Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Loitz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kałusz
    Senior
    • 02-2002
    • 302

    Browar Loitz

    Może macie jakieś informacje o browarze, którego etykietę zamieszczam poniżej?
    Attached Files
    sj
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Browar w Niemczech niedaleko Greisfwaldu, żadnych info nie posiadam
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • brzeczka
      Senior
      • 12-2003
      • 373

      #3
      Loitz to niewielka wieś pomorska, przed I w św Okręg Stralsund, powiat Grimmen (dziś NIemcy)
      w/w firma jest jakimś przedstawicielem czy hurtownikiem browaru z podgreifswaldzkiej Eldeny, który działał jako jedna ze skłądowych dóbr rycerskich (właściciela nie znam), których zarządcą był A. Becker. Firma funkcjonowała w latach:
      1870-1872 Bierbrauerei der Universitaet Greifswald
      1872-1901 Dampfbierbrauerei A. Becker
      1901-1925 Brauerei Eldena A. Becker, Inh. Konrad Becker
      1925-1932 Ac(k)ademische Brauerei A. Becker
      o tym browarze pisałem przy okazji Świnoujścia

      w Loitz działały 2 browary:
      1. W. Krueger Brauerei 1871-1894
      2. Siegling B. Brauerei 1871-1898
      Huebsch P. Brauerei 1898-1905 - wykupiony i zamknięty
      przez Bergschlossbrauerei Anklam (w tych bergschlossach
      coś jest)
      przejrzałem Adressbuch na rok 1915 i nie znalazłem w/w sprzedawcy, browar eldeński miał kilka składów i przedstawicielstw na początku wieku XX, które przed I w. św. już nie funkcjonowały
      w roku 1914 w Loitz był skład Act.Ges. Hercules Brauerei in Greifswald, niestety brak nazwiska właściciela
      jeżeli można proszę o podesłanie mi skanu tego zdjecia w poważniejszym rozmiarze

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎