Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Soborne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Obołoń, Soborne

    Obolon, Kijów, alk 4.7%, ekstr 11.5%, barwa jasnobursztynowa, bardzo dobre nasycenie gazem, paiana gruba, bardzo szybko opada, bukiet niewyczuwalny, w smaku takie jakies nijakie, nic nie moge wyczuc, moze po dłuższym czasie leciutką goryczkę, w ustach przy kazdym łyku wrażenie "szczypania", ogolnie - zadna rewelacja, choc wypić śmiało można
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Rzeczywiście, bardzo jasne, jak koelsh!
    Piana obfita, ale szybko opadła, zapach kwaśnawy, delikatnie chmielowy. Smak świetnej wody, z nutkami słodu i chmielu.
    Smaczne, leciutkie piwko, w sam raz na upały! Obowiązkowo, etykietka do kolekcji!
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • michioso
      Senior
      • 10-2002
      • 112

      #3
      Obołoń Soborne

      Jaśniutkie piwo, barwa mozna powiedzieć słomkowa.
      Alk 4,9 %, ekstr 11,5 %. Dobrze nasyone gazem, piana początkowo gruba jednak po kilku chwilach sie rozpada i opada na dno. Delikatne w smaku i wręcz idealne do ugaszenia pragnienia.
      Dopiero co skończyłem pić więc ogólnie jako piwko naszych wschodnich sąsiadów polecam

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Obołoń Soborne

        Alkohol: 4.9% obj.

        Kolor: słomkowo-złoty standard [3.5]

        Piana: kiepska, na dodatek szybko znika z niemiłym szelestem [2]

        Zapach: stanowczo za mało intensywny [3.5]

        Smak: wodnisty, kwaskowy, "płaski" z ledwie zaznaczoną goryczką, znając inne wyroby tego browaru, jestem niesamowicie rozczarowany... [2]

        Wysycenie: stanowczo za mocne, niemiłosiernie szczypiące w język, co przeszkadza w odbiorze i całkiem psuje frajdę picia [2]

        Opakowanie: bardzo ładne, jak to zawsze w wyrobach Obołonia, tym razem złoto-niebieska kolorystyka [4.5]

        Moja ocena (wg ARTomatu): [2.725]

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #6
            Widziane od niedawna także w Polsce w dystrybucji UDH (w podpoznańskim Auchanie kosztuje 4,99 zł.).
            Charakterystycznie mocnie nagazowane, warzone na artezyjskiej wodzie świetnie odświeża w letnie upały.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Rodzince-Bis za 5,00 zł.

              Kolor: Całkiem ładne złoto jak na 11,5.
              Piana: Raczej niska i błyskawicznie opada niemal do zera.
              Zapach: Dość silny, głównie słodowo-ziarnisty. Stosunkowo przyjemny.
              Smak: Tutaj też dobrze wyczuwalne są te akcenty słodowo-ziarniste, do tego lekka goryczka, leciutka kwaskowatość i sympatyczny, chlebowy posmak. Bardzo wysokie nagazowanie.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Klasyczne obołońskie wzornictwo dobrze prezentuje się w niebieskiej kolorystyce.
              Uwagi: Nic specjalnego, ale w kategorii piwo stołowe wypada całkiem nieźle.

              Comment

              • dzeus
                Junior
                • 09-2010
                • 5

                #8
                Kupione za jedyne 1,23 PLN w PiP Bolesławice k/Słupska. Partia z datą ważności 06.06.2011. W smaku bez rewelacji, ale przyjemnie. Chciałbym taką promocję na ukraińską pszenicę :-)

                Comment

                • Ramiel
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 207

                  #9
                  Mnie to piwo całkiem smakowało (może trafiłem na lepszą warkę). Piana dość wysoka i w miarę trwała, zapach słodowy mało wyrazisty, w smaku słód, przyjemna chlebowość i odrobina goryczki. Dobre gdy ma się ochotę na zwykłego, jasnego lagera.

                  Comment

                  • Obywatel1978
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 281

                    #10
                    dzeus, ale z Ciebie łowca promocji Ja za to piwko musiałem dać w Kauflandzie 4.99. Pierwsze wrażenie po odkapslowaniu: solidnie nagazowane - czyli jak dla mnie na plus Zapach i smak łudząco podobne do naszego Lecha Premium - choć ociupinę szlachetniejsze od krajowego produktu. A zatem w smaku i zapachu jest orzeźwiające i lekkie. Kolor bardzo jasny, słomkowy, co również przywodzi na myśl Lecha Premium. Słowem, przyjemne piwko, ale niczym szczególnym nie zachwyca.

                    Zdecydowanie wolę naszą Perłę Chmielową, którą piję od czasu, gdy z pola widzenia zniknęło mi Noteckie.

                    Comment

                    • Cyssiek
                      Member
                      • 05-2011
                      • 93

                      #11
                      Piwko przyciągnęło mnie, bo jeszcze nie mam buteleczki z cyrylicą
                      Wypite w skrajnych warunkach niestety - lodowate (2-3*C) na słońcu w upale 30 stopniowym nad jeziorkiem. Niemniej jednak takie ło, bez smaku szczególnego jakoś czy innych ekscesów. Duże wysycenie dobrze orzeźwia i w sumie wypiłem z czysta przyjemnością, na upał polecę, niedrogie(5zł w leclercu) ale nie wrócę do niego
                      "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #12
                        Dzisiaj wypita butelka tego piwa po prostu mnie zachwyciła. Jako piwny laik nawet nie wiem czy uda mi się opisać moje doznania smakowe i zapachowe. Smak cudownie orzeźwiający z subtelną goryczką, delikatnym przyjemnym limonkowym kwaskiem i słabo wyczuwalnymi nutami słodowymi. Zapach to poezja: coś a'la trufla, jesienny las - po prostu coś pięknego. Nie wiem co Ukraińcy zrobili z tym piwem, ale dziś po prostu mnie ono zachwyciło. Warka do 26.04.2012.

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Jak na lagera całkiem ciekawe, dużo lepsze od np. Lwowskiego czy Czernichowskiego. Bardziej też mi smakuje od zwykłego Obolona jasnego. Idealne piwo sesyjne na gorący wieczór.

                          Kupione na Ukrainie.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Słomkowy, klarowny.
                            Piana: Biała, dosyć drobna, mało trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                            Zapach: Słodowy, lekki DMS.
                            Smak: Lekkie, wodniste. Słodowość z lekką kwaskowatością. Goryczka niska.
                            Wysycenie: Bardzo wysokie.
                            Ogółem: Podczas upału pewnie by się sprawdziło, ale tak to nic ciekawego. Strasznie wysokie nagazowanie jest bardzo drażniące.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #15
                              Zapach bardzo mało wyczuwalny, prawie wcale. W smaku jest lepiej. Na kolana nie rzuca, ale smak jest dość przyjemny i delikatny, choć też trochę wodnisty. Goryczki mało, ale ta która jest fajnie miesza się subtelną chlebową słodowością. Zwraca uwagę silne wysycenie piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎