Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2003.09.19 - 2003.09.28 - Biskupin - Festyn Archeologiczny 2003

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    2003.09.19 - 2003.09.28 - Biskupin - Festyn Archeologiczny 2003

    W dniu dzisiejszym odwiedziłem wraz z córcią jesienny Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Na temat imprez „festynowo – archeologicznych” rozpisywał się nie będę, wspomnę natomiast o piwnych aspektach imprezy.
    Aspekt wizualny – kolorowe parasole browarów (i Coca Coli) psują klimat imprezy, natomiast rycerze, woje i inne osoby w strojach historycznych przedziwnie wyglądają z plastikowymi kubkami z piwem. Warto jednak zauważyć, że niektórzy byli świetnie przygotowani do archeologiczno – średniowiecznej konsumpcji i podsuwali pod nalewak kufle drewniane lub rogowe. To byli fachowcy. Chciałem nabyć rogowy kufel, ale się nie udało.
    Aspekt niespodziewany – to udział w festynie „Browaru Żnin”. Najpierw, na szczęście na początku kilkugodzinnego pobytu wypatrzyłem firmowy parasol. Pod owym parasolem (dokładnie tak jak się spodziewałem) zastałem nalewak z „Leszkiem” (proszę nie mylić z „Lechem”. Skosztowałem jedno małe piwko – było przepyszne. Oby zawsze im takie warki wychodziły. Później zagadnąłem o podstawki. Dowiedziałem się, że podstawek nie ma, ale... „dla pana będą” - uśmiechnęła się przesympatyczna barmanka. No i są.
    Ruszyliśmy dalej, biorąc mniej (ja) czy bardziej (córcia) aktywny udział w festiwalowych atrakcjach. Po jakichś dwóch godzinach dotarłem do następnego parasola żnińskiego, a obok było coś, czego się nie spodziewałem i czego nie wymieniono w programie imprezy.
    Stało sobie stoisko browaru w postaci stylizowanej drewnianej chaty (mało ciekawej w sumie). Obok chaty – drewniany stół, trochę starych beczek żnińskich i (na stole) narzędzia bednarskie. A w pobliżu stołu wybudowano zadaszoną, drewnianą konstrukcję, pod nią prymitywne palenisko, a na nim w miedzianej kadzi (kotle?) bulgotało coś, co wyglądało jak brzeczka. Całość podpisana była ”Warzenie piwa. Zaintrygowało mnie to i poszedłem popytać. Okazało się, że codziennie od godziny 11.00 rozpoczyna się pokazowe warzenie piwa. Pracownik z którym rozmawiałem sprawiał wrażenie wycieńczonego dniem pracy i był zdziwiony, że wiem o co w tym chodzi... A ja za chwilę zrozumiałem powód jego wyczerpania i irytacji. W trakcie naszej krótkiej rozmowy przerywały nam cztery osoby zadając te same dwa pytania:
    -) O której jutro będzie to warzenie? – Zapraszamy o 11.00
    -) Czy po zakończeniu warzenia będzie degustacja tego piwa? - ciężkie westchnienie pracownika browaru i próba wyjaśnienia, że degustacji nie będzie, bo być nie może
    Wtedy następowało zdumienie, niedowierzanie bądź wyrzuty ...
    A pomyśleć, że kiedyś zażartowałem, że jeden z wielkich browarów dąży do skrócenia całej technologii do kilku godzin tak, aby zwiedzający browar mogli wychodząc wypić to, co w chwili rozpoczęcia zwiedzania było jeszcze słodem... Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na tą technologię.
    Co zaś się tyczy samego pokazowego warzenia to sprowadza się ono do uzyskania słodu – ubrana w „prasłowiańskie” szaty dama anemicznie przerzuca skiełkowane ziarno w drewnianej niecce i tłumaczy chętnym, że to po to, aby wyschło. O godzinie 11.00 tak otrzymany słód podlega śrutowaniu (czym – nie widziałem) a następnie warzone jest piwo, co sprowadza się do pokazowego zacierania. Nie ma więc to nic wspólnego z archeologią rekonstrukcyjną, bo zacieranie robione jest w sposób współczesny, tyle, że na ognisku i „na czuja”. Nie ma to też wiele wspólnego z... warzeniem piwa, bo nie jest wykonywane ani chmielenie, że o dodawaniu drożdży, czy butelkowaniu nie wspomnę. Po zakończeniu zacierania i podaniu informacji ustnej o chmielu i drożdżach ciecz bulgocze sobie dalej na palenisku i stanowi element dekoracji (o którym wspomniałem na początku opisu). Uważam, że chętni mogliby to pić, ale nie jest to przewidziane... w sumie szkoda – reakcja byłaby ciekawa.
    Tak to wygląda wg relacji pracownika browaru. Sam owej atrakcji nie widziałem.
    Uczucia mam mieszane. Z jednej strony – rzecz jest trochę antyedukacyjna. Z drugiej – browar przemysłowy w jakiś sposób prezentuje piwowarstwo domowe. Może to też trzeba docenić?
    Jutro zakończenie festynu i o 11.00 ostatnie „pokazowe warzenie”. Może ktoś zdąży to zobaczyć i opisać co widział, a nie co mu opowiedziano.
    Bilety na festyn są w cenie: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, rodzinny po 7 zł od osoby.

    PS. Zrobiłem kilka fotek. Jak skończę film i zeskanuje to dodam.
    Dziku


  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    a od kiedy do kiedy ta impreza?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      ART napisał(a)
      a od kiedy do kiedy ta impreza?
      Zaczęła się w zeszły weekend (w sam Zlot...), kończy się dziś.
      Następna będzie wiosną. Jak będę znał program napiszę co i jak. W końcu temat już jest... Ale za piwny aspekt imprezy nie ręczę. Tego warzenia na przykład w oficjalnym programie nie było... Co do wiosny to oczywiście postaram się i o to organizatorów popytać.
      Dziku


      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        1
        Attached Files
        Dziku


        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          2
          Attached Files
          Dziku


          Comment

          • dziku
            Senior
            • 12-2002
            • 1992

            #6
            3
            Attached Files
            Dziku


            Comment

            • dziku
              Senior
              • 12-2002
              • 1992

              #7
              4
              Attached Files
              Dziku


              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎