Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słód, chmiel, drożdze...(trójmiasto)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Słód, chmiel, drożdze...(trójmiasto)

    Dzisiaj właśnie zdobyłem 40kg słodu pilznieńskiego i 10kg słodu karmelowego z Gdańskiej Słodowni Baltic Malt w cenie naprawde bardzo atrakcyjnej ,bo za całość zapłaciłem 65,27 zł brutto... Ale pytanie dotyczy reszty produktów, czyli chmielu i drożdzy piwowarskich. Patrząc na ceny browamatora kręci mi się w głowie!! Nie wiecie z kąd można zakupić to w cenach bardziej dostępnych, albo ewentualnie może jest ktoś kto mógłby odsprzedać mi swoje nadwyżki chmielu albo drożdzy. Chyba ,że ktoś chciałby się ze mną wymienić??
    Last edited by Makaron; 27-10-2003, 16:16.
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #2
    Dzwoniłem do browaru Amber, ale pani odpowiedziała mi ,że nie odsprzedadzą mi ani chmielu ,ani drożdzy. Może trafiłem do złej osoby? Czy komuś udało się odkupić coś z Borwaru Amber??
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • sponsor
      Senior
      • 10-2003
      • 132

      #3
      BalticMalt zaczął sprzedawać bardziej detalicznie czy musiałeś się jakoś specjalnie nagimnastykować żeby ich przekonać?
      Tres Piwowares

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #4
        Baltic Malt ogólnie niechętnie sprzedaje małe ilości słodu, poniewaaż jest to dla nich gimnastyka z zorganizowaniem tego, ale przemiły pan główny technolog z Baltic Maltu powiedział ,że wystarczy kilka dni wcześniej go powiadomić,że chce się coś takiego kupić. Zorganizują to podczas pobierania próbek testowych. Naprawde nikt się nie czepia, ale trzeba poczekać kilka dni. W moim wypadku trwało to tydzień. I oczywiście wchodzi w gre jedynie odbiór osobisty. Mają słód pilznieński i karmelowy. Przy okazji podczas rozmowy z głównym technmologiem można dowiedzieć się wszystkiego o słodzie, fermentacji... i destylacji
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Avinetiv
          Member
          • 07-2004
          • 38

          #5
          główny technolog...

          A masz jakiś namiar na głównego technologa? Na stronie Baltic Maltu są numery do zarządu, kontroli jakości, techniki, logistyki itp.

          Comment

          • Makaron
            Senior
            • 08-2003
            • 2107

            #6
            dzwoń do sekretariatu. W całym BalicMalcie pracuje najwyżej 20 osób,więc od razu skierują Ciebie w odpowienie miejsce.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • czujnik
              Senior
              • 11-2003
              • 177

              #7
              Umów sie z panem Jamborowiczem tel. (0-58) 300 90 47
              Pozdrawiam
              czujnik

              Comment

              • Makaron
                Senior
                • 08-2003
                • 2107

                #8
                Całyczas nie ma problemu na wydobycie z BalticMaltu słodu. Miła atmosfera zarówno w administracji jak i w laboratorium. Odbiór słodu TYLKO I WYŁĄCZNIE osobiście. Kilka dni wcześniej trzeba "zamówić" słód. Cena na dzisiaj to 1,5zł pilzeński 2zł karmel jasny (130EBC).
                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  #9
                  To ja może reaktywuję temat z zamiarem zadania pytania:
                  Czy sekcja trójmiejska dysponuje obecnie jakąś wolną gęstwą drożdży górnej fermentacji?
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    #10
                    Ja ostatnio tylko z dolną warze więc niet

                    Comment

                    • huanghua
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 1910

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
                      Ja ostatnio tylko z dolną warze więc niet
                      Kiedys skorzystam Na razie nie mam warunków na dolniaki
                      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
                        To ja może reaktywuję temat z zamiarem zadania pytania:
                        Czy sekcja trójmiejska dysponuje obecnie jakąś wolną gęstwą drożdży górnej fermentacji?
                        Ja posiadam gęstwę z zestawu startowego pszenicznego z BA. Tylko nie wiem czy to się do uzycia nadaje. Nie czytając nic o przechowywaniu gęstwy zlałem ją do pojemnika i wsadziłem do zamrażalki. Po co? Nie wiem Uczyniłem to w odruchu instynktu samozachowawczego, by odłożyć coś na późnej
                        Czy to co wsadziłem do zamrażalki do czegokolwiek sie nadaje?
                        Poszukuję

                        Comment

                        • huanghua
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 1910

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                          Ja posiadam gęstwę z zestawu startowego pszenicznego z BA. Tylko nie wiem czy to się do uzycia nadaje. Nie czytając nic o przechowywaniu gęstwy zlałem ją do pojemnika i wsadziłem do zamrażalki. Po co? Nie wiem Uczyniłem to w odruchu instynktu samozachowawczego, by odłożyć coś na późnej
                          Czy to co wsadziłem do zamrażalki do czegokolwiek sie nadaje?
                          Jakieś szanse istnieją, choć bardziej profesjonalnie byłoby zamrażać z dodatkiem tzw. krioprotektora (np. gliceryny, stężonych roztworów cukrów, itp.).
                          Jakie to drożdże z tego zestawu? Jakieś Safale czy Safbrew?
                          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                          Comment

                          • zaszh
                            Junior
                            • 06-2006
                            • 6

                            #14
                            za jakieś 2 tygodnie będę dysponował Safbrew T-58, jak ktos chętny to gg 158803
                            Bibere humanum est, ergo bibamus.

                            Comment

                            • Luszi
                              Junior
                              • 07-2008
                              • 2

                              #15
                              A, odkopię ten stary temat...

                              Czy coś się zmieniło, jeżeli chodzi o dostępność w Trójmieście chmielu i drożdży? Nadal nie da się ich kupić "stacjonarnie"?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎