Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Statkiem po Odrze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Statkiem po Odrze

    Wybrałem się w weekend na wycieczkę statkim po Odrze. Polecam jako miły sposób spędzenia chwili wolnego czasu (najdłuższy rejs trwa 1,5 godz.). Ja płynąłem z Przystani Zwierzynieckiej - statek Goplana pływa z jednej strony do Hali Targowej, z drugiej do Jazu Psie Pole, czyli niemal pod mury Browaru Piastowskiego.
    Natomiast z piw można wypić, co tylko dusza zapragnie. Każde polskie czy zagraniczne piwo, jakie tylko przyjdzie komuś na myśl.

    W czym tkwi kruczek zapytacie?

    Ano w tym, że na statku w ogóle nie sprzedają piwa, zaś jak się dowiedziałem można przyjść ze swoim piwem i spożywać je w trakcie rejsu. Dlatego można przynieść sobie dowolne piwo - jakie sobie przyniesiesz, takie wypijesz ...
    Z tego co wiem, to statki również są wynajmowane na różne zamknięte imprezy i wtedy piwo można sobie zamówić na pokład i będzie ono rozlewane - zresztą nalewaki stoją na stałe zamontowane na rufie.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    No to trzeba tam zorganizować następne spotkanie Forumowiczów.Tylko trzeba gdzieś wpaść na mieliznę(o którą pewnie nietrudno przy tym stanie Odry),gdyż 1.5 godziny to zdecydowanie za mało


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Nie no, jak już się wynajmuje statek, to można go wynająć na parę godzin !!! W takim rejsie nie uczestniczyłem, ale wiem od znajomych, że takie imprezy (np. integracyjne w pracy) na Odrze trwają grubo powyżej 1,5 godz. ...

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        breslauer napisał(a)
        Nie no, jak już się wynajmuje statek, to można go wynająć na parę godzin !!! W takim rejsie nie uczestniczyłem, ale wiem od znajomych, że takie imprezy (np. integracyjne w pracy) na Odrze trwają grubo powyżej 1,5 godz. ...
        Ciekawe jakie są koszta takiej imprezy?Pewnie trzeba zrobić zrzutkę wśród 100 osób,lub znaleźć sponsora(może KP lub GŻ )


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • sopista
          Senior
          • 01-2003
          • 1747

          #5
          Jak KP czy GŻ przeczyta Twoje motto to napewno będziesz miał sponsora...

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Pogoniarz napisał(a)
            Ciekawe jakie są koszta takiej imprezy?
            A wiesz, że nie wiem ?!?
            Wydawało mi się, że koszta są raczej kosmiczne, ale zrobię mały wywiad z czystej ciekawości prosto u źródła, czyli na przystani.

            Comment

            • StaryKocur
              Senior
              • 01-2002
              • 1521

              #7
              Może by tak urządzić na statku kolejny 3-dniowy zjazd Forum?
              Przez ten czas można by dopłynać, jeśli nie na jakieś morze południowe, to z pewnością na Północne.
              Piwo pite z umiarem
              nie szkodzi w żadnych ilościach.

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Godzina pływania statkiem po Wiśle w Warszawie kosztuje około 1000 - 1500 PLN.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • slado
                  Gość
                  • 07-2003
                  • 1072

                  #9
                  zythum napisał(a)
                  Godzina pływania statkiem po Wiśle w Warszawie kosztuje około 1000 - 1500 PLN.
                  Jeśli kwota dotyczy wynajęcia statku to chyba nie jest aż tak odrzucająca?
                  Można pozwolić sobie na imprezkę w gronie kilkudziesięciu osób?
                  A możeby tak centralny zlot forumowiczów na statku...?
                  i do białego...

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Po kilku zlotach wiem już, że koszt imprezy ma spore znaczenie dla większości uczestników - dojazdy, piwo, jedzenie, kwatera - to 150 - 200 zł. Do tego kilkadziesiąt złotych za statek, bo nie wątpię, że za nocną imprezę będzie specjalna cena ...
                    Zresztą nie wiem, czy na polskich rzekach można legalnie pływać w nocy.

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #11
                      Krzysiu napisał(a)
                      Zresztą nie wiem, czy na polskich rzekach można legalnie pływać w nocy.
                      Można i się pływa. Jest tylko problem ze śluzami - bo te mają określone godziny działania - i nie są to godziny nocne. Potem trzeba się umawiać (czytaj - płacić ekstra) ze śluzowym.
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎