Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Armii Krajowej 15, Piwson (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Brzeg, Armii Krajowej 15, Piwson (zamknięte)

    Jest to zupełna nowość w moim rodzinnym mieście, gdyż jeszcze w lipcu w tym miejscu egzystował normalny mały sklep spożywczy. Namierzyłem go w zeszłą sobotę.
    Lokalizacja: ul. Armii Krajowej 15.
    Otwarte: poniedziałek-piątek 9-22; sobota 9-24; niedziela 10-22. Niestety pomimo oryginalnej nazwy i specjalizacji piwnej można tu również nabyć mocniejsze "napoje wyskokowe". Na razie sklep nastawiony jest na "wielkich" naszego rynku piwnego, a zatem obecne są:
    ŻGB - w ofercie Żywiec Full Light i obie Tatry w butelkach i puszkach; obie Warki w szkle i blasze oraz samotny Leżajsk Pełny w butelce. No i oczywiście polski Henio.
    KP - Gronie i Dębowe Mocne w każdej wersji opakowania, podobnie Lech Premium i Mocny oraz "nowy" Żubr.
    CO - komplet "wrocławski" w szkle i konserwach, z Brzeska tylko Okocim Mocny i Harnaś zapakowany w blachy i szkło. Szczecin reprezentowany jedynie przez butelkowego "czerwonego" Bosmana Fulla. No i oczywiście do nabycia jest "prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie"
    Honoru niezależnych broni jedynie Namysłów z Fullem, Złotym Denarem, Zamkowym i Rycerskim Mocnym. Te dwa ostatnie oprócz butelek euro również do nabycia w wersji bączkowej.
    O produktach innych małych i średnich polskich browarów na razie można zapomnieć.
    Jest też bardzo skromna reprezentacja zagranicy - Niemcy, Austria, Belgia.
    Czy coś się zmieni w kwestii na razie dość skromnej podaży piwnej w tym przybytku? Nie sądzę, acz w miarę możliwości będę sprawdzał jego zaopatrzenie. Może chociaż Brackie się pojawi
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Byłem w tym sklepie jadąc do Łubnian. Rzeczywiście - sklep zapakowany lodówkami, ale wybór był nienadzwyczajny. W lodówkach głównie pospolite piwa, chyba pod kątem miejscowej "bohemy". Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale były tam też chyba nalewki i papierosy.
    Ogólnie wrażenie nienadzwyczajne. Właściciel musi jeszcze sporo popracować.

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #3
      W ub. sobotę udałem się tamże z ciekawości, a nuż mają namysłowskiego Darka? O sklepie tym można już mówić tylko w czasie przeszłym. Za szybą puściuteńkiego lokalu kartki z informacją, że jest on na sprzedaż. Tak oto, pomimo mocniejszych alkoholi w ofercie, skończył żywot jedyny "specjalistyczny" sklep piwny w moim mieście.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎