Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak to katalogować?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam1975
    Senior
    • 10-2003
    • 160

    Jak to katalogować?

    Witam dziś dostałem przesyłke z browaru Brok a w niej etykiety z browaru Brok-Koszalin,Brok-Strzelec Kraków,etykieta Hermann Muller napisy w języku niemieckim tylko na kontretykiecie po polsku browar Rybnik napełniono Hartaqua SA Słomniki oraz z Czech Pivovar Regent i Samson z Budejovic a problem jest w tym pod jakie browary to układać przypadków takich jest wiele prosze o pomoc bo robi się już w mojej kolekcji mętlik.Jeśli umieściłem ten post nie tu gdzie powinien być to przepraszam ale nadal się ucze obsługi serwisu browar.biz
    piwo to nasze paliwo !!!
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Odp: Jak to katalogować?

    adam1975 napisał(a)
    Witam dziś dostałem przesyłke z browaru Brok a w niej etykiety z browaru Brok-Koszalin,Brok-Strzelec Kraków,etykieta Hermann Muller napisy w języku niemieckim tylko na kontretykiecie po polsku browar Rybnik napełniono Hartaqua SA Słomniki oraz z Czech Pivovar Regent i Samson z Budejovic a problem jest w tym pod jakie browary to układać przypadków takich jest wiele prosze o pomoc bo robi się już w mojej kolekcji mętlik.Jeśli umieściłem ten post nie tu gdzie powinien być to przepraszam ale nadal się ucze obsługi serwisu browar.biz
    proste, Brok Koszali do browaru w Koszalinie, Brok Strzelec do browaru w Jędrzejowie, Herman Muller do browaru w Rybniku (musisz wszędzie dokładnie na kontretykiecie sprawdzić gdzie piwo było warzone)

    Pivovar Samson z Ceskich Budziejowic jest to drugi browar w tym mieście (po pierwszym najsłynniejszym Budvarze) z tego co pamiętam to Regent jest właśnie z tego browaru (Samsona - zmiana nazw)
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • adam1975
      Senior
      • 10-2003
      • 160

      #3
      Wszystko fajnie tylko zapytam czemu Strzelca do jędrzejowa jak nao kotrze jest napisane Brok-Strzelec SA Kraków ul Pachońskiego 5 napełniono E.H BROK-STRZELEC sa Słomniki
      piwo to nasze paliwo !!!

      Comment

      • adam1975
        Senior
        • 10-2003
        • 160

        #4
        przepraszam za błędy jednocześnie pisze i z synem się bawie dokucza a tu takie sprawy interesujące
        piwo to nasze paliwo !!!

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          adam1975 napisał(a)
          Wszystko fajnie tylko zapytam czemu Strzelca do jędrzejowa jak nao kotrze jest napisane Brok-Strzelec SA Kraków ul Pachońskiego 5 napełniono E.H BROK-STRZELEC sa Słomniki
          A bo browar jest w Jędrzejowie ( także w Rybniku i w Koszalinie), kierownictwo w Krakowie, a rozlewają piwo w Słomnikach. Najważniejsze jest chyba miejsce warzenia. Choć szczerze przyznam, że sam mam z tym Strzelcem mały bałagan.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • adam1975
            Senior
            • 10-2003
            • 160

            #6
            A zapytam jeszcze jeśli w danym mieście są dwa browary lub był kiedyś nastepnie zamkniety a teraz otwarty pod nową nazwą czy układacie to browarami czy jako miasto.Ja narazie układam miastami
            piwo to nasze paliwo !!!

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Odp: Odp: Jak to katalogować?

              becik napisał(a)
              ... z tego co pamiętam to Regent jest właśnie z tego browaru (Samsona - zmiana nazw)
              Piwo Regent pochodzi z browaru w Trzeboniu. Może to być browar podległy Budvarowi (był na pewno, gdy jeszcze były państwowe).

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                adam1975 napisał(a)
                A zapytam jeszcze jeśli w danym mieście są dwa browary lub był kiedyś nastepnie zamkniety a teraz otwarty pod nową nazwą czy układacie to browarami czy jako miasto.Ja narazie układam miastami
                Powinno się zbierać pod osobnymi browarami.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23798

                  #9
                  Budvar nadal jest państwowy.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • maki
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 186

                    #10
                    Wczoraj wypiłem "Hermanna Mullera" i na kontretykiecie widnieje napis ze piwo bylo wazone w browarze w Koszalinie. Wyglada na to ze to piwo robi sie w Rybniku i w Koszalinie. Tak to juz jest jak połaczy sie kilka browarów. A swoją droga to czy Rybnik nalezy do grupy Brok-Strzelec???

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      #11
                      Z tego co wiem to Muller na 100% był z Rybnika.Przynajmniej ten w szkle.Możliwe,że twój jest z Peta.Wtedy mógłbyć z Koszalin.Tylko,że rozlewnia petów jest w Połczynie.


                      Rybnik należał do Strzelca jeszcze przed połączeniem z Brokiem.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23798

                        #12
                        Kolega Maki zapewne wie najlepiej w jakim opakowaniu było to piwo, mogę jednynie zgadywać że kontretykieta jednak wskazuje na butelkę szklaną, chyba że zaczęto naklejać kontry na PETy.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • maki
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 186

                          #13
                          Piwo było "w szkle", w najblizszym czsie postaram sie umiescic skan lub zdjecie kontretykiety aby to udowodnic.

                          Comment

                          • maki
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 186

                            #14
                            Obecane zdjecie kontry z BUTELKI
                            Attached Files

                            Comment

                            • dryx
                              † 1966-2017 Piwosz w Raju
                              • 04-2002
                              • 1735

                              #15
                              Widzę, że browar rybnicki robi spore zamieszanie...
                              Browar Rybnik dzisiaj to już tylko nazwa używana w celach marketingowych, nie warzy sie tam od jakiś 2 lat piwa, nawet sie go nie rozlewa. Obecnie jest to tylko hurtownia Strzelca. Piwa rybnickie produkowane są w Jędrzejowie i Koszalinie - w regionie rybnickim jest spore przywiązanie do tych marek Można to sprawdzać na kontrach.
                              Jedno z piw (niestety nazwa wyleciała mi z głowy) obecnie warzone jest w Zabrzu- widocznie mieli prawo do nazwy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎