Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porządki w galerii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Porządki w galerii

    Pod mą nieobecność galeria mocno się rozrosła i dość upierdliwe staje się korzystanie z niej. Mam więc propozycję następującą - aby w dziale "browary" wstawić odnośniki alfabetycznie wg miescowości, ewentualnie z podziałem na Polskę i zagranicę. Wpisy powinny być dokonywane wg schematu: nazwa miejscowości, nazwa browaru.
    Proponuję to dlatego, że zauważyłem powtarzanie się pewnych rzeczy w dość sporych odstępach czasowych, co świadczy o tym, że ktoś zamieszczający się nie doszukał (lub nie chciał doszukać) wsześniejszych obrazków.
    Sądzę, że znacząco ułatwi to korzystanie z galerii. Mnie np. nie interesują browary zagraniczne, natomiast chętnie szukałbym browarów polskich, ale wg miejscowości.
    Last edited by Krzysiu; 23-10-2003, 07:30.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    tez jestem za uporządkowaniem bo sam zaczynam przez przypadek dokłądać juz umieszczone rzeczy, proponuję też uporządkowanie w dziale Kolekcjonerstwo, tj pousuwanie kapsli, etykiet, wafli do Kolekcjonerstwa w osobnym dziale do przypianych browarów, a duble usuwać
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Ja się tylko przypomnę, skoro już o galerii i etykietach mowa, iż sporo czasu temu przesłałem trochę skanów, które dotąd nie wróciły do galerii
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Adamie16, moze dlatego, ze etykiet do galerii sie nie dodaje tylko do dzialu kolekcjonerstwo tam gdzie są etykiety posegregowane po browarach
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          becik napisał(a)
          Adamie16, moze dlatego, ze etykiet do galerii sie nie dodaje tylko do dzialu kolekcjonerstwo tam gdzie są etykiety posegregowane po browarach
          Żle się wyraziłem. Ale Art wie o co chodzi
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            oj wie wie
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              A nie mówiłem że Art wie?
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                w ramach usprawniania ...

                ... proponuję rzecz następującą, mianowicie serie fotografii (robocza nazwa "galerie"). Polegać to ma na tym że jezęli z jakiejć imprezy - browaru - reklamy jest ileś zdjęć, to powinny być dodatkowo wewnątrz właściwych działów pogrupowane. Np. giełda tyska doczekała się po kilka zdjęć od kilku użytkowników, więc widzę to tak:
                -> imprezy -> giełda tychy -> galeria autora1 ....
                -> galeria autora2 itd.

                Ułatwi to przeglądanie, sortowanie, zamieszczanie i korzystanie z tej wielkiej bazy zdjęć. Jak na razie sortowanie odbywa się po tytułach; wystarczy nietrafnie nazwać zdjęcia i trudno się do nich dokopać. Ostatnio jak szukałem Souffleta, nie znalazłem nic, gdybym nie wiedział, że stoi przy browarze w Poznaniu, nie znalazłbym wcześniejszych fotografii.

                2. W prawej górnej części są miniaturki ostatnio zamieszczonych obrazków w galerii. Byłoby bardzo wygodnie, gdyby, wchodząc do konkretnego działu lub poddziału galerii, widzieć trzy zdjęcia ostatnio zamieszczone w tym dziale (poddziale), a nie w ogóle. I może te miniaturki ciut większe żeby były, bo czasami trudno się dopatrzyć, co tam jest.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  powyższą sprawę też mi sugerował Darek99 nawet mam ją gdzieś zakolejkowaną. najtrudniejsze przy tym jest sensowne rozwiązanie techniczne.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Ja mam bezczelną uwagę personalną do Arta

                    Art, wydaje mi się, że nie ma sensu zamieszczać w dziale o imprezach szeregu fotek warzelni czy fermentowni, na których brak forumowiczów - lepiej chyba to umieścić w dziale "Browary" - ułatwi to szukanie osobom, które będą chciały obejrzeć browar, oraz tym, którzy będą chcieli zobaczyć, jak było na imprezie
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                      Ja mam bezczelną uwagę personalną do Arta

                      Art, wydaje mi się, że nie ma sensu zamieszczać w dziale o imprezach szeregu fotek warzelni czy fermentowni, na których brak forumowiczów - lepiej chyba to umieścić w dziale "Browary" - ułatwi to szukanie osobom, które będą chciały obejrzeć browar, oraz tym, którzy będą chcieli zobaczyć, jak było na imprezie
                      hm, a jak ja to zrobiłem?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Może to już gdzieś było, ale poddam pod rozwagę taką myśl: jakby ktoś posiadło znacznie lepszą kopię zamieszczonego już zdjęcia, to powinien mieć mozliwość zamieszczenia tego ponownie. Dotyczy to gównie skanowanych, starszych zdjęć.

                        Ostatnio przeglądałem ziór własnych, zeskanowanych jakieś cztery lata temu, zimowych zdjęć z FLeszy Nowomłyńskiej. Są po prostu tragiczne. Myślę, że możłiwość wymiany takich zdjęć na lepsze wpłynie korzystnie na jakość galerii.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Już na ten temat pisałem:
                          Twoje pytania dot. Browaru i komentarze dot. spraw poruszanych w tym dziale, propozycje usprawnień, zmian, etc.


                          tyle, że jak na razie oprócz mnie samego nikt nie nic nie zgłosił do podmiany
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Już na ten temat pisałem...
                            No właśnie, coś mi się tam ćmiło na temat.

                            Musiałbym przejrzeć wczesniejsze swoje zamieszczenia, np. Miedzianka może być ładniejsza. Ale są problemy:
                            1. tak naprawdę mało komu na tym zależy,
                            2. autorom też mało na tym zależy.
                            Ale myślę, że najpierw trzeba tępić bieżące dziadostwo, a resztę z czasem się poprawi.

                            O ile się nie mylę, wziąłeś galerię na siebie?

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Czy komus zalezy(mi zalezy dla mnie samego) czy nie ja swoje poprzednie zdjęcia z początków czyli dziadowskie oraz późniejsze robione na schrzanionym skanerze systematycznie podmieniam (pod warunkiem, że posiadam jeszcze jakiś przedmiot bądź zdjęcie).

                              W galerii moge robić porządki wstylu podmienianie zdjęć, przenoszenie do kolekcjonesrtwa bądź usuwanie.

                              Z chęcią bym wiele rzeczy pousuwał bo jest tam naprawdę bardzo wiele śmieci (np znalezione w siecii, zdjęcia miniaturkii) ale na to to juz ART musi wyrazić zgodę
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎