Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Svyturio 5%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Svyturys, Svyturio 5%

    Piwo o nazwie Svyturys Svyturio o mocy 5 % natomiast jak już zdążyłem się zorientować o ekstrakcie Litwini lubią milczeć. Browar znajduje się w mieście Klaipeda .
    Piana bardzo gruba i obfita, utrzymuje się dosyć długo a po opadnięciu pozostawia cieniutki dywanik.
    Gazu dosyć sporo i aż miło popatrzeć na latające bąbelki
    Kolor słomkowaty natomiast w smaku od początku wyczuwalna goryczka co sprawia że na podniebieniu pozostaje pamiątka po tym piwie.
    Szata graficzna jak dla mnie uboga a dokładniej mam na myśli wygląd etykiety, kształt dosyć ciekawy ale już sama kolorystyka(przeważająca czerwień oraz kremowy kolor) pozostawia wiele do życzenia tak samo jak to co się znajduje na tej etykiecie. Kapsel przedstawia piłkę do koszykówki oraz jakieś napisy wokół niej.
    Moje wrażenia są podobne do tych które miał Kloss przy spożyciu swojego Svyturysa co oznacza że browar naprawdę robi dosyć dobre piwa.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Wrażenia z degustacji pózniej.Teraz foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Alk 5% cena 1.99 lita eks.? miasto Kłajpeda
      Kolor- bladozłocisty,klarowny
      Piana- średniobąbelkowa,utrzymała się powyżej 3 min.
      Zapach - chmielowo-słodowy, sympatyczny
      Gaz- w normie
      Smak - chmielowo-słodowy, delikatna goryczka, pite w upalny dzień bardzo orzezwia
      Bardzo dobre 4+. Kapsel z nutkami. Na kontrze regulamin konkursu można wygrac płyty CD

      W moim "zbiorze" piw zagr. nr 40
      Last edited by sibarh; 20-04-2008, 05:53.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        Przywiozłem sobie to piwo z krótkiego wypadu do Wilna.
        Kolorek ma jasny, nawet bardzo - słomkowy.
        Piana rośnie ładnie, jednak pęcherzyki są średniej wielkości i za szybko opada do korzuszka. Ten na szczęście trwa już długo.
        Gaz na początku nieco za duży, ale po kilku minutach stabilizuje się na akceptowalnym poziomie.
        Zapach intensywny (zaskakująco!) przyjemny. Pachnie jak świeże piwo pite prosto z tanku w małym browarze. Czuje się w nim produkty fermentacji, ale głownie te przyjemne.
        Smak również całkiem dobry. Akcent przesunięty w kierunku słodowości, goryczka to raczej jego uzupełnienie. Zauważyłem , że to cecha typowa dla piw litewskich. Nie oznacza to jednak braku równowagi smakowej, nie ma się wrażenia nadmiernej słodyczy.
        To całkiem zacny produkt, nie wyprany (jeszcze...) ze smaku i zapachu jak nasze koncerniaki. Wart wypicie i powtórzenia.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6119

            #6
            Piana - spora na początku potem cieniutka warstewka (ale piana powoli opadała).
            Lacing - duży i ładny. Efektowne krążkowanie.
            Barwa - złota słomka.
            Gaz - średni.
            Aromat - świeży słód, łuska zbożowa.
            Smak - niezła słodowość z przyjemną jakby słodkawą goryczką.

            Przyjemne odczucia podczas konsumpcji.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎