Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ruch Obrony Lokali III Kategorii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Ruch Obrony Lokali III Kategorii

    Gdzieś przemknęłą mi informacja, że w Czechach istnieje takie stowarzyszenie. Podobno brało udział w kampanii referendalnej po stronie antyunijnej. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

    Marzy mi się takie stowarzyszenie w Polsce. Może udałoby się zachować dla potomności chociażby słynne budki z piwm?
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    #2
    Niestety o tej czeskiej inicjatywie nic mi nie wiadomo. Jednak jeśli miałoby powstać takie stowarzyszenie w Polsce, to ja z całego serca jestem za i chętnie do niego przystąpię. Nie pamiętam już co prawda osławionych budek z piwem, ale uwielbiam klimaty prawdziwych knajp typu Rybitwa, których niestety ubywa w zastraszającym tempie...
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Odp: Ruch Obrony Lokali III Kategorii

      Krzysiu napisał(a)
      Może udałoby się zachować dla potomności chociażby słynne budki z piwm?
      Z tymi byłby prawdziwy problem, bo teraz nawet ciężko wypić piwo przed sklepem. Wszędzie te zakazy, ostrzeżenia.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Więc taka organizacja - a mogłaby się stać naprawdę masową - pomogłaby zwalczać przynajmniej skrajne przypadki głupoty.

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Ja się do niej piszę. Póki co jeszcze jest co chronić, jest trochę lokali III i dalszych kategorii które swoim klimatem zwyciężą każdy "pub". Jakie są zasady rejestracji stowarzyszeń?
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Bardzo upierdliwe, od kiedy trzeba wpisać stowarzyszenie do Krajowego Rejestru Sądowego

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              Krzysiu napisał(a)
              Bardzo upierdliwe, od kiedy trzeba wpisać stowarzyszenie do Krajowego Rejestru Sądowego
              co oznacza obowiązek wpłaty 500 zł za wpis do tegoż KaeReSu
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #8
                celt_birofil napisał(a)
                co oznacza obowiązek wpłaty 500 zł za wpis do tegoż KaeReSu
                ... oraz wypełnienia sporej ilości dokumentów wraz z załącznikami (tu - znaczki skarbowe) oraz dostarczenia (też jako załączników) potwierdzonych notarialnie podpisów osób reprezentujących stowarzyszenie (czyli zwykle członków zarządu). KRS znajduje w tym słabe strony, wzywa do usunięcia braków formalnych (termin - 7 dni) po czym na ogół wydaje decyzję odmowną. No i od nowa...
                Dziku


                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Ale to nie znaczy, że temat należy odpuścić. Nawet jeśli nie stowarzyszenie, to powinniśmy zebrać chociażby jakiś zespół roboczy, który opracuje zasady przyznawania lokalom honorowej nazwy Lokalu III Kategorii, oraz będzie reprezentował Forum wobec Generalnego Konserwatora Zabytków w sprawach wpisów tychże lokali na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

                  Podczas wycieczki w Bytowie namierzyłem lokal, którego wygląd wyczerpywał znamiona Lokalu III Kategorii. Więc jeszcze Polska nie zginęła, chociaż ...

                  W Świdnicy jeden z ostatnich takich lokali, dawna harbaciarnia "Tuła" (dzieło wczesnego Gierka, pomnik braterstwa narodów polskiego i radzieckiego) została przeksztacona w kolejną Żabkę

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #10
                    W Czarnowąsach mamy taki lokal. Dawny Trupek, obecnie pub Bavaria . Zmieniła się tylko nazwa. Krzysiu byłby zachwycony
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Z cała pewnością lokal nawiedzę, po wczesniejszym uzgodnieniu terminu oczywiście.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎