Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marston's, Marston's Pedigree Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Marston's, Marston's Pedigree Bitter

    Alk. 4.5%, but. 0.5 l
    Ciemnozloty kolor, srednio trwala piana z pozostajacym kozuszkiem, chmielowy zapach, w smaku przy niektorych lykach czulem przewage slodu a przy niektorych chmielu - znaczy dobrze zrownowazone Pozostawia dosyc dlugi, lekko slodowy posmak. Przyzwoity bitter na 4-.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 4,5%, but. 0,5 l
    do zdobycia w Peronie 6, Łódź

    Podobno (o czym usilnie stara się nas przekonać producent) piwo bardzo wyjątkowe. Wyjątkowość swą ma zawdzięczać po pierwsze specyficznej, wapiennej wodzie o odczynie zasadowym występującej tylko w okolicach Burton-on-Trent i nadającej piwu bardzo delikatny charakter (ta sama woda, o ile pamiętam, przyniosła sławę browarowi Bass). Po drugie, wyjątkowość swą zawdzięczać ma to piwo unikalnej metodzie fermentacji - brzeczka wędruje sobie w systemie połączonych wielkich dębowych beczek (które dodają jej specyficznego smaku - nie wyczułem - pewnie chwyt marketingowy). Ten wiktoriański patent został już ponoć dawno temu zarzucony przez inne browary.
    Zobaczmy co z tego wyszło:
    Kolor - herbaciany, ciemny bursztyn;
    zapach - rewelacyjny aromat chmielowy;
    piana - kremowa, drobna, ale też i nietrwała, szybko zostaje drobny wianuszek;
    wysycenie - z tym to słabiutko, ale jakoś nie przeszkadza;
    smak - świetne, charakterystyczne uderzenie aromatycznego chmielu okrywające słodową głębię, cieplejsze nutki słodowo-owocowe już od początku współgrają z mocnym aromatem chmielowym, w niczym jednak nie przypominającym jakiejś ordynarnej goryczy; całość bardzo delikatna (zasługa wapiennej wody) tworzy pyszną, zrównoważoną kompozycję z wyraźną przewagą chmielu; tylko końcówka smaku jakaś taka zbyt spłaszczona ze słabym posmaczkiem

    Dobre piwo, ale chyba trochę przereklamowane.
    Na nowej etykiecie nie ma śladu o tym, że to "bitter". Jest po prostu "exceptional premium ale"
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Dość przyjemne łagodne w smaku piwo, czuć pewne nuty owocowe, łagdnie zgrany nuty smakowe zarówno słodu jaki chmielu. Jest to dośc drogie piwo ale spróbować można.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19163

        #4
        Czuję tylko słód i w tle owocki, chmielu ani trochę. W smaku pierwsze skojarzenie z dość lekkim i przeciętnym ales. Goryczka dopiero po chwili się ujawnia., ale daleko jej do tej ze Smoczej Głowy. Pijałem lepsze domowe. Źle wydane pieniądze.
        Last edited by e-prezes; 16-08-2007, 20:15.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Zakupione w pilskim Świecie Piwa 3 za rewelacyjną cenę 3,50zł, tyle że przeterminowane o 5 miesięcy.

          Piana: drobnoziarnista, mięsista, redukuje się do resztek i obrączki. Jak na ale to w porządku.
          Kolor: herbaciano-miedziany, ładny idealnie klarowny.
          Wysycenie: niskie typowe ale'owe
          Zapach: karmelowy, w ogóle nie wyczułem chmielu, czyżby kwestia przeterminowania.
          Smak: niezbyt treściwe, solidna goryczka, karmel. W ogóle nie czuć owocowości typowej dla górnej fermentacji.
          Opakowanie: bardzo ładne, stylowe. Etykieta w kolorze czarnym, kapsel niezbyt wyszukany z napisem Marston's don't compromise.

          Po opisie Dreamera myślę, że muszę jeszcze kiedyś spróbować świeżego Pedigree.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            No, nie powaliło mnie to piwo. Smak przeciętny - ot, alowa maślaność i tyle. Jakieś karmelowe posmaczki w tle. Zapach lekko karmelowy. Piana szybko opada do lichej obrączki. Zdecydowanie najlepsze w tym piwie, jest jego opakowanie

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Mało wyraziste, czuć sporo alkoholu zamiast chmielowej goryczki.

              Słabizna.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Zakupione za rewelacyjną cenę 3,50zł, tyle że przeterminowane o 5 miesięcy.
                xD

                [10.17 backlog z notatek] btl. bb 31.5.18. Kolor ciemnozłocisty/ miedziany. Duże wysycenie. Nuty limonki i przypieczonej skórki chleba. Raczej dużo ciała, syropowe (a może to autosugestia, bo wyczytałem, że zawiera syrop glukozowy).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎