Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wadowice, Spadzista, Retro Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Wadowice, Spadzista, Retro Pub

    Po króciutkim pobycie na Górnym Śląsku pomknąłem do tegoż miłego miasta odwiedzić chrzestną i zorganizować sobie bazę do górskich włóczęg po Beskidzie Niskim w ramach urlopowania. Rozglądałem się też trochę po wadowickich knajpach, choć nie był to typowy patrol, bo zbytnio nie było czasu na przesiadywanie w nich(no w końcu przybyłem, by łazić po górach). Poza tym prawie wszystkie knajpy to typowa sztampa. Wiecie - trochę regipsu, paneli, glazury, jakieś lustra czy bohomazy wiszą na ścianach - i pomieszczenie gotowe. Czasami (w miarę możliwości) wystawią parasole na zewnatrz. W piwnej podaży tragedia - leją tylko Tyskie bądź Żywca. O Brackim zapomnijcie. Jest też jedna knajpa z Okocimiem, ale akurat zaszedłem ostatniego dnia mojego pobytu i była zamknięta - odbywała się w niej jakaś zamknięta imprezka. Z całej tej nieciekawej rzeczywistości na uwagę zasługują tylko dwa lokale. O nich poniżej.
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Retro Pub
    Lokalizacja: ul. Spadzista, róg ul. Jagiellońskiej i pl. Kościuszki (przy dawnym dworcu PKS)
    Czynne: pon-pią 09.00-22.00, w weekendy kończą o północy.
    Piwa lane (O,5 l): Żywiec Full - 3,60 zł; Tyskie Gronie i Lech Premium - 3,50 zł. Do tego dochodzą jeszcze wersje prawie kompletów butelkowych piw ww. browarów oraz cała gama ciężkich trunków.
    Z dosłownie spadzistej ulicy do pubu zchodzimy po stromych schodach i wchodzimy do lokalu umiejscowionego w starej, głębokiej i obszernej piwnicy budynku zbudowanej z łamanego kamienia. W surowe mury wkomponowano pomalowane na czarno belki i czasami boazerie (fuj!). Siedzi się w wygodnych boksach przy ścianach lub przy drewnianych słołach również czarnych. Czarna barwa drewna i nie za silne światło tworzą miły półmrok. Właściciel specyficzne rozumie pojęcie retro. Dobre wrażenie o wystroju lokalu psuje spora liczba durnowatych lewacko-komunistycznych gadżetów w sylu portretów leninów, fideli, plakatów-agitek, flag CCCP. Knajpa jest młodzieżowa, zatem młodzieżową muzykę puszczają rodem z Bronksu czy Brooklynu. Na szczęście nie za głośno, więc można wytrzymać.

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Brackie można kupić w supermarkecie w centrum, nie pamietam nazwy.
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎