Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

gotowce w "Obi"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    gotowce w "Obi"

    W wałbrzyskim "Obi" widziałem w czwartek stoisko firmowe "Biowinu" z pełną ofertą gotowców "Coopers" po 49 zł/puszka. Oprócz tego kapslownice młotkowe po 16 zł, ręczne po 60 zł, kapsle pakowane po 100 szt, fermentory 10 i 20 l. oraz różny drobny osprzęt. Są także sprzęty do wina, w tym balony szklane różnej pojemności. Podejrzewam, że jest tak w całej sieci.
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Zgadza się, Obi ma właśnie taki asortyment od chyba 2 m-cy.
    Pisze również o tym w temacie Gotowce w Geant . Tam nie tylko, że w sklepie Geant, ale również w Obi i jak się nie mylę była taka akcja w Realu, ale już ją dawno nie ma.
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      A ja jak już pisałem winnym temacie to w opolskim Obi mają tylko butelki do wina i nic poza tym
      No chyba ze personel nie wie co sprzedają.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Współpraca chyba zakończyła się kilka miesięcy temu. I we Wrocławiu, i w Wałbrzychu nie ma już sprzetu i surowców z Biowinu.

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Po rozmowie z kierownikiem działu w gdyńskim Obi. Powiedział mi ,że sprzęt z Biowinu zapewne pojawi się jak przyjdzie sezon na robienie wina. Wtedy produkty z Biowinu sprzedają się najlepiej.
          Last edited by Makaron; 12-04-2004, 08:50.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • Ka_Dar
            Senior
            • 03-2003
            • 248

            #6
            Makaron napisał(a)
            przyjdzie sezon na robienie wina.
            Sezon na warzenie piwa trwa cały rok.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Może w "Obi" o tym nie wiedzą.

              Przypuszczam, że to Biowin wycofał się ze współpracy. Wydaje mi się, że obrót jest za mały, a straty duże - w Wałbrzychu widziałem większość gotowców z połamanymi wieczkami i bez drożdży, a także dużo potłuczonych elementów szklanych. Od jednego z pracowników dowiedziałem się, że największą popularnością cieszyły się szklane chłodnice - do bimbru ...

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                W wałbrzyskim Obi ponownie zagościło stoisko Biowinu: gotowce Coopers, pełny wybór gąsiorów do win, aparatura szklana, wężyki, drozdże, pożywki i enzymy do win. Ceny chyba taie jak rok temu. Do tego nowość - książeczka autorstwa Ewy Kwapisz o tytule "wyrób wina i piwa domowego" (chyba, jakoś nie mogłem sobie tego utrwalić) w cenie 13,50 zł. Żadnych rewelacji tam nie ma, ot podstawowe informacjie o winiartwie i piwowarstwie. Ciekawe, czy stanie się równie kultowa, jak dzieło Browamatora.

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Po za Obi widziałem stoiska Biowinu, o dość bogatej ofercie jeszcze w innym budmarkecie, ale ponieważ zwiedzam ich ostatnio zbyt dużo, to mi się pomieszało, czy to był Praktiker, Liroy Merlin, czy może Castorama . Moje wycieczki po tego typu przybytkach jeszcze się nie skończyły, więc w miarę możliwości uściślę tą informację...

                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #10
                    Z pewnością stoisko Biowinu jest w Praktikerze.
                    Co do cen to wydaje mi się że są większe niż w zeszłym roku. Gotowiec kosztuje coś koło 50 zł.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      W ubiegłym roku gotowiec kosztował 49 zł. W tym roku kosztuje 49 zł.

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #12
                        W Praktikerach jest stoisko i to dość udane. W Liroju nie ma, a Castoramy na dal nie jestem pewien...

                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • celt_birofil
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 09-2001
                          • 4469

                          #13
                          W Bielsku (ul. Sixta, dawniej Delikatesy Wiejskie) bardzo nieśmiało pojawiła się oferta firmy Biowin. Na razie koncentraty Lager Coopers i Draught Coopers. Reklamują to tosyć siermiężanie: Uwarz sobie piwa...
                          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            odwiedziłem ostatnio oba krakowskie sklepy "Obi" i postanowiłem coś niecoś napisać dla tych co jeszcze nie wiedzą...
                            nie jest to najlepsze miejsce do kupowania akcesoriów i innych rzeczy do produkcji piwa! stoiska Biowinu mocno przetrzebione... interesujące mnie brewkity Coopers dość poważnie uszkodzone, czasem bez drożdży i instrukcji, czasem z jednodniową datą przydatności! stoją głównie jasne, za stoutem czy dark ale trzeba pobiegać a nóż się trafi.
                            poza gotowcami, podstawowe akcesoria: fermentory 30 l z kranikiem i bez, rurki do spustu z zamknięciem zaciskowym, literatura (1 publikacja), kapslownice ręczne i młotkowe, balingomierze i kapsle (niektóre opakowania uszkodzone) oraz to co przydaje się do produkcji wina czyli szklane balony wszelakich rozmiarów.
                            jak się dowiedziałem na jakieś rabaty (ze względu na uszkodzenia czy kończący się termin gwarancji) bardzo trudno się załapać, gdyż "Obi" ma prawo zwrotu (jak tłumaczą) do Biowinu... niemniej udało mi się wytargować 20% zniżki za puszkę z jednodniowym terminem przydatności do spożycia.

                            Comment

                            • peter_1000
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 583

                              #15
                              e-prezes napisał(a)
                              ...literatura (1 publikacja)...
                              A jaka, jeśli można wiedzieć ?
                              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎