Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butelka z Warszawy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    butelka z Warszawy

    jestem w posiadaniu butelki, o której wiem tylko tyle, że pochodzi prawdopodobnie z czaswów okupacji. Jest z brązowego szkła, zamykana na porcelankę bez napisów, na butelce wytłoczony napis:
    Reichseigentum
    H.V.St.
    Warschau
    Czy ktoś wie cokolwiek?
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Wstępnie wygląda mi to na flaszkę z jakiejś niemieckiej kantyny wojskowej, ale może kolega Kałusz rozwieje tu ostatecznie mgiełkę tajemniczości
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Kałusz
      Senior
      • 02-2002
      • 302

      #3
      butelka z Warszawy

      wiem o tej flaszce tylko tyle, że nie pochodzi z żadnego z warszawskich browarów.Rzeczywiście może być z kantyny wojskowej, zgadzam się z Cooperem. Widziałem tę butelkę w trzech odmianach kolorystycznych - brązową, zieloną i przezroczystą.Ale,szczerze mówiąc, nie zaliczam jej do swojego zbioru.
      sj

      Comment

      • kielek
        Junior
        • 11-2013
        • 27

        #4
        cd butelka z Warszawy

        z dziś śmietniczek w Otwocku Ładna szkoda że nie piwna
        Attached Files

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2542

          #5
          HVSt znaczy Heeresverwaltungsstelle, czyli butelka była własnością armii.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎