Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

    Wraz z Crizzem chcemy niedługo nieco rozruszać dział Browarnictwo Amatorskie - http://www.browar.biz/browarnictwo.php - na razie myśl jest taka aby zamieszczać w nim pogrupowane odpowiednio, sukcesywnie przygotowywane opracowania danych tematów z Forum "Browarnictwo Amatorskie".

    poza powyższym będzie dostępne:
    - miejsce na receptury
    - możliwość komentowania/oceniania dostępnych w Polsce produktów z zakresu BA
    - skondensowana informacja/przewodnik dla rozpoczynających swoją przygodę z piwowarstwem (co należy przeczytać najpierw, etc)

    jeżeli chcesz zaproponować coś co mogło by się jeszcze znaleźć w tym dziale - masz możliwość wpłynięcia na rozwój wydarzeń

    obecnie gotowy jest szkielet całego działu (jednakże jeszcze nie gotowy do prezentacji)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Renegat
    Senior
    • 07-2003
    • 134

    #2
    Odp: Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

    ART napisał(a)
    {CIACH}
    - możliwość komentowania/oceniania dostępnych w Polsce produktów z zakresu BA
    {CIACH}
    Może nie tylko w Polsce. Coraz łatwiej jest coś sprowadzić z dalekich krain kupując "on-line", ale i ryzyko większe i pomyłka bardziej boli.
    IMHO najlepiej uczyć się na cudzych błędach .
    Zapewne nie ma sensu tworzenia aż oddzielnego pod-działu, ale nie ograniczajmy takiego komentowania tylko do krajowych wyrobów.

    Slainté!
    Rene
    Last edited by Renegat; 05-09-2003, 07:46.
    Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      #3
      Odp: Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

      ART napisał(a)

      [ciach]
      poza powyższym będzie dostępne:
      - miejsce na receptury
      - możliwość komentowania/oceniania dostępnych w Polsce produktów z zakresu BA
      - skondensowana informacja/przewodnik dla rozpoczynających swoją przygodę z piwowarstwem (co należy przeczytać najpierw, etc)
      Brawo!
      To bedzie takie małe kompedium wiedzy dla "swieżych" piwowarow.Pomysł zrobienia czegos takiego pojawil sie wczesniej,ale nie byl chyab do konca przemyslany i nie wiadomo bylo co w takim dziale umiescic.W dalszym ciagu do konca nie jest sprawa rozstrzygnieta,ale w nas nadzieja
      Forma w jakiej to proponujecie bedzie chyba najrozsadniejsza. Poza tym ten dzial z recepturami...juz nei moge sie doczekac,kiedy Piwowar zamiesci cos na temat swoich piw

      pozdrawiam
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Odp: Odp: Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

        Renegat napisał(a)
        Zapewne nie ma sensu tworzenia aż oddzielnego pod-działu, ale nie ograniczajmy takiego komentowania tylko do krajowych wyrobów.
        Slainté!
        Rene
        chodziło mi bardziej o produkty dostępne u nas w kraju niż tylko krajowe produkty.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ByWalec
          Junior
          • 05-2002
          • 12

          #5
          warto byłoby zapewnić linki, adresy firm sprzedających cały sprzęt do BA

          Comment

          • wriggle
            Senior
            • 12-2002
            • 322

            #6
            Ze swojej strony zasugerować mogę jeszcze tylko jak najbogatsze naszpikowanie działu fotografiami, chociaż wiem, że to zajmuje więcej miejsca itp.. Jako wannabe w dziedzinie piwowarstwa domowego wiem, jak wiele na początku dają zdjęcia, szczególnie zanim jeszcze cokolwiek się przedsięweźmie.
            ONE LOVE

            Comment

            • slado
              Gość
              • 07-2003
              • 1072

              #7
              Odp: Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

              ART napisał(a)
              Wraz z Crizzem chcemy niedługo nieco rozruszać dział Browarnictwo Amatorskie - http://www.browar.biz/browarnictwo.php - na razie myśl jest taka aby zamieszczać w nim pogrupowane odpowiednio, sukcesywnie przygotowywane opracowania danych tematów z Forum "Browarnictwo Amatorskie".

              poza powyższym będzie dostępne:
              - miejsce na receptury
              - możliwość komentowania/oceniania dostępnych w Polsce produktów z zakresu BA
              - skondensowana informacja/przewodnik dla rozpoczynających swoją przygodę z piwowarstwem (co należy przeczytać najpierw, etc)

              jeżeli chcesz zaproponować coś co mogło by się jeszcze znaleźć w tym dziale - masz możliwość wpłynięcia na rozwój wydarzeń

              obecnie gotowy jest szkielet całego działu (jednakże jeszcze nie gotowy do prezentacji)
              Jeśli mogę zaproponować to widziałbym sens zorganizowania opracowania "skondensowanych informacji/przewodnika" w następujący sposób:

              1. Krótkie wprowadzenie w temat (np. słodowanie)
              2. Link do pełnego artykułu (o w/w słodowaniu)
              3. Link do pliku archiwum ZIP/ARJ (o tymże słodowaniu)

              Wszystkie trzy punkty mogą się zawierać przecież tylko w paru zdaniach.
              Na pewno będzie to z korzyścią dla modemowców. Tych nadal jest sporo.
              Znam z autopsji problem przyswajania tego morza informacji.
              Wiele artykułów mam zapisane na twardzielu i powracam do czytania co jakiś czas.
              Pozdrawiam

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                dzięki! czekam na jeszcze więcej propozycji
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • slado
                  Gość
                  • 07-2003
                  • 1072

                  #9
                  Odp: Odp: Dział Browarnictwo Amatorskie - komentarze, propozycje

                  slado napisał(a)
                  --ciach--
                  3. Link do pliku archiwum ZIP/ARJ (o tymże słodowaniu)
                  --ciach--
                  [/B]
                  Że tak nieskromnie zaproponuję.
                  Może dałoby się tak zrobić aby archiwa były wykonane Gzip-em z OpenSource (Linux)? Te spokojnie są obsługiwane przez narzędzia z platformy Windows-owej.
                  Odwrotnie natomiast już nie. Będzie to ukłon w stronę innych niż jedynie słuszne systemy.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    A ja zmienił bym nazwę działu na Browarnictwo domowe bo
                    a) amatorstwo się w sumie źlekojarzy przy robieniu czegokolwiek
                    b) niektórzy z naszych forumowiczów amatorami już nie są a i przecież w warzeniu piwa w domu można też zostać profesjonalistą
                    c) myślę, że opozycja piwo amatorskie - piwo zawodowe jest niewłaściwa, lepiej brzmi piwo domowe - piwo przemysłowe
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      zythum napisał(a)
                      A ja zmienił bym nazwę działu na Browarnictwo domowe bo
                      a) amatorstwo się w sumie źlekojarzy przy robieniu czegokolwiek
                      b) niektórzy z naszych forumowiczów amatorami już nie są a i przecież w warzeniu piwa w domu można też zostać profesjonalistą
                      c) myślę, że opozycja piwo amatorskie - piwo zawodowe jest niewłaściwa, lepiej brzmi piwo domowe - piwo przemysłowe
                      A ja poszedł bym dalej w tą stronę i miast browarnictwo domowe dałbym piwowarstwo domowe jakoś ta nazwa wydaje mi się bardziej adekwatna.
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • burar
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 238

                        #12
                        dkrasnodebski napisał(a)
                        A ja poszedł bym dalej w tą stronę i miast browarnictwo domowe dałbym piwowarstwo domowe jakoś ta nazwa wydaje mi się bardziej adekwatna.
                        Piwowarstwo domowe ładnie brzmi i dobrze smakuje
                        Grodziski Browar Domowy

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          zythum napisał(a)
                          A ja zmienił bym nazwę działu na Browarnictwo domowe bo ...
                          a jeśli ktoś warzy w piwnicy?

                          za słownikiem wyrazów obcych:
                          amator (łc.)
                          1. miłośnik, zwolennik.
                          2. osoba zajmująca się czymś niezawodowo, jako hobby.
                          3. sport. zawodnik uprawiający sport bez czerpania z tego wyłącznych korzyści materialnych
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #14
                            ART, ja tylko napisałem, że to słowo się kojarzy, a nie co dokładnie znaczy. Istnieją słowa które w tzw. społeczeństwie kojarzą się pejoratywnie mimo, że wcale takie nie są. Grubym przykładem będzie słowo Żyd które w Polsce w wielu środowiskach uważane jest za epitet.
                            Jeżeli ktoś warzy piwo w piwnicy albo na strychu to będzie to poddział
                            Ale w sumie to burza w szklance wody bo nazwa domowe mnie osobiście bardzo pasuje ale zastanwiałem się nad zmianą z podanych wyżej powodów.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #15
                              Rzadko mam wspólne zdanie z zythumem, ale tym razem popieram go w całości. Również mi słowo amator kojarzy się z kimś, kto się zbyt dobrze nie zna na tym co robi. Po włosku odpowiednikiem słowa "amator" jest "diletanti". A nikt nie chce być nazywany dyletantem. Jestem tu tylko obserwatorem, nigdy nawet się nie przymierzałem do domowego warzenia piwa. Uważam jednak, że "browarnictwo domowe" brzmi znacznie lepiej niż "browarnictwo dyletanckie".
                              Ale ja w sprawach językowych jestem tylko amatorem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎