Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oettinger (Gotha), Oettinger Urtyp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    Oettinger (Gotha), Oettinger Urtyp

    Zakupione w jednym z niemieckich supermarketów za jedyne 0,30€
    Uwarzone wg Reinheitsgebot z 1516 roku, 5,6% alc
    piękny kolorek!! ciemne, ciemniejsze od naszych piw mocnych (np. Dębowego) Piana na początku gęsta, sztywna potem już mniej obfita ale jest do końca, zapach słodowy mało wyraźny, smak również niezbyt wyraźny ale dobry, z wyraźną goryczką mieszającą się na podniebieniu ze słodem. Dam 4 na zachętę zważywszy na jego cenę...
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #2
    W latach 1999-2000 spędziłem w Lipsku trochę czasu, mój niedoszły teść tam się osiedlił uciekając przed alimetami, przetestowałem kilkanaście piw z Oettingera.
    Generalnie w Oettingen warzą 11-12 rodzajów piwa, ale firma wykupiła po pierestrojce browary w Gotha, Dessow, Schwerin gdzie produkuje się 7-8 gatunków, wydaje mi się, że pszeniczniaki i schwarza warzą tylko w Oettingen.
    Piwo to piłem z Gothy, było super jak na cenę, wtedy chyba 59 Pfennig, ciemny bursztyn, piana szybko padła, smak przyjemny, typowy dla piwek ciemniejszych, u nas na bezrybiu byłaby to rewelacja, tam w Nimczech piwo z EDK, Konsumu czy Reala dla oszczędnych.
    Generalnie było ciekawe, faktycznie trochę Ur, ogółem zważywszy na cenę - mocna 4-ka!

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka
      wydaje mi się, że pszeniczniaki i schwarza warzą tylko w Oettingen.
      Jeśli chodzi o schwarza to nie wiem, ale pszeniczniaki piłem osobiście z Moenchengladbach, Schwerin i Gotha.
      Ale by nie zbaczać całkiem z tematu w styczniu widziałem Ur za 28 centów + kaucja (0,08)
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        Mam pecha, ze mieszkam za blisko Oettingen i dociera do nas to piwo prosto z Oettingen lub innych browarow na zchodzie Niemiec, wspolpracujacych z Oettingen, ktore nie jest rewelacja smakowa. Raz na odwiedzinach pilem Oettingera wlasnie z Gotha i bylo to calkiem inne piwo - zupelnie dore.

        Comment

        • dabu1
          Senior
          • 04-2005
          • 159

          #5
          Oettinger, Urtyp

          Butelka 0,5 litra, alkohol 5,6 %, ekstrat ??%
          import prywatny, cena 0,32 euro, piwo z browaru Gotha
          Kolor - bursztynowy
          Piana - brak
          Gaz - raczej poniżej normy
          Smak - bardzo podobny do piwa "palm"
          Generalnie dobre, a nawet niezłe.
          Attached Files

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Już było
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23790

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
              Już było
              a gdzie?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • dabu1
                Senior
                • 04-2005
                • 159

                #8
                ART znalazłem wkońcu to piwo:

                Tyle że temat jest następujący : Gotha, Oettinger Urtyp Exportbier,
                a piwo to jest produkowane nie tylko w Gotha, ale i w innych miastach.
                Coś tu jest nie tak

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                  a gdzie?
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1
                  ART znalazłem wkońcu to piwo:

                  Tyle że temat jest następujący : Gotha, Oettinger Urtyp Exportbier,
                  a piwo to jest produkowane nie tylko w Gotha, ale i w innych miastach.
                  Czy jest sens opisywać to samo piwo, które rózni się tylko dodatkową nazwą EXPORTBIER( % ma tyle samo)?. Równie dobrze można opisywać to samo piwo ważone w browarze Dessow, Schwerin lub Gotha ( tzn. zakładac im nowe tematy). Ale czy ma to sens Oczywiscie ART tu rządzi i będzie jak chce.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • dabu1
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 159

                    #10
                    Oczywiście że nie ma sensu opisywac raz jeszcze tego samego piwa, ale napisałeś do mnie że temat już był.
                    Mnie chodzi o to, że szukając tego piwa przed założeniem tematu, znalazłem kilka piw oettinger, ale nie było tam piwa "oettinger urtyp".
                    Piwo było w temacie "Gotha, Oettinger Urtyp Exportbier", więc według mnie temat został źle zatytuowany wcześniej, bo Oettinger Urtyp występuje z wielu browarów

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Moje jest z Gotha, opakowanie jak na fotce Dabu1, parametry j.w., kupione w Niemczech za 0.39E.
                      Bursztynowe, słabo nagazowane, piana wysoka, w miarę trwała.
                      Zapach słodowy, podpalany, całkiem intensywny.
                      Smak słodowy, lekko palony, chlebowy, z wyraźną goryczką.
                      Tanie piwo jest dobre bo jest dobre i tanie A poważnie to naprawdę dobre pyffffko
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9730

                        #12
                        Piłem egzemplarz warzony (chyba jednak) w Oettingen. Tak, jak pisali przedpiszcy, kolor powala. Tak złotobursztynowy, że aż pomarańczowy (autochton napisałby "Augenweide" ). Piana całkiem obfita, choć dość szybko oblepiła szkło i zamieniła się w cienki kożuszek. Jakiś dziwny "odcień" zapachowy czułem, jakby... zioła jakieś? Poza tym niezbyt mocny aromat słodu, bez rewelacji. Mimo (jak dla mnie) niezbyt dużej mocy mam wrażenie, że w smaku, przez skoncentrowane słody, przebija alkohol (?). Niezbyt mocne, ale widoczne i wyczuwalne nagazowanie. Butelka NRW, etykieta "oettingerowa", nie powala. Nie ma kontry, goły kapsel pogarsza wrażenia estetyczne. Urtyp spokojowo do spożycia, ale spodziewałem się nieco więcej wrażeń... W porównaniu do "Ur-Tuchera" (również PLN 6,00 w Rodzince Bis), to piwo nie warte tej ceny, ale - jak przedpiszcy podają - za EUR 0,25? Czymu ni... (jak mawial Gustlik ).

                        Comment

                        • porek388
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 213

                          #13
                          Moje było z Gotha

                          Kolor: ciemnobursztynowy
                          Piana: duża, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się do końca
                          Nasycenie: w sam raz
                          Zapach: chmielowy, trochę ziół
                          Smak: mocny, chmielowy, porządna goryczka, zauważyłem smaki ziołowe

                          Jak dla mnie ogólnie na 4,5 a biorąc pod uwagę cenę jeszcze wyżej - do częstego spożywania.

                          Cena 0,40 EUR w getrenku w Goerlitz.

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #14
                            Niech ktoś mi odpowie do jakiego gatunku można to piwo podpiąć? Pils dla mnie to to na pewno nie jest, mi najbardziej pod Ale podpada smakiem i kolorem, sam nie wiem.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9730

                              #15
                              Teraz piję piwo NA PEWNO uwarzone w Gotha.
                              Piękny, bursztynowy kolor, jaka to wspaniała odmiana po tych urynopodobnych (kolorystycznie) pilsach . Piana kremowobiała, nietrwała, zostawia firankę. Pachnie słodowo, troszkę karmelowo.
                              W smaku wyczuwam lekko palony słód, karmel i daleko coś suszonego. Nie wyczuwam jednak, niestety, głębi smaku... Gaz stanowany. Opakowanie - jak widać wcześniej.
                              Można wypić...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎