Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina - Lwów, Odessa, Krym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    Ukraina - Lwów, Odessa, Krym

    No cóż, w tym roku urlop zaplanowany został na Ukrainie no i w związku z tym 15 sierpnia brykamu na wschód. Jako że znajomość terenu jest praktycznie żadna, mam kilka pytań do forumowiczów bardziej obeznanych z tym tematem.
    W założeniach mamy zwiedzenie Lwowa, Odessy no i dłuższy pobyt na samym Krymie. Interesuje mnie głównie tematyka piwna - piwo, knajpki, browary na trasie i w miastach w których będziemy. Jeśłi macie jakieś doświadczenie w tym temacie - chętnie przyjmę każdą informację. Piszcie również o obyczajach, możliwości noclegów, ceny i pułapkach czychających na turystów. Wszelkie informacje na wagę złota.


    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    Ja mogę tylko skromnie udzielić parę porad odnośnie Lwowa.
    We Lwowie działają już dwa browary - Lvovskij (ul. Kleparivska 18) i Galickij (ul. Dż. Waszyngtona 5w), nie wiem jak ze zwiedzaniem - nie dotarłem.

    Z knajpek polecam dwa lokale przy ul. Teatralnej, niedaleko rynku, jedna z nich to "Yellow Submarine", drugiej nazwy nie pamiętam. Ładny wystrój, lane Lvivskie i Baltika w butelkach.

    Jeżeli chodzi o poruszanie się po mieście trzeba jedynie uważać na żebrzące rumuńskie dzieci, trzymać kasę pod kontrolą i nic im nie dawać. Poza tym Ukraińcy są w większości przyjaźnie nastawieni.

    Polecam możliwość noclegu u rodziny polskiej we Lwowie, cena chyba niewygórowana, warunki nienajgorsze. Jakby kogoś interesowało --> PW

    Samego piwa opisałem trochę w Piwo-konkretnie, polecam odwiedzić sklep monopolowy przy Prospekcie Swobody, duży wybór piw z całej Ukrainy.
    Last edited by Petrax; 31-07-2003, 09:54.
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • ppns
      Senior
      • 10-2002
      • 1737

      #3
      Dobrze , że Albeertos założył ten wątek .
      Będę w połowie sierpnia na Roztoczu , o rzut kapslem od Zwierzyńca.
      Planuje zrobić krótki wypad na Ukrainę (kilka - kilkanaście godzin).
      I dlatego stawiam pytanie - czy np. z Tomaszowa Lubelskiego są organizowane jednodniowe wycieczki do Lwowa [ tak , jak z Karpacza czy Szklatrskiej Poręby codziennie są wycieczki do Pragi ] ??
      Jeśli ktoś zna namiary na organizatora takowych ,lub jakiekolwiek info lub wskazówki, to jestem wdzięczny.
      Inne miasta , np. Rava Ruska , też są/byłyny warte odwiedzenia.

      Zdrowie Wasze Książęcym Lwóweckim
      piwoppns@wp.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        ja byłem we Lwoe z takim lokalnym biurem ale wyjazdy były z Leżajska (tam sie mieści), jesli jesteś zainteresowany pisz na PW
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Co do wypadów to


          Lokalny portal informacyjny. Piszemy o tym, co ważne dla mieszkańców. Aktualności, wydarzenia, sport, kultura, historia, opinie.


          Wydaje mi się, że ze Zwierzyńca, a na pewno z Zamościa są takie wyjazdy.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Petrax
            Senior
            • 12-2001
            • 662

            #6
            Wydaje mi się, że wyjazdy do Lwowa organizowane są z każdego większego miasta oddalonego o nie więcej niż 100 km od granicy z Ukrainą. Najlepiej jechać oczywiście autobusem albo pociągiem, przejazd samochodem może być trudny - długie oczekiwanie, dokładna kontrola.
            Jeżeli chodzi o inne miejscowości to po drodze do Lwowa jest Żółkiew, miasto z polskimi tradycjami, ale bardzo zapuszczone i zaniedbane. Dalej na wschód od Lwowa warto odwiedzić Poczajów (kompleks cerkiewny) i Krzemieniec (miasto Słowackiego). Po drodze tamże mija się wielką stalową rzeźbę konnicy Budionnego, również warte uwagi Dodatkowo na południe od Lwowa można wstąpić do Drohobycza.
            Last edited by Petrax; 31-07-2003, 12:04.
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #7
              Petrax napisał(a)
              Najlepiej jechać oczywiście autobusem albo pociągiem, przejazd samochodem może być trudny - długie oczekiwanie, dokładna kontrola.
              No właśnie, czy ktoś się wybierał samochodem na Ukrainę? My właśnie tak jedziemy i nie kryję że są pewne obawy w związku z tym. Jeszcze nie wiem gdzie właśnie w ten sposób przekroczyć granicę.
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • Petrax
                Senior
                • 12-2001
                • 662

                #8
                Czas oczekiwania zależy głównie od kaprysu celników, najlepiej tuż przed wyjazdem zorientować się w sytuacji na przejściach - strona Służby Celnej RP
                In cervisia veritas
                http://www.ptxc.de.vu
                Пиво - вот мое экотопливо

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎