Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prosty dostęp do e-maila

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Prosty dostęp do e-maila

    Moja propozycja: przy poście, po lewej stronie pod danymi, są odnośniki: Profil i PW. Proponuję dodać odnośnik "e-mail", który ułatwi wysłanie listu do autora postu.

    Apeluję też o ujawnianie emaili. Jeżeli ktoś posługuje się adresem służbowym i nie chce go zdradzać, jest przecież mnóstwo możliwości założenia bezpłatnych skrzynek pocztowych.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    #2
    niestety Krzysiu nie zgodzę się z Tobą odnośnie ujawniania adresów email. przynajmniej z mojej strony nie licz na takie rozwiązanie w Browarze lub popieranie takiego działania ze strony Użytkowników. dostęp do formularza emailowego jest w profilu. jeśli ktoś będzie chciał ujawniać swój adres to sobie zamieści go w widocznym miejscu, np. w podpisie/sygnaturce.

    dlaczego jestem przeciwny ujawnianiu adresów? przede wszystkim dlatego że:

    - taka jest polityka prywatności w Browarze - czyli adres jest ukryty i niewidoczny jeśli sami z tej ochrony danych nie zrezygnujemy

    - ujawniony adres email z łatwością trafia do baz danych spammerów
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      A nie można tego zrobić dla ochotników?

      Myślałem o zamieszczeniu adresu w podpisie, ale sam mam podpisy wyłączone, bo za dużo głupot się tam pojawiało.

      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        #4
        Po wprowadzeniu takiego odnośnika było by jeszcze więcej protestów niż w sprawie zakładki "Ulubione" w profilu.
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          I nie wiem, dlaczego. Dla mnie ujawnianie adresu poczty elektronicznej jest czymś tak samo oczywistym, jak publikowanie numeru telefonu w książce telefonicznej. Przy czym jest o tyle łatwiej, że mozna sobie założyć konto niemal zupełnie anonimowe.

          Comment

          • Cordel
            Senior
            • 09-2001
            • 1087

            #6
            Krzysiu, bardzo dobry pomysł! Zgłaszam się na ochotnika! Drogi Art'cie, spróbuj ujawnić mój adres, tak na próbę, może przetrze to szlaki. Mam taką nadzieję.
            "Mam powody
            Powstrzymywać się od wody.
            Od wody mnie w brzuchu kole:
            Pijam tylko alkohole."
            Jan Lemański

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Krzysiu, przecież w profilu jest odnośnik do e-maila. Można stamtąd wysłać list używając formularza. Jeżeli dany delikwent chce Ci odpowiedzieć - odpisuje i wtedy już znasz jego adres.
              Jeżeli ktoś bardzo chce upubliczniać swój e-mail, może go przecież umieścić w "stopce" (podpisie).
              Ja przez takie coś straciłem dwa konta. Jedno, na szczęście darmowe zostało zasypane spamem. Konta firmowego nie używam już od roku, bo po tym jak głupio zgodziłem się, aby adres został umieszczony na stronie firmy, również zostało (nie tylko moje) rozwalone przez spammerów. Podobno zainstalowano jakieś filtry, ale ja jednak dziękuję za wirusa z samego rana.
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Maremali
                Senior
                • 05-2002
                • 1953

                #8
                Krzysiu napisał(a)
                I nie wiem, dlaczego. Dla mnie ujawnianie adresu poczty elektronicznej jest czymś tak samo oczywistym, jak publikowanie numeru telefonu w książce telefonicznej. Przy czym jest o tyle łatwiej, że mozna sobie założyć konto niemal zupełnie anonimowe.
                Z tego co wiem to aby operator mógł zamieścić numer telefonu w książce telefonicznej musi mieć pisemną zgodę właściciela telefonu.
                Temat dotyczy szybkiego dostępu do e-maila. Z boku jest zakładka profil, więc bardzo szybko można z niej skorzystać i napisać list do autora wpisu.
                Moim zdaniem jeśli będzie dodawana następna zakładka z boku wpisu to niestety przy krótkich wpisach te zakładki będą stawały się coraz mniej czytelne. A może za jakiś miesiąc ktoś natępny wyjdzie z propozycją np."szybkiego dostępu do gg".
                Last edited by Maremali; 27-10-2003, 15:47.
                http://maremali.web-album.org/

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #9
                  A ja jestem za umieszczeniem skrótu obok zakładki PW.
                  Ten kto chce umożliwia dostęp do swojego emila.
                  Natomiast umieszczenie takiego skrótu znacznie uprościłoby funkcjonowanie.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • slado
                    Gość
                    • 07-2003
                    • 1072

                    #10
                    Myślę że PW jest wystarczające. Znam problem spamów i wyławiania adresów e-mail przez automaty. Trudno jest później blokować niechciane przesyłki. ART ma rację, to jest niedobre.
                    Osobiście nigdy z tego nie skorzystam, nawet jeśli będzie wprowadzone w "życie"...
                    Za prywatność !

                    Comment

                    • slado
                      Gość
                      • 07-2003
                      • 1072

                      #11
                      Cordel napisał(a)
                      Krzysiu, bardzo dobry pomysł! Zgłaszam się na ochotnika! Drogi Art'cie, spróbuj ujawnić mój adres, tak na próbę, może przetrze to szlaki. Mam taką nadzieję.
                      Zalóż sobie jakieś konto free i na nim przetestuj pomysł.
                      Przekonasz się sam jak to może być bolesne.
                      pozdrawiam

                      Comment

                      • Cordel
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 1087

                        #12
                        Nie, nie założe sobie. Korzystam z mojego podstawowego konta i nie zamierzam tego zmieniać. Nie przekonam sie jak to boli, bo i tak dam sobie radę. Ja chcę po prostu pomóc w przeworsowywaniu niepewnych pomysłów.
                        "Mam powody
                        Powstrzymywać się od wody.
                        Od wody mnie w brzuchu kole:
                        Pijam tylko alkohole."
                        Jan Lemański

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23791

                          #13
                          co mogę zrobić:
                          - dodać link przy poście danego Użytkownika do formularza emailowego, dzięki czemu będzie można napisać list do tego człowieka. W sumie sprowadzi się to tylko do tego, że formularz będzie wtedy oddalony o jedno kliknięcie zamiast o dwa kliknięcia.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Nie bardzo rozumiem te opory i potrzebę używania formularza. Jeżeli ktoś woli otrzymywać maile niż PW, to chyba w pewnym stopniu jego sprawa. W końcu po to wymyślono pocztę elektroniczna i specjalne programy do jej obsługi. Ale nie będę się upierał.

                            Druga sprawa. Wielu użytkowników w ogóle nie podaje adresu poczty, tylko każe się komunikować przez admina. Rozumiem, jeżeli ktoś używa głównie jakiegoś adresu służbowego. Ale dla celów forum można założyć darmowe konto i je upublicznić. A jeżeli się zatka spamem, to je zamknąć i założyć nowe. Chociaż wydaje mi się, że z tym spamem przesadzacie. Ja mam swoje konto osobiste cztery lata to samo, oprócz tego trzy inne na różne potrzeby i nie spotkałem się z naprawdę masowym zalewem śmiecia - na Interii zdarza mi się raptem parę reklam na tydzień. A swoje konto browarowe publikowałem na forum kilka razy i nic się nie stało.

                            A propos konia - niektórzy nie czytają dokładnie wypowiedzi. Wyraźnie napisałem, że mam wyłączoną stopkę, jak zapewne wszyscy, korzystający z modemu. Podobnie jak mam wyłączone wczytywanie obrazków, podobizn forumowiczów i mordy przy formularzu odpowiedzi. Jaki ma sens zamieszczanie adresu e-mail w stopce, skoro zapewne znaczna część użytkowników, jeśli nie większość, ma to wyłączone?

                            Comment

                            • crizz
                              ...
                              • 02-2003
                              • 1255

                              #15
                              Krzysiu napisał

                              A propos konia - niektórzy nie czytają dokładnie wypowiedzi. Wyraźnie napisałem, że mam wyłączoną stopkę, jak zapewne wszyscy, korzystający z modemu. Podobnie jak mam wyłączone wczytywanie obrazków, podobizn forumowiczów i mordy przy formularzu odpowiedzi. Jaki ma sens zamieszczanie adresu e-mail w stopce, skoro zapewne znaczna część użytkowników, jeśli nie większość, ma to wyłączone?
                              W godzinach wieczornych jestem modemowcem i mam na forum pełne ustawienia. Strony ładują się bardzo szybko. Rozumiem, że wyłączenie mordek mogłoby to jeszcze nieco przyspieszyć, ale co ma do tego stopka, te kilka/kilkanaście słów?
                              Uważam, że pomysł Arta rozwiąże problem - wysłanie emaila będzie dostępne po jednym kliknięciu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎