Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Utenos, Utenos Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Utenos, Utenos Premium Lager

    Zawartość alkoholu 5,2%.Butelka 0,5 l o kształcie typowym dla Litwy-zbliżonym do butelek Lublina i Łomży.Barwa słomkowa,piana obfita i dość trwała.W smaku porządny lager o wyrażnej,zrównoważonej goryczce bez żadnych obcych posmaków.Dla mnie najlepsze litewskie piwo.Pite z kija w motelu koło Kowna było po prostu rewelacyjne.
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Utenos, Utenos Premium Lager

    Utenos premium lager. Butelka półlitrowa , 5 % alkoholu natomiast wiadomości o ekstrakcie nie ma.
    Kolor słomkowy, bardzo duże nagazowanie, dawno nie widziałem tyle gazu w piwie. Zapach bardzo przyjemny, po otwarciu czuć miłą woń chmielu. Natomiast smak pozostawia wiele do życzenia Z początku smakuje jak woda dopiero po kilku łykach wyłania się smak który był troszkę metaliczny i pozostawiał jakiś dziwny osad na zębach ale tylko z początku. A piana to raczej marginalne zjawisko które występuję przez kilka sekund.
    Etykieta nie zachwyca ale jest zrobiona na przyzwoitym poziomie. Na kontrze jest opisany jakiś konkurs oraz nagrody. O kapslu napisał bym to samo co etykiecie.
    Na kapslu oraz na kontrze występuje nazwa Vasaros Linksmybes co może oznaczać nazwę browaru.
    Ocena 2+.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pisałem o tym piwie pod hasłem "Utenos Premium".Producent po fuzji dwóch browarów nazywa się AB"Śvyturys-Utenos Alus".Wskazane jako prawdopodobna nazwa browaru słowa odnoszą się najprawdopodobniej do konkursu.

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Zakupione na giełdzie warszawskiej - letniej.
        Puszka 0,5 litra.
        Potwierdzam zdanie bakłażanka o kolorze i nagazowaniu. Natomiast mojemu nic nie mozna zarzucić w smaku. Taki przyjemny lagerek z niezbyt wyczuwalną goryczką. Dla mnie 3+.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Całkiem przyjemne piwko. Lepsze byłoby w lecie.
          Piłem z butelki.
          Na 4.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Piwko aktualnie wyglada tak:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              To samo piwo jest opisywane tu http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=26971
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                Już połączone

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Drugie piwo, które przyjechało do mnie z Wilna. W przeciwieństwie do Svyturysa Ekstra ma dość nijaki smak. Nie jest złe, ale niczym charakterystycznym się nie wyróżnia. Poziom polskich koncerniaków.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • lukex
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 262

                    #10
                    To piwo jest niestety nie za dobre w smaku.Troszke lepsze niż polskie koncernówki.Można jakoś do końca dociągnąc to piwo lecz 2 raz już tego czegoś nie wypije.Myśle że może się równać z Lechem pilsem.

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                      Utenos premium lager. Butelka półlitrowa , 5 % alkoholu natomiast wiadomości o ekstrakcie nie ma.
                      Na kontretykiecie w części opisanej cyrylicą jest 12,2%, 5,0% obj. oraz 45 kcal/100g - to się nazywa pełna informacja!

                      Piana jest wysoka, drobnoziarnista, dość długo utrzymuje się dzięki sporej ilości drobnitkich pęcherzyków CO2. Osadza się też na brzegach kufla.
                      Zapach chmielowy, lekko "piwnicowy".
                      W smaku mocno goryczkowe, raczej płaskie, w ustach pozostaje lekki metaliczny posmak.

                      To piwo mogło by zasmakować wielbicielom puszkowych koncernówek. Dla mnie jest ono pijalne, ale marne. 3,19 zł w "Piotrze i Pawle" - nie warte tej ceny.
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Zakupione na promocji w krakowskim Albercie za 2 zł. Wylądowało w zlewie. Ale od początku. Mocno nagazowane, piana ładna, dosć stabilna, utrzymuje się bez większych problemów ponad 4 min. Niestety kwaskowo-chmielowo-chemiczny zapach i bardzo jasna barwa piwa, prowadzą do wniosku, że może być to chemiczna kukurydziano-ziemniaczana koncernówka. Przypuszczenia potwierdza gorzko-kwaśno-chemiczny smak Nie nadaje się do wypicia. Moje było na granicy terminu przydatności do spożycia, więc być może stąd te fatalne dla kubków smakowych odczucia. Vąpierzowy Barley z konserwy smakuje lepiej
                        Last edited by delvish; 18-08-2007, 16:58.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Gopher
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 450

                          #13
                          Bardzo zawiodło mnie to piwe. Po prostu słabe.
                          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                          Comment

                          • Sven
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 1211

                            #14
                            Mi dosyc smakowalo, ale nic rewelacyjnego w nim nie odszukalem. Kolor, piana, nagazowanie, zapach i smak to nic ponadprzecietnosc! Do wypicia a etykieta do kolekcji.
                            Celia, cerevisia et conventus.

                            Comment

                            • Sokół83
                              szynkarz
                              • 12-2004
                              • 1598

                              #15
                              barwa: słomkowa - nie jest dobrze [3]
                              wysycenie: trochę za słabe [3,5]
                              piana: z początku pokaźny biały kożuch, który stopniowo zredukował się do cieńkiej warstwy na piwie [4]
                              zapach: nikły, coś tam ledwo czuć, ale nie potrafię powiedzieć co - na pewno nie piwo [2]
                              smak: kompletna klapa; piwo prawie bez smaku - lekka słodowość połączona z lekką kwaskowością [2.5]

                              piwo bardzo słabe, na poziomie wielu naszych 9 i 10-tek typu Van Pur czy Głubczyce
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎