Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meantime, Meantime Kölsch Style Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Meantime, Meantime Kölsch Style Lager

    Kolejne piwo z londynskiego mikrobrowaru Meantime (w Greenwich czyli na poludniku zerowym) warzone dla sieci marketow Sainsbury's.
    Z tego co sie dokopalem jest to wynalazek posredni miedzy kolschem i lagerem - z tego pierwszego ma gorna fermentacje a z drugiego dlugie zimne dojrzewanie (lezakowanie, lagering) przez 5 tygodni. Wg producenta warzone z bawarskiego chmielu, kolonskich drozdzy i frankonskiego slodu (wg innego zrodla z mieszaniny slodu jasnego pilznenskiego i pszenicznego - nic z pszeniczniaka nie wyczulem). Niepasteryzowane, but. 0.33 l (w czteropakach), alk. 5%.
    Kolor pilsowy, piana na poczatku niezla i drobnoziarnista, szybko znika, dywanik jakis czas sie trzyma, gazu mniej niz w typowym pilsie.
    Wspanialy, intensywny, chmielowy, ziolowo-kwiatowy aromat, cos jak swiezo skoszona trawa Zebralo mi sie na poezje ale naprawde super aromatyczne! Smak znakomitego niepasteryzowanego pilsa - swieza lekko ziolowa goryczka, dluuugasny goryczkowo-slodowy posmak, pelna harmonia, intensywne mocne doznania - wypas! Daje 4+/5- (male minusy to piana i gaz). Nigdy nie pilem kolscha wiec nie mam porownania z tej strony ale to piwko smakuje mi jak najlepsze niepasteryzowane pilsnery - wlasnie na cos takiego mialem ostatnio smaka. Dziku szykuj Noteckie na Gwiazdke to zrobimy degustacje porownawcza
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #2
    Odp: Meantime Kolsch Style Lager

    lzkamil napisał(a)
    (...) Wspanialy, intensywny, chmielowy, ziolowo-kwiatowy aromat, cos jak swiezo skoszona trawa

    (...) piwko smakuje mi jak najlepsze niepasteryzowane pilsnery - wlasnie na cos takiego mialem ostatnio smaka. Dziku szykuj Noteckie na Gwiazdke to zrobimy degustacje porownawcza
    Noteckie to piwo dla ludzi, nie dla koni - tak więc nie mogę się zgodzić, że smakuje świeżo skoszoną trawą Czy to po tych angielskich piwkach tak Ci się gust wysublimował, że trawą zakąszasz
    Oczywiście, że zapasik Noteckiego na Twój przyjazd przygotuję. I Lwówka też.
    Dziku


    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Nie smakuje tylko zalatuje... nie tylko koniom ale i Dzikom tez sie spodoba, zobaczysz Naprawde takie dobre jak rzadko!
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        lzkamil napisał(a)
        (...) Naprawde takie dobre jak rzadko!
        Czes w tym temacie napisał o trawiastych piwach. Powinny Ci smakować
        (...) można warzyć używając szyszki "prosto z krzaka" i oczywiscie pokusiłem się o to. Wyniki nie były zniewalające; bywa że pojawiają się smaki "trawiaste" .
        W USA jednak kilka minibrowarów od lat warzy piwa ze swieżego, zielonego chmielu - te piwa to rynkowy odpowiednik winnego "Boujoleu Nuovo" (pisownia ?)
        Może powinieneś skoczyć do USA
        Dziku


        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎