Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Morland Hen's Tooth

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Greene King, Morland Hen's Tooth

    But. 0.5 l, alk. 6.5%. Bursztynowy kolor, metne (dofermentowane w butelce), piana na poczatku spora, opada zostawiajac dywanik. Mocno nagazowane. Drozdzowo-chmielowo-owocowy aromat. Smak tez drozdzowo-owocowy, taki troche pszeniczniakowo-belgijski, z goryczkowym posmakiem. Ocena 4+.
    Kolejne piwo z browaru Morland, po Old Speckled Hen (stara siemieniata/cetkowana kura), majace kure w nazwie. Wg tekstu na etykiecie i dolaczonej nawieszce takie polaczenie mocy, charakteru i jakosci jest rzadkie jak tytulowy zab kury. Nie znalem takiego idiomu, za to czesto slysze ze cos jest 'rare as a rocking horse poo' - rzadkie jak kupa konia na biegunach. Tez by mogla byc niezla nazwa dla real ale, calkiem w angielskim stylu
    Last edited by lzkamil; 24-09-2003, 22:12.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Mniam!
    Bardzo dobre piwo. tak jak pisze poprzednik - lekko mętnawe, pszeniczniakowo-belgijskie. A ta piana... hmmm. Dawno już takiej nie widziałem.
    Nic więcej nie napiszę bo lizkamil napisał już wszystko.
    Zdecydowanie godne polecenia
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
      lizkamil
      Żeby to chociaż kobieta mnie tak nazwała... rozumiem że się zasugerowałeś tym że piwko było palce liz
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
        Żeby to chociaż kobieta mnie tak nazwała... rozumiem że się zasugerowałeś tym że piwko było palce liz
        Sorki
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Piwo nabyte z miesiąc temu w Tesco. Postanowiłem wypić teraz w ramach przerwy między czeskimi pitymi z kija, a butelkowymi przywiezionymi do domu
          Ładne opakowanie, ale to normalne w porządnych ale.
          Kolor herbaciany. U mnie klarowne, bo z przyczyn wymienionych poniżej nie ruszałem drożdży.
          Piany sporo, drobnoziarnistej. Bardzo goryczkowa.
          Zapach silny, głównie chmielowy, choć podszyty słodem. Bardzo przyjemny.
          Smak głównie chmielowy. Sympatyczna goryczka typowa dla wyspiarskich chmieli, gdzieś w tle czai się lekka słodowość. Wyczuwana spora jak na piwo angielskie zawartość alkoholu (6,5% ABV).
          Ogólnie bardzo dobre, solidnie chmielone ale. Spokojnie stawiam solidne 4, choć wolę bardziej słodowe i mniej alkoholowe.

          A drożdży nie ruszałem, bo na podstawie znalezionych w sieci informacji wnioskuję, że jest to szczep do ale, zamierzam je więc namnożyć.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 09-02-2006, 09:00.

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Zakupione w sosnowieckim Ąszą za 9,99 PLN. Wypiliśmy jes wspólnie z Redyną. Kolor ciemnego bursztynyu, gazowanie dobre, piana w normie. Zaskoczyła nas zmienność w smaku: na początku intensywna nuta palonego słodu, potem zaś - dominujące drożdże, jak w weissbierach. Nie mniej piwo ciekawe. A ozdobna butelka posłuży do nalewek
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Zakupione w Lubelskim Tesco za 8.90
              Fajny owocowy zapach po otwarciu.
              Barwa herbaciana,nie zauwazyłem wielkiej mętności moze taką lekką, piana naprawde potęzna drobna jak w pszeniczniakach. Ciekawy smak, dośc złożony, w pierwszym łyku dość czuć alkohol pozniej już nie, w tle wyczuwalna goryczka, jakby takie miodowo-owocowe nuty w piwie tym były.
              Ogólnie piwko to jest warte polecenia i spróbowania choć cena niestety nie jest zaciekawa.

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                I jeszcze jedna uwaga z tego co czytam na etykiecie i zawieszce to piwo to uwarzył browar Morland a nie Greene King. trzeba by to wyjasnić.
                A i piwo jest przez rok kondycjonowane w butelce.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                  I jeszcze jedna uwaga z tego co czytam na etykiecie i zawieszce to piwo to uwarzył browar Morland a nie Greene King. trzeba by to wyjasnić.
                  Wszystko jest jasne. Browar Morland to przeszłość, produkcja przeszła do Greene King.

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                    Wszystko jest jasne. Browar Morland to przeszłość, produkcja przeszła do Greene King.
                    A nie jest przypadkiem odwrotnie,pierwszy opis tego piwa jest z 2003 i dotyczy Green Kinga, a moja butelka że to jest browar Morland, jest nowa.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                      A nie jest przypadkiem odwrotnie,pierwszy opis tego piwa jest z 2003 i dotyczy Green Kinga, a moja butelka że to jest browar Morland, jest nowa.
                      Opis z 2003 dotyczył właśnie Morlanda, temat został zmieniony w zeszłym roku żeby pasował do aktualnej sytuacji. A tutaj link do odpowiedniej podstrony Greene King, która powinna rozjaśnic sprawę.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Fotka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • kentaki
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 452

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                          A drożdży nie ruszałem, bo na podstawie znalezionych w sieci informacji wnioskuję, że jest to szczep do ale, zamierzam je więc namnożyć.
                          I co udało Ci się je ożywić?

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                            I co udało Ci się je ożywić?
                            Przyznam szczerze, że jednak nawet nie próbowałem Miałem wtedy inne drożdże angielskie, więc nie było sensu.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #15
                              Ja mam zamiar spróbować ożywić te drożdże. Piwo czeka na swój czas w szafce.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎