Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weltenburg, Weltenburger Barock Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Weltenburg, Weltenburger Barock Dunkel

    Nabyte na polnej. Alkoholu miało 4,7 %, ekstrakt podany inaczej - 1048-1052, co o ile się nie mylę odpowiada przedziałowi 12-13.
    Barwa ładna ciemnowiśniowa z brunatnym odcieniem (4,5). Piana niestety mało imponująca i nietrwała (2). Nasycenie CO2 dobre (4). Zapach wspaniały, słodkawy, coś pomiędzy owocami a czekoladą (4,5). W smaku obok nutek podobnych do tych w zapachu, ale słabiej wyrażonych czuć sporą, długą goryczkę, kończącą całość. Jak na mój gust za dużą (4). Na etykiecie tym razem wizerunek klasztoru (4,5). Ocena wyszła mi 3,92. Dobre, choć jak na mój gust nieco za wytrawne ciemne piwko.
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Po otwarciu miły zapach jakby owocowy.
    Ciemnawa piana ładna długo się utrzymująca,resztki do końca
    Ładna ciemna barwa.
    Mi to piwo smakowało,delikatny smak,nie za bardzo "przypalany"
    Opakowanie ładne charkaterystyczne dla browaru Weltenburg.
    Ocena 4.20

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Bardzo smaczne. Jak dla mnie - ciemniakowa 5, z minusem za, choć efektowną na początku, to bardzo nietrwałą pianę.
      Goryczka bardzo smaczna, wspaniale i nienachalnie łechcąca podniebienie, nie za mocno przypalone, i w sam raz nasycone CO2. Generalnie zgadzam się z opisem (ale nie z oceną) Grzecha. Dla mnie wcale nie jest za wytrawne.

      Polecam!
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Świetny zapach, palono-owocowy.
        W smaku posmaczki palone i świetne chlebowe. Bardzo dobry, wytrawny ciemniaczek.

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #5
          Piwa z Weltenburga sa na ogol co najmniej dobre. Na etykiecie widac wizerunek klasztoru, w ktorym znajduje sie browar. Weltenburg jest nie tylko pod wzgledem piwa tak zwany klejnot, ale tez piekna okolica.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Piwo bardzo ładne "na oko" - piękny, pod światło jasnorubinowy kolor, wysoka, beżowa, acz krótkotrwała, lecz pięknie brudząca szkło, piana - i "na nos" - głęboki, słodowo-chlebowy zapach...
            W smaku najpierw lekka goryczka, zaraz potem słodowe nuty palone. Spore nagazowanie.
            Śliczny, granatowy kapsel z herbem browaru (klasztoru?).
            Opis sugeruje, że to najstarszy na świecie browar klasztorny, działający od roku 1050...! To jakoś-tak Odnowiciel Kazimierz chyba, te klimaty... .
            Piwo niezłe, choć chyba piłem z tego browaru ciekawsze napitki, jak pamięcią sięgnąć wstecz (acz nie do Odnowiciela...).

            Comment

            • cap-n-go
              Senior
              • 05-2005
              • 273

              #7
              Brakuje mi w tym piwie mocniejszego akcentu słodów i karmelu bo smak jest dla mnie nieco za wytrawny.

              Comment

              • Reventador
                Member
                • 03-2009
                • 47

                #8
                Bardzo poprawne ciemne piwo. Chociaż jest dość lekkie w smaku, to jednak w żadnym wypadku nie czuć jakiejkolwiek wodnistości. Dominują w nim akcenty herbaciane, ziołowe i palone. Jak dla mnie, jeśli chodzi o wytrawność, to jest ona w sam raz. Szkoda tylko że ta bardzo efektowna, obfita z początku piana tak szybko opada...

                Comment

                • tofas
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 131

                  #9
                  Kolor brązowy z rubinowymi refleksami. Piana jasno beżowa, drobna, kremowa, wysoka i bardzo trwała. Wysycenie średnie, bardzo subtelne i delikatne. Mocny zapach karmelu, mieszający się z wiśniami i rodzynkami. W tle wyraźna nuta lekko przypieczonej chlebowej skórki i subtelny aromat kawy. Smak to zrównoważona słodycz karmelu, skórka chleba, przechodzące w delikatną gorycz chmielową, podkreśloną gorzko-kwaśnym posmakiem lekko palonego ziarna. Finisz bardzo delikatny, wytrawny, leciutko palony. Pełnia umiarkowanie lekka.
                  Świetnie zrównoważone, aksamitne, delikatne ciemne piwo.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Zofmarze za 4,60 zł.

                    Opisywałem to piwo już 6 lat temu, gdy Weltenburgery były powszechnie dostępne w Tesco w Galerii Łódzkiej, ale mój opis jest jakiś skrótowy. Pora na porządniejszy.

                    Kolor: Średnio ciemny brąz, pod światło mocno czerwonawy.
                    Piana:
                    Zapach: Silny, czuć karmel, lekką paloność, owocki, orzechy i lekką ziarnistość. Przyjemny, ale nie powala.
                    Smak: Piwo nie jest bardzo treściwe, ale smaczne. Pierwsze wrażenie to lekka słodowość, potem do głosu dochodzą palona goryczka, wyraźna wytrawność, troszkę owoców (wiśnie, śliwki suszone), słaba nuta orzechowa. Finisz to już chmielowa goryczka, a po lekkim ogrzaniu dochodzi do tego fajna chlebowość.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Slavoya sprzed 7 lat. Całkiem sympatyczny widoczek.
                    Uwagi: Dobre piwo. Nie wybitne, ale dobre na pewno.

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      #11
                      Kolor - brąz, pod światło rubinowe przebłyski.
                      Piana - gęsta, dość obfita, niezbyt trwała, koloru beżowego.
                      Zapach - intensywny, najwyraźniej czuć karmel, znajdzie się też trochę nut palonych, delikatną owocowość i lekki orzechowy akcent.
                      Smak - Lekka słodowa podbudowa, do tego wyraźna paloność, lekkie owocowe nuty i bardzo przyjemna chlebowość, goryczka chmielowa niewielka. Całość jest średnio treściwa, wytrawna.
                      Wysycenie - średnie do wysokiego.
                      Opakowanie - jak na zdjęciu slavoy'a.

                      Kupione za 6,50 w stołecznej "Joli".
                      Bardzo smaczny, wytrawny ciemniak.
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Kolor: ciemny bursztyn pod światło podchodzi pod mahoń [5]

                        Piana: średnioziarnista, beżowa, opada szybko zostawiając ślady na szkle; do końca pozostaje jakaś tam mizerna obrączka [3]

                        Zapach: słodowo-chmielowy z delikatną paloną nutą i schowanym w tle owocowym bukietem [4]

                        Smak: słodowo-chmielowy z lekką przypalaną goryczką, aromatem dymu i chlebowo dymnym posmakiem, delikatny i mało ekstraktywny, lecz nie wodnisty [4]

                        Nasycenie: średnie, akurat pasuje [4.5]

                        Opakowanie: brązowa butelka, ładna oldschoolowa etykieta z rysunkiem klasztoru i dedykowany granatowy kapsel, też ładny [5]

                        Uwagi: zakupione w: Trink Spare w Weeze, Niemcy
                        soundtrack: "Aviv Geffen" by Aviv Geffen
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • ElDesmadre
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 155

                          #13
                          Bardzo dobry dunkel, według producenta najstarszy dunkel na świecie. Zapach lekko słodkawy, silnie chlebowy w stylu pumpernikla, rodzynki, odrobina karmelu i winności oraz szczypta wanilii. Smak to palony z umiarem słód, pumpernikiel oraz rodzynki. Delikatna słodycz, lekka goryczka z trawiastym chmielem w finiszu. Piwo delikatne, średnio wysycone.
                          http://thebeervault.blogspot.com

                          Comment

                          • baronmokotowa
                            Junior
                            • 09-2006
                            • 22

                            #14
                            Miałem okazję właśnie w ostatni weekend napić się Barocka Dunklesa bezpośrednio w Weltenburgu w browarze. Naturalnie nalewane z beczki.

                            Smakowało troszkę bardziej swieżo / wysycenie oczywiście słabsze niż butelkowe, co akurat doceniłem na plus, a i piana utrzymała się dłużej.

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #15
                              zapach: silnie słodowy, palony, słodki, kawa, czekolada
                              kolor: ciemny rubinowo/wiśniowy
                              piana: bezowa, bardzo drobnopęcherzykowa, mocno oblepia szkło, średniotrwała
                              gaz: ok
                              smak: słodki, palony, kawowo/czekoladowy, na końcu lekka kawowa goryczka, leciuteńko chlebowy. W sumie smaczne

                              Na etykiecie chwalą się ze są najstarszym klasztornym browarem świata 1050.
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎