Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwny chochlik drukarski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ppns
    Senior
    • 10-2002
    • 1737

    Piwny chochlik drukarski

    Ogłaszam konkurs , w którym nie są przewidziane nagrody .

    Po ilu piwach potraficie odcyfrować podany tekst ?
    JA przyznam , że im więcej piw wypiję , tym trudniej mi się to czyta .

    "Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch
    uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa.

    Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom
    mijsecu,ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu. "
    piwoppns@wp.pl
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Ci naukowcy to chyba strasznie się nudzą jeżeli zajmuja się takimi sprawami.
    Przecież jeżeli wcześniej nie będziemy znali konkretnego słowa to w żaden sposób go nie rozszyfrujemy.
    Rozpowszechnianie takich opinii doprowadzi do tego, że ludzie już zupełnie przestaną zwracać uwagę na ortografię, gramatykę.
    No bo po co, przecież i tak da się zrozumieć
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      latało to w sieci i pewnie lata do tej pory, przeczytałem całość na trzeźwo
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Latało, nie latało, ale coś w tym jest. Wielokrotnie obserwowałem ludzi, którzy dość dowolnie podchodzili do pewnych napisów umieszczonych w mojej pracy. Faktycznie czytali całę wyrazy, dość pobieżnie i z błędami. Opierali się na zdobytej już wiedzy, jakby "nie chcąc" poznać nowego słowa.

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #5
          I dlatego tylu analfabetów funkcjonalnych. Przeczytać przeczyta, ale za cholerę nie rozumie co tam napisano
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #6
            Podobnie jest z alfabetem Morse'a. Nie słyszymy poszczególnych liter tylko całe ciągi wyrazowe.
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • Seler_32
              Senior
              • 04-2003
              • 444

              #7
              O zgrozo, przeczytalem bezbłędnie... lecę do piwnicy szukać mojego elementarza.
              Tak na marginesie, to dziwi mnie, że tego wiekopomnego odkrycia nie dokonali amerykańscy naukowcy.
              Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

              Nie wierzę abstynentom.

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                Na ostatnich obradach Komisji do Spraw Komunikacji Jezykowej wewnatrz Unii Europejskiej postanowiono co nastepuje:

                "The European Union commissioners have announced that agreement has been reached to adopt English as the preferred language for European communications, rather than German, which was the other possibility. As part of the negotiations, Her Majesty's Government conceded that English spelling had some room for improvement and had accepted a five-year phased plan for what will be known as EuroEnglish (Euro for short).

                In the first year, "s" will be used instead of the soft "c". Sertainly, sivil servants will resieve this news with joy. Also, the hard "c" will be replaced with "k". Not only will this klear up konfusion, but typewriters kan have one less letter.

                There will be growing publik enthusiasm in the sekond year, when the troublesome "ph" will be replaced by "f". This will make words like "fotograf" 20 persent shorter.
                In the third year, publik akseptanse of the new spelling kan be expected to reach the stage where more komplikated changes are possible.

                Governments will enkorage the removal of double letters, which have always ben a deterent to akurate speling. Also, al wil agre that the horible mes of silent "e" in the languag is disgrasful, and they would go.

                By the fourth year, peopl wil be reseptiv to steps such as replasing "th" by "z" and "w" by "v".

                During ze fifz year, ze unesesary "o" kan be dropd from vords containing "ou" and similar changes vud be of kors be aplid to ozer kombinations of leters.

                After zis fifz yer, ve vil hav a reli sensibl riten styl. Zer vil be no mor trubls or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech ozer.

                Ze drem vil finali kum tru!"

                Walczmy o ortografię i gramatykę polską, bo angielska jest już stracona!
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  jerzy napisał(a)
                  Na ostatnich obradach Komisji do Spraw Komunikacji Jezykowej wewnatrz Unii Europejskiej postanowiono co nastepuje:

                  "The European Union commissioners have announced that agreement has
                  Walczmy o ortografię i gramatykę polską, bo angielska jest już stracona!
                  czy można choć w skrócie dla mniej inteligentnych i którym nie chciało się uczyć?
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Zet voz a jok. Very funy, very funy ...

                    Comment

                    • Piwofil
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 907

                      #11
                      To ciekawe zjawisko, też bez problemu przeczytałem, okazuję się że jesteśmy zdolniejsi niż się wydaje. Ale oczywiście to nie zwalnie nas z podstawowych zasad ortografi i gramatyki, przyznam że czytać takie słowa umiem, ale jakoś nie wiem jak miałbym je pisać. Chyba zostanę naukowcem i będe się zastanawiał ile piw można wypic jednym chaustem pod rząd
                      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                      Comment

                      • Renegat
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 134

                        #12
                        Piwofil napisał(a)
                        {ciachnięte przez FCJP} chaustem pod rząd
                        Prawdziwy twardziel pije piwo wyłącznie haustami

                        Slainté!
                        Rene
                        Last edited by Renegat; 18-09-2003, 16:09.
                        Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #13
                          Podobno im więcej się czyta tym mniej robi się błędów gramtyczny i ortograficznych.
                          Pwyższy tekst może być tego zaprzeczeniem.
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎