Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Radeberger, Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    Radeberger, Pilsner

    Piwo z browaru w Radebergu o mocy 4,8%, ekstraktu nie podano.
    Smaczny, typowy niemiecki pils, charakteryzujący się niestety kiepską pianą, i kiepskim nasyceniem ale za to ładną, złotawą barwą.
    W smaku czuć intensywną goryczkę, mocno akcentowana pozostawia na języku miły posmaczek, piwo cieżko wypić szybko, służy raczej do delektowania się ale smak jest przyjemny, więc jest czym. Jest to po prostu przyzwoite, mocno chmielone piwo!
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    $1.60 za butelke 12 Fl. Oz.

    Wrazenia podobne do Piwofila. Jasny pils, slaba piana, intensywna goryczka, tym bardziej wyczuwalna ze piwo jest raczej dosc wytrawne, mile slodowe nuty w smaku i zapachu. Moj egzemplarz byl niezle nagazowany. Zdecydowanie produkt wysokiej klasy. (4.5) 2-5
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Radeberger Pilsner

      Zakupione na Polnej w Świecie Piw za 5,95 zł , ale warto było.
      Kolor piwa jasnozłoty, dobrze nagazowane- bąbelki drobne - orzeźwiające, piana biała utrzymuje się do 2 min, smak przyjemny , dobrze nachmielone, kapsel pusty a za to "rasowa" etykieta.
      Ocena 4+

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Zlociste, nie za jasne. Gaz i piana niezle, dywanik zostaje prawie do konca. Przyjemny chmielowy aromat. Smak dosyc intensywny, dobra wytrawna goryczka, po chwili dochodzi lekki slodowy posmak. Dobrze zrownowazone w smaku, ma wszystko co pilsner miec powinien.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Piotras
          Senior
          • 08-2003
          • 307

          #5
          Bardzo dobry, dostarczone przez Tatę, kolor jasno-złocisty, piana rzeczywiscie słaba, zapach delikatny, chmielowy, W smaku jest to klasyczny pilsner, z odpowiednia goryczka(dośc mocną ale nie tak jak w np.Jeverze)lekka słodowością, pełny smak, bardzo dobry, Nie znam sie na niemieckich piwach aż tak dobrze ale jeśli to przecietne niemieckie piwo to ja chce takie przecietniaki u nas.Rewelka.

          Comment

          • pawelek59
            Senior
            • 04-2003
            • 195

            #6
            Kiedyś było to najbardziej markowe piwo w NRD-ówku - odpowiednik Żywca w Polsce.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              No mnie nie zachwycił. Kolor rzeczywiscie, ładny, piana średnia (powiedzmy taka jaką ma w wiekszości nasza masówka). Nasycenie CO2 średnie, zapach - zawsze sprawia mi najwięcej problemu - powiedzmy, że nic nieprzyjemnego nie wyczułem. Smak - goryczka rzeczywiście jest ale jakaś tak nieprzyjemna, jakby metaliczna, no i poza goryczką brak jakichś nut słodowych w tle, taka trochę gorzka woda. Jedno co mi się bardzo podobało w tym piwie to opakowanie, biała etykieta ze złotymi napisami, złota folia alu na szyjce, wygląda ekskluzywnie, ale raczej nie będę wracał do niego.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Pojawił się w Auchanie, kosztując ze 4 zł za 330 ml.

                Kolor jasny, typowo pilsowy. Piana niezbyt imponująca - owszem, jest, ale średniopęcherzykowa, niewysoka i raczej szybko opadająca. Nasycenie w normie, drobnych bąbelków całkiem sporo. Zapach, niestety, fatalny - mocno chmielowo-myszowaty (jakby z zielonej butli, a przecież brązowa). Bardzo mocno chmielone - w smaku wybija się zbyt intensywna goryczka, po chwili jednak pozostaje na języku całkiem przyjemny posmak. Butelka 0,33, brązowa, biała etykieta ze złotymi napisami, wygląda całkiem ładnie.

                W zasadzie smakowało mi, ale zważywszy zapach i nadmiar goryczki, raczej nie dodam go do ulubionych. Wyznam, że nie piłem enerdowskiego Radebergera; pamiętam natomiast, że mój Ojciec raczej go sobie chwalił - ciekawe, co by powiedział obecnie?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualne foto, butla 0,5 litra:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #10
                    Jeżeli u Niemców takie piwo to masówka, to im zazdroszczę. Bardzo dobry pils, na początku nuty słodowe, na końcu bardzo wyraźna goryczka. Piana bez rewelacji, ale cienka obrączka utrzymała się do końca degustacji. Cena 3.79 w Bomi, dosc niska jak na piwo importowane, ale raczej dyskwalifikująca radebergera jako "piwo codziennego użytku", choć powtórka z pewnoscią będzie.
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • marceli
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 127

                      #11
                      Radeberger

                      Piwo to mozna wypic szybko i nie doznac zadnych przyjemnosci smakowych,jednak jak mamy chwile i podelektujemy sie tym piwem mozna znalezc calkiem przyjemne nutki niestety sa one jednak bardzo delikatne tak jakby ktos bardzo dobre piwo troche rozwodnil,nic wielkiego takie przyjemne piwko na ognisko,mysle ze pare piwek w polsce spokojnie moze konkurowac z tym produktem

                      Comment

                      • Fischer85
                        Junior
                        • 09-2006
                        • 4

                        #12
                        Wysokiej klasy pils mimo słabej piany.Kolor ładny złocisty,zapach odpowiedni dla piwa wysokiej klasy,nieźle nagazowane,opakowanie bardzo ładne,czarna puszka prezentuje się dość ekskluzywnie.Piwo godne polecenia

                        Comment

                        • kmieciu
                          Member
                          • 02-2004
                          • 33

                          #13
                          Radeberger Pilsner

                          Piwo zakupione w realu we Frankfurcie nad Odrą, cena 0,65€. Kolor jasny złocisty, nagazowanie duże, piana szybko opadła ale do końca utrzymała się obwódka,
                          zapach delikatny, smak bardzo przyjemny, mocna goryczka lekki metaliczno goryczkowy posmak, lekka nutka owocowa. Ładna biała etykieta, kapsel goły w złotku.
                          Bardzo dobre piwo za przyzwoitą cenę, polecam.

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #14
                            11,6% ekstraktu i 4,8% alkoholu. Ekskluzywny wygląd, spora i gęsta piana i bardzo wytrawne, a wręcz gorzkie, ale o krótkotrwałym smaku końcowym. Dobre do ostrych potraw. Niezłe, nie wydaje się cienkie, ale w kategorii Pilsów to w Niemczech, a i w Czechach konkurencja jest ogromna, a i oczekiwania wielkie.

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Z braku czegoś ciekawszego, kupiłem w rzeszowskiej Galerii Graphica, w Inter Marche.

                              Piana średnia i nie za trwała, gazu tak w sam raz, ale tylko do picia. A ja lubię jak bąbelki latają sobie po szlaneczce. Kolor - jasniutkie złoto. Zapach mało intensywny, typowy dla gatunku, choć wolałbym więcej aromatów chmielowych. W smaku dominuje goryczka, w tle może nieco słodu, ale i wyczułem trochę metalu. Taki sobie, niezły, niemiecki pils. Warto zaliczyć, w końcu to klasyka piwowarstwa enerdowskiego.
                              Dla niekórych także... łyżwiarstwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎