Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Theresianer, Theresianer Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Theresianer, Theresianer Lager

    Piłem tylko z kufla i tylko jeden raz (widziałem to piwo tylko w jednej knajpie) - a szkoda. Pamiętam, że na dystrybutorze jako herb była latarnia i dopisek - Theresianer Alte Brauerei Triest 1766.
    Czyli tradycje Austriackie.

    Wg mnie pils,
    Alkohol około 5v.
    Kolor - żółty,
    Aromat - lekko przypalony, chmielowy
    Piana - średnia, piwo ładnie się perli.
    Smak - lekko przypalone, trącające myszką, mocno chmielone.

    Pycha, pełna 5 - na upał jak znalazł.
    Szkoda, że w sklepach go nie było. Wg informacji znalezionych w internecie - produkują kilka rodzajów, również w butelkach (będąc w Trieście tego piwa nigdy i nigdzie nie widziałem - a byłem tam kilka razy). Produkują np.: ale.
    Ładne etykietki - właśnie z latarnią. Może komuś się udało kupić?
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Browar nazywa się "Theresianer, Antica Birreria di Trieste", jako marki używa "Theresianer" (sugeruję zmienić nazwę browaru w tytule).
    Jak wskazuje strona: http://www.theresianer.com/en/le_the..._speciali.html, warzy całkiem ciekawe piwa. Kompletnie przypadkiem (jakiś supermarket w Trieście) udało mi się kupić "zestaw" piw, butelkowanych w 0,33. Niestety, te najciekawsze rozlewają do flaszy "szampańskich" po 0,75 (wit, coffee stout i bock).

    To piwo nazywa się Theresianer Premium Lager, ma 4,8% i 12 Blg: http://www.theresianer.com/en/le_the...ium_lager.html.
    Jest świetliste, jasnozłote. Tworzy dość wysoką, białą, drobną pianę, która po kilku minutach redukuje się do półcentymetrowego kożuszka.
    Silny zapach słodowy z akcentami owocowymi i chlebowymi. W smaku z kolei silna goryczka, śladowe zioła, generalnie wytrawne, w tle posmak słodowy.
    Nagazowanie w górnej strefie stanów średnich, OK. Brązowa butelka 0,33, dedykowany granatowy kapsel, etykieta z latarnią morską (motyw przewodni wszystkich piw browaru) i dwoma żaglowcami w tle, ten sam motyw na granatowej krawatce, a na kontrze info o złotych medalach w Chicago w 2009 i 2010 roku. Po bokach ety miniaturki flagi austriackiej, co łącznie z nazwą sugeruje tamtejsze korzenie browaru. Bardzo dopracowane wzornictwo.
    Nie spodziewałem się tak goryczkowego lagera (pilsa) we Włoszech, polecam .

    Comment

    • Reventador
      Member
      • 03-2009
      • 47

      #3
      Smaczny, dość treściwy w smaku, włoski lager.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎