Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk, Podkarpackie (ex Łańcut)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Leżajsk, Podkarpackie (ex Łańcut)

    Browar Łańcut. Pienistość umiarkowana, kolor złocisty. Smak adekwatny do rodzaju piwa(6,8%alk./ 14.0 ekstraktu). Delikatny z zaznaczoną nutą słodową. Ale nie to jest ważne; zamknęli browar w Łańcucie...
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Pamiętam Podkarpackie sprzed kilku lat. dla mnie było to kompletne zaskoczenie. Mało znany browar, marka żadna a piwo... po prostu pycha. Później przestało dochodzić na Dolny Śląsk i bajka się skończyła

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Jeżeli to prawda - to zamknięcie browaru, to trzeba się pospieszyć, bo gdzieniegdzie w sklepach można jeszcze coś z ich produkcji złapać. Ostatnio zauważyłem "Pałacowe" - to chyba z Łańcuta właśnie. Trzeba będzie wypróbować.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        tak, browar Łańcut już zamknięty, to prawda.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Pałacowe to 11 i jest takie sobie. Podkarpackie, które kupiłem w Rzeszowie miało termin ważności do czerwca.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            Kupiłem ostatnio Pałacowe (powtarzam - takie sobie). Na puszce widniał producent: Browar w Leżajsku; symbol d. browaru w Łańcucie był nieco zmieniony, m.in. stylizowane "Ł" przeszło w "L".

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Widziałem to parę dni temu w Makro we Wrocławiu. Oprócz "Pałacowego" była jakaś czternastka, też jak były Łańcut (szczerze mówiąc nie przyglądałem się).

              Comment

              • Piwofil
                Senior
                • 01-2002
                • 907

                #8
                Piłem na wakacjach Podkarpackie z Łacutu do koleżanka była w Rzeszowie i mi przywiozła.
                Smak bez rewelacji ale lepsze niż Pałacowe robione teraz w Leżajsku.
                Szkoda że kolejny regionalny browar zniknął z mapy
                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #9
                  Moje Podkarpackie (puszka) nabylem w Lancucie, warzone w Lezajsku wedlug oryginalnej receptury (w skladzie surowcow m in. cukier). Calkiem niezle 4 (2-5)
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • bahtol
                    słomiany zapał
                    • 10-2002
                    • 331

                    #10
                    Mnie bardzo smakowało, i choć piana i bąbelki nieszczególne, to bardzo przyjemna goryczka. To jest to czego szukam w piwie. +4
                    =bahtol=

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      butelka 0.33, barwa jasnobursztynowa, duza i gęsta pianka utrzymująca sie kilka minut po upływie których zostaje tylko cieniutka pamiątka po niej, niezbyt duże nasycenie CO2, dość mocny chmielowy aromat, w smaku wyczuwalna goryczka, pozostawia przyjemne wrażenie

                      Moja ocena: [3.775]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Wukasch
                        Junior
                        • 08-2002
                        • 25

                        #12
                        Podkarpackie Łancut

                        Kupiłem a właściwie dostałem puszeczkę. Piwko rzekomo z browaru w Łańcucie, produkowane przez Leżajsk. Ekstr. 14% alk 6,8, cena puszkowego ok 2,5. Piwo o ładnej słomkowej barwie dośc nieprzyjmnym zapachu. Pianka szybko znika, gazu sporo ale tak jak pianka szybko ucieka. W smaku wyraźnie wyczuwalna goryczka i alkohol. Piwo dość smaczne i mocne. Ogolnie dobre ale nic nadzwyczajnego.
                        Wukasch - piwo jest dobre,piwo pić trzeba, kto piwo pije ten pojdzie do nieba :stout:

                        Comment

                        • ye2bnik
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 171

                          #13
                          Łańcut, Podkarpackie "14". Butelka 0.5, zakupione w okolicach Jarosławia
                          Na etykiecie logo browaru w Łańcucie, ale produkowane oczywiście w Leżajsku.

                          Smak mocny, z wyczuwalną goryczką. Ładna, gruboziarnista piana. Mocno gazowane, bąbelki kursowały co najmniej 15 minut. Zapach średnio przyjemny, kolor jasnobursztynowy.
                          Piwo przyzwoite, nie wybijające się jednak ponadprzeciętność

                          Moja ocena: [3.575]
                          Krok po kroku, krok po kroczku,
                          Najpiękniejsze w całym roczku
                          Idą Święta...

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Kiedy produkował to jeszcze śp browar Łańcut było o ile pamiętam świetne/zwłaszcza z beki w Łańcucie/.Teraz to tylko można sobie pomarzyć.

                            Comment

                            • perłyfan
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 1244

                              #15
                              Zainteresowała mnie ładna etykieta. Ładny złoty kolor, piana drobnoziarnista, niestety niezbyt trwała. Gaz średnio. Zapach wyraźny, intensywny, piwny. W smaku to całkiem porządne piwo. Mocna goryczka, smak wyrazisty, pełny. To takie szczerze piwne piwo!!!

                              Moja ocena: [4.075]
                              JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎