Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podstawki z Cyrylicą...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grzegorz_J_bie
    Senior
    • 04-2002
    • 261

    Podstawki z Cyrylicą...

    Czy ktoś zna strony internetowe, bądź jakieś katalogi z podstawkami, na których widnieją napisy Cyrylicą?? Chodzi mi głównie o podstawki rosyjskie, ukrainskie, litewskie itd. Jedną taką stroną jaką znam to www.nubo.ru
    Last edited by Grzegorz_J_bie; 17-08-2003, 11:46.
    beermats_mezyk@op.pl
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Niedawno widziałem w Allegro katalog (drukowany) podstawek z (chyba) Litwy. Sprzedaje lub sprzedawał go nasz kolega Uszok73. Starsze wafle z czasów ZSRR mogły tam mieć napisy cyrlicą.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Grzegorz_J_bie
      Senior
      • 04-2002
      • 261

      #4
      Wielkie dzięki panowie!!
      beermats_mezyk@op.pl

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #5
        Witam

        to co było sprzedawane na Allegro to zaledwie zwiastun katalogu litewskiego, który przygotowuje Linas Turauskas <Linas.Turauskas@ism.lt> Katalog ma być gotowy na dniach. W samym katalogu około 400 wzorów. Litwini stosują dość dziwną numerację (z punktu widzenia polskiego katalogu) otoż całkowicie różne podstawki otrzymują oddzielny numer, odmiany podstawki w obrębie danego rodzaju kolejne litery alfabetu ABC... i jeszcze był jeden podział ale nie pamiętam czego dotyczył

        Opisy w katalogu litewskie (za rok w II wydaniu angielskie)

        Katalog będzie w formie elektronicznej (CD) koszt nieznany (wraz z żoną otrzymujemy autorski egzemplarz darmowy ;-))

        Po zakończeniu prac Linas i ekipa zaczynają przygotowywać katalog podstawek łotewskich


        Jez również "katalog" podstawek Ukrainskich (79 sztuk) zrobiony prze polaków przy współudziale ukrainskiego forum piwnego (chyba tak mozna to określić)

        O rosyjskim katalogu nic nie słyszałem a to co na stronach można zobaczyć to tylko wierzchołek góry lodowej (na żadnej ze stron Podanych przez Petraxa nie uświadczymy podstawki starszej niż 1960 nie mówiąc już o przedwojnie)

        Z tego co obserwujemy z żoną robi się modne zbieranie podstawek z europy wschodniej (szkoda, że nie ma podobnej tendencji w etykietkach) i wcale sie temu nie dziwimy lepiej jest mieć w zbiorze kilkadziesiąt sztuk europy wschodniej niż kilkaset sztuk zachodniej :-)
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • sopista
          Senior
          • 01-2003
          • 1747

          #6
          Z tego co obserwujemy z żoną robi się modne zbieranie podstawek z europy wschodniej (szkoda, że nie ma podobnej tendencji w etykietkach) i wcale sie temu nie dziwimy lepiej jest mieć w zbiorze kilkadziesiąt sztuk europy wschodniej niż kilkaset sztuk zachodniej :-)
          Po prostu jeśli chodzi np o Rosję to etykiet są niesamowite ilości.
          Ja nie przyznaję się do dużej kolekcji, ale mam ich ok. 10 tys.
          Z rankingów wynikają ilości ok. 25-30 tys. Rosyjskich.
          A Ukraina, Białoruś i reszta. Sama Litwa zasypuje ostatnio lawinowo
          I to pewnie dlatego.

          Comment

          • beny
            Senior
            • 03-2001
            • 984

            #7
            No tak ale etykiety z innych panstw bylego bloku wschodniego - Rumunia, Albania, Bułgaria, Węgry - nie ma tego wcale dużo a ludzi i tak nie zbierają albo zbierają na pół gwizdka:-(
            Z piwnym pozdrowieniem
            Radosław Kwiecień

            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

            Comment

            • Petrax
              Senior
              • 12-2001
              • 662

              #8
              Na pewno trudniej o zdobycie starszych podstawek ze wschodu, z czasów ZSRR, niż egzemplarzy polskich z tego samego okresu. W Związku Radzieckim piwo było raczej mało popularnym napitkiem i stąd też chyba ogólnie mała ilość podstawek z tamtych lat. Obecnie często pojawiają się jakieś nowości, a masówka zza Buga przedostaje się szybko do Polski. Rosja to wielki kraj i na pewno sporo ciekawego da się stamtąd wycisnąć.

              Ja zbieram Europę wschodnią właśnie dlatego, że podstawki nie napływają mi lawinowo do kolekcji, co utrudnia ich sortowanie i przechowywanie. Czasami zdobycie jednej sztuki np. z Rosji daje większą przyjemność niż np. cały worek podstawek niemieckich.
              In cervisia veritas
              http://www.ptxc.de.vu
              Пиво - вот мое экотопливо

              Comment

              • Grzegorz_J_bie
                Senior
                • 04-2002
                • 261

                #9
                Czy wiadomo już coś więcej na temat tego katalogu litewskiego?? Beny odpisz mi w końcu na meila - prosze!!
                beermats_mezyk@op.pl

                Comment

                • uszok73
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 135

                  #10
                  Jeżeli chodzi katalog litewski to on już jest w wersji cd-matka,
                  ten który ja oferowałem na allegro był praktycnie ten sam bez 7 sztuk i numeracji , to tyle .
                  ps: w październiku będę miał orginał , jak się pojawi to służę mailem do twórcy!

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #11
                    uszok73 napisał(a)
                    Jeżeli chodzi katalog litewski to on już jest w wersji cd-matka,
                    ten który ja oferowałem na allegro był praktycnie ten sam bez 7 sztuk i numeracji , to tyle .
                    To musiałeś mieć co najmniej 2 wersje katalogu drukowanego, bo ten, który otrzymaliście na giełdzie w Żywcu miał straszne luki


                    ps: w październiku będę miał orginał , jak się pojawi to służę mailem do twórcy!
                    mail do tworcy kilka listów powyzej
                    adres strony Linasa z podstawkami z Litwy
                    w jego kolekcji
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • uszok73
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 135

                      #12
                      a owszem...

                      Comment

                      • beny
                        Senior
                        • 03-2001
                        • 984

                        #13
                        Jest juz katalog podstawek ukrainskich - wersja online pod adresem:www.coasters.com.ua
                        Z piwnym pozdrowieniem
                        Radosław Kwiecień

                        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                        Comment

                        • Grzegorz_J_bie
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 261

                          #14
                          Poprostu super!!
                          beermats_mezyk@op.pl

                          Comment

                          • Krzych15
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 596

                            #15
                            Po giełdzie w Wilnie jestem posiadaczem katalogu Litewskiego w wersji CD.
                            krzych
                            Dzień bez piwa to stracony dzień.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎