Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Babinie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    Browar w Babinie

    Jestem w posiadaniu dwóch etykiet z Browaru w Babinie z 91r. Zdaje się, że to jedyne jakie ten browar wypuścił w swej krótkiej historii. Ponieważ zbieram etykiety z określonego regionu, nie wiem czy dołączyć je do zbioru, bo Babinów jest w Polsce jak... no, sporo. Czy ktoś wie o który Babin chodzi?
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Browar znajdował się w miejscowości Babin k. Lublina. Założony został w 1992 roku. W latach 1992-93 wypuścił minimum 10 etykiet (wg spisu Pawła Piotrowskiego)
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Babin, poczta Bełżyce

      są tez w Histori zamieszczone etykiety z tego browaru
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Zgadza się. Dyskusyjna jest data powstania browaru.Na etykietach podano rok 1991 jednak podejrzewam iż jest to rok w którym powstała sama firma , natomiast faktycznie warzenie ruszyło w 1992 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze etykiety. Kol. Piotrowski skrzętnie wtedy notował co i kiedy się ukazało , a i ja wtedy zbierając całą Polskę pamiętam że też w 92 po raz pierwszy dowiedziałem się o tym browarze. Niestety całkowicie umknęła mojej pamięci data likwidacji zakładu. Myślę iż mogło być to w 1994 roku.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • zgrredek
          Senior
          • 10-2002
          • 315

          #5
          Jeśli ten Babin jest na Lubelszczyźnie, to nie mieści się w kręgu moich zainteresowań i te dwie etykiety zamienię na co inne. Mój adres poset@poczta.onet.pl
          www.collections.pl
          Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Browar był w pobliżu Lublina w drodze na Kraśnik/parę kilometrów w bok/.Zamknięty został chyba pózniej niż pisze Cooper.Myślę,że 95-96 bo byłem tam niedługo po zamknięciu/niestety/a niezbyt liczny personel utrzymywał,że browar ma wznowić produkcję.Wskutek tych optymistycznych informacji odwiedziłem browar na próżno jeszcze dwa razy.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎