Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hubertus, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Hubertus, Dunkel

    4 rodzaje piwa z browaru Hubertus z austriackiego miasta Laa nad rzeką Dyją (niem. Thaya), leżącego tuż przy czeskiej granicy. Skład : słód, chmiel, woda, serce i wiedza (cytat z nalepek na butelkach). Zakupione w warszawskim hipermarkecie Leclerc w Al. Jerozolimskich. Opakowania : typowe smukłe butelki 0,5 l (poza piwem Hernn Pils, które oferowano w baryłkach 0,33 l). Importer i dystrybutor w Polsce : PHU MARCO s.c.

    1. Hubertus Märzen - zawartość ekstraktu 11,9 %, zawartość alkoholu 5,1%. Piwo jasne pełne o delikatnym smaku i zdecydowanej goryczce. Piana gęsta, intensywna. Gazu tyle, ile potrzeba. Barwa jasna (za jasna, jak na mój gust)
    2. Hubertus Pils - zawartość ekstraktu 12,5 %, zawartość alkoholu 5,4%. Piwo jasne pełne, o bardziej zdecydowanym smaku, ale mniej gorzkie. Piana, gaz, barwa – jak wyżej.
    3. Hubertus Herrn Pils - zawartość ekstraktu 13,2 %, zawartość alkoholu 5,7%. Piwo jasne pełne specjalne. Nie zauważyłem wielkiej różnicy między nim a Pilsem.
    4. Hubertus Dunkel – zawartość ekstraktu 12,4 %, zawartość alkoholu 4,1%. Ciemne lekkie piwo (kolor bardzo ciemnoczerwony), o wyraźnie słodkim smaku.

    Reasumując wrażenia (czysto subiektywne oczywiście!) piwom jasnym wystawiłbym ocenę 4, a ciemnemu - 4,5 (w skali 0 – 5).

    Dla piwoszy obieżyświatów informacja : w Laa znajduje się muzeum piwa, najpewniej przy browarze, który istnieje podobno od 1454 r.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    pisałem coś już o Hubertusie Maerzen:

    http://www.browar.biz/forum/showthre...=&threadid=206

    [ zmieniłem adres bo wcześniej podany był błędny ]
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Piłem je w okresie przedforumowym, istotnie dobre. Ostatnio powtórzyłem Dunkela. Ma fajniutki czekoladowy posmaczek.

      Comment

      • piwo
        Senior
        • 08-2001
        • 810

        #4
        Od wielu, wielu lat Hubertus Dunkel jest moim ulubionym ciemnym piwem. 5+

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #5
          Ostatnio Hubertus zamówił w hucie szkła w Krośnie firmowe szklanki (o niezbyt wyszukanym zresztą kształcie - mam identyczne z polskimi produktami) i rozdaje je w supermarketach przy okazji zakupu piwa (przelicznik : 2 butelki - jedna szklanka). Tak przynajmniej było jeszcze w ubiegłym tygodniu w Leclercu w Warszawie w Al. Jerozolimskich.

          A przy okazji przypomnę sobie smak tego piwa.

          Comment

          • jacek
            Senior
            • 08-2001
            • 210

            #6
            Huberusa piłem z 12 lat temu, ale pamiętam, że mi bardzo smakował. Tylko był wtedy za drogi na moją kieszeń.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Hubertus Dunkel

              Pijąc to piwo nie chciałam uwierzyc w zawartość w nim alkoholu. Smakuje jakby mialo 1%...
              Smakowało, ale aż za słodziutkie. Cały czas - Staropramen tmavy - mój No.1
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                Hubertus Dunkel: bardzo słodkie. ładny intensywny zapach.
                taki słodki ciemniak nie jest jednak w moim typie.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #9
                  Hubertus Dunkel jest moim ulubionym ciemnym piwem, lekkie w smaku, ładny słodkawy zapach, tylko piana bardzo krótka.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Re: Na stole : Hubertus

                    Originally posted by Cezar
                    4. Hubertus Dunkel – zawartość ekstraktu 12,4 %, zawartość alkoholu 4,1%. Ciemne lekkie piwo (kolor bardzo ciemnoczerwony), o wyraźnie słodkim smaku.
                    ...Dunkel jest idealny na czas po obiadku, jako takie swoiste dopełnienie. Mniam. Oczywiście jest o wiele lepszy niż Märzen.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Żywiec
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 1571

                      #11
                      Wczoraj degustowałem Marcowe i Dunkel. Jasne mnie rozczarowało a ciemne ogólnie w porządku ale można było się spodziewać czegoś bardziej oryginalnego.

                      Marcowe: +3
                      Ciemne: 4 z małym plusem (raczej dla amatorów piw karmelowych).

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #12
                        Żywiec napisal/a
                        Ciemne: 4 z małym plusem (raczej dla amatorów piw karmelowych).
                        Dokładnie. Mnie również to piwo za bardzo podchodziło pod karmelówki. Zdecydowanie za słodkie.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Generalnie Hubertusy są bardzo porządne, ale Dunkel to porażka - słodkie jak nieszczęście, ledwo to wypiłem. Inna sprawa, że ostatnio strasznie jestem wyczulony (napalony?) na MOCNĄ goryczkę i zero słodkości. Jak ktoś lubi słodkie, delikatne, ciemne piwko, to niech chwyta - jakościowo jest bardzo dobre, bez dwóch zdań.

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            #14
                            Hubertus Dunkel

                            Muszę przyznać że nie przepadałem za ciemnym Hubertusem, uważałem że jest zdecydowanie za słodki. Ostatniio jednak została mi sprezentowana buteleczka tego piwa, no zanurzyłem w nim usta po raz kolejny.
                            Chyba mnie naszło na słodycze, bo weszło mi jakcos najlepszego. Jest jednak słabisienieńko zgazowane i bardzo szybko traci pianę.
                            Ładny kolor, pod światło rubinowy. Ocena (pod wpływem chwili) 4+
                            Attached Files
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • Piwofil
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 907

                              #15
                              Dunkiel

                              Kupiłem w Carrefourze za całe 5,02 zł i mam mieszane uczucia.
                              Z jednej strony jakaś odmiana po tych wszystkich polskich "jasnych pełnych", ale rzeczywiście zbyt słodkie, do tego piana znika od razu.
                              Od czasu do czasu można skosztować, ale chyba lepsze byłoby z butelkach 0,33.
                              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎