Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kapselek kroon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    kapselek kroon

    Hej Misie Rumiane ! Czy wiecie może co to za kapselek? Czy w ogóle polski ? Dostałem go od kolesia który wie że zbieram tylko polskie kapslle więc teoretycznie powinien być on polski , jednak coś nie za bardzo mi na takowy wygląda. Data "1623" kojarzy mi się ze Szczyrzycem ale....Na ząbkach granatowa niepolska sygnatura owal z literą "h" a w niej mniejszą - "n"(III) i liczba "1451" (II).
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    no niestety nie jest to polski tylko holenderski, browar - Bierbrouwerij de Koningshoeven , ten który warzy znane piwo La Trappe
    podaje jedna z podstawek tego piwa
    Attached Files

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #3
      a tak pzry okazji , jeśli ten kapselek jest Ci zbędny chętnie , chętnie
      mój syn po żywieckiej giełdzie zaczął zbierać kapselki - tego jeszcze nie ma

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Dzięx za info.Daj Dryx adres na PW to Ci go wyślę.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #5
          dryx napisał(a)
          no niestety nie jest to polski tylko holenderski, browar - Bierbrouwerij de Koningshoeven , ten który warzy znane piwo La Trappe
          podaje jedna z podstawek tego piwa



          Z powyższych stron można się dowiedzieć że browar "De Kroon" był brawarem niezależnym aż do 1999 roku, w którym to został kupiony przez Bavarię, a po niedługim czasie cała produkacja została przeniesiona do macierzystego Lieshout. Skąd my to znamy?
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            to fakt, w okresie niezależności logo jednak troche się różniło ,podaj e je niżej. Gdzie obecnie jest produkowane to piwo ?, pewnie tak jak nasza Warka - w kilku browarach jednocześnie
            Attached Files

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              zadałem sobie trudu isprawdziłem jak to w końcujest z tym Kroon
              a więc obecnie produkowane jest w browarze De Koningshoeven
              link - http://www.latrappe.nl/bieren.html
              zaś browar ten obecnie należy do browaru Bavaria co można sprawdzić na stronie - www.bavaria.nl
              ot i to cała zagadka

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎