło mini ryneczku jest restauracja(parasole Bosmana na zewnątrz),zachodząc od tyłu jest mordownia(pierwszy raz byłem tam w 1988roku i czas jakby stanął w miejscu
    )i tam ,jedynie tam można strzelić Noteckie z beczki.Integracja z miejscowymi do czasu pytania :ziomuś,a ty nie stąd przecie,a skąd?Po odpowiedzi cmokania w ząbkach i hasła tu rządzi Lech.Także po angielsku,wcześniej zaopatrzywszy się w szklanicę Noteckiego wycofałem się unikając jednostronnego starcia z przeważającymi wrogo nastawionymi siłami reakcji Do tej pory wlałem w siebie 6 kufli,także nie było źle.(wcześniej byłem częstowany rozrobionym przed chwilą spirytusem-odmówiłem oczywiście)
    Następnie zaopatrzyłem się w Noteckie butelkowe prosząc miłą panią o zapakowanie plecaczka do pełna.Wyjeżdżając miałem wszystkiego 18 piw.
    Wspaniały patrol-koszta-bilet PKP 33.67zł w obie strony-warto było!
    Minus-butelki aż po 50 groszy!-co Wlkp to Wlkp.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Jeszcze jest knajpka z lanym Lechem-nie zaszedłem ,ze Specjalem z Elbląga po 2.90 za 0,5l,oraz na ulicy Staszica mordownia nr.2 z nalewakiem Krajana,ale był Bosman tylko i butelkowe Noteckie po 1.50.Kiedyś była tam karczma z lanym Noteckim i można było tanio i smacznie zjeść-teraz obraz nędzy i rozpaczy.Krzyż mozna obejść w pół godziny-choć nie wszędzie byłem-gdyż szybko trafiłem na to czego szukałem i nie tylko
    Last edited by Pogoniarz; 11-07-2003, 08:16.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      info dla patrolowców:

      dzielcie wątki na sklepy i na knajpy, łączenie tego w jedno spowoduję że za miesiąc nikt nie znajdzie ani jednego ani drugiego.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎