Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Więzienna 16, Instytut Bar (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Wrocław, Więzienna 16, Instytut Bar (zamknięte)

    Knajpa w centrum miasta, ale w oddaleniu od najbardziej uczęszczanych miejsc, w której leją Namysłowa w dobrej cenie - mogło by to być świetne miejsce spotkań...

    Mogło by, gdyby nie chamska postkomunistyczna obsługa. Gdy do prawie pustej knajpy wchodzi duża ekipa, która nie jest w stanie zmieścić się przy jednym stoliku, to właściciel* chyba powinien się ucieszyć i pomóc wszystkim usadowić? Ale tutaj jest inaczej. Tutaj ten facet zza baru widząc że przestawiamy stolik wyjechał do nas z tekstem "a może byście się zapytali czy wolno?".

    Nie, ja myślałem że te czasy już minęły...
    Mi od razu odechciało się piwa, inni też się zdenerwowali.

    Cóż - jedyne co mogę zrobić to zagłosować na NIE własnymi nogami i gardłem!


    *zakładam, że około pięćdziesięcioletni nadęty facet za barem w knajpie obok Uniwersytetu nie może być pracownikiem zatrudnionym, szczególnie przy obecnym bezrobociu.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    W zupełności zgadzam się z Jerzym. A rzeczony właściciel to zapewne ubek, który "nie załapał się" (weryfikacja) już do nowej policji, a jego kolesie jakoś go nie chcieli do swoich firm ochroniarskich. Jestem o tym przekonany, bo typ po incydencie ze stołem, gdy podszedłem po piwo wyraźnie mnie prowokował twierdząc, że się z nim nie przywitałem. Niestety ja to zrobiłem (teraz żałuję) więć odrzekłem, że może nie słyszał. Poza tym incydent jak ulał pasuje do nowej ankiety. Ubek nalał POD kreskę.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      A może były "klawisz"? Nazwa ulucy mogłaby to sugerować
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        celt_birofil napisał(a)
        A może były "klawisz"? Nazwa ulucy mogłaby to sugerować
        Być może. Ale na pewno nie załapał się na to więzienie. Przestało być budynkiem penitencjarnym w latach 30. XIX w. No, ale na ulicach Sądowej lub Kleczkowskiej to w zupełności miał szansę.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Popieram Jerzego - podczas naszej bytności tam na znak protestu nie zamówiłem w tej knajpie NIC i nie zamierzam więcej do niej zachodzić.
          Jerzy zapomniał dodać, że i tak zaraz po wejściu złączyliśmy dwa małe okrągłe stoliki, a później po cytowanym oświadczeniu typa zapytaliśmy, czy w takim razie możemy chociaż siedzieć przy tych złączonych małych, na co typ z miną męczennika: "no skoro już to zrobliliście" ...
          Nie polecam, nie polecam, nie polecam - omijać szerokim łukiem !!!

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Znajomi zaszli któregoś razu do tej knajpy i mieli dokładnie taką samą awanturę o przesuwanie stolików, a dodatkowo zostali zjechani (delikatnie ujmując) za to, iż zaczęli palić papierosy przed godziną 18-tą, bo tam podobno wolno palić od 18-tej ...

            Comment

            • sodom
              Senior
              • 12-2002
              • 351

              #7
              A to łobuz barman; najlepiej pójść tam, zamówić dużo piwa i uciec.

              Comment

              • maleństwo
                Senior
                • 10-2003
                • 847

                #8
                To faktycznie jakiś cham. Ja osobiście nie spotkałam się z czymś takim, a czasami też gromadnie chodzimy (ok. 15 osób). Raz nawet zdarzyło nam się połączyć aż 3 stoliki przez sam srodek knajpy i jeszcze dostaliśmy paluszki słone gratis od firmy

                Comment

                • Andrewbrw
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 932

                  #9
                  INSTYTUT

                  Wydaje mi sie że chodzi tu o knajpę która ma już nazwę:"Instytut Bar"Chodzę tam regularnie od 2 lat,to fakt spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami na temat właścicieli!!!że chamy itp. ja jestem tam bardzo mile witany,zawsze "szefo" wita mnie z kumplami bardzo serdecznie,często bywa tak że dorzuca nam do piwa np.gratisowe płyty cd,otwieracze,pokale!!! raz nawet gdy byłem tam z Naczelnikiem dał nam piwko puszkowe-nie było przeterminowane!!! Wydaje mi sie że on po prostu ma jakieś jazdy i czasami mu odwala i dba tylko o stałych klijentów(co jest bardzo dziwne!).Powtarzam:chodze tam od 2lat przynajmniej raz w tygodniu i mnie jeszcze nic nie przyjemnego nie spotkało!!!jeśli miałbym sie czegoś czepiać to może jego żony ona to się zachowuje jakby wiecznie miała okres no i do tego że od wrzesnia2003 podrożał litrowy Namysłów z 5zl do 6zl!ale wydaje mi sie że przy takiej cenie Instytut jest dalej godny polecenia!tylko uważajcie na obsługe
                  Pozdrawiam!!!

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #10
                    Instytut

                    Aha ..mogę jeszcze dodać że chodzę tam oczywiście na mecze piłkarskie i atmosfera jest super!!!śpiewy itp.!!! jak wisła wygrała z shalke04 1:4 i awansowała dalej w Uefa to szefo postawił wszystkim piwo!!!a było nas ok25 osób!!!

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      To, że ktoś stawia piwo, to jeszcze nie oznacza, że nie jest burakiem - jedno drugiemu bynajmniej nie przeszkadza. A ja z burakami przestaję tylko wtedy, gdy muszę.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #12
                        Zgadzam sie ,ale jeszcze raz powtarzam:znam tego kolesia 2 lata i nigdy wobec mnie nie okazywał żadnego "buractwa"!!! widocznie jest "burakiem" wobec innych!mnie to jeszcze nie spotkało!

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Ależ się mi nie tłumacz, przecież każdy ma prawo do swojego zdania, rozumiem, że Tobie się gościu nie naraził, a nam wręcz przeciwnie
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #14
                            może szef tego przypytku po prostu nie lubi osób, których wcześniej nie poznał
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Wiktoria
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 796

                              #15
                              Chyba będzie trzeba się przemóc, ponieważ leją tam Bartka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎