Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O'Hanlon's, Wheat Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    O'Hanlon's, Wheat Beer

    But. 0.5 l, alk. 4%
    Angielski pszeniczniak. Kolor typowy dla gatunku, zloty, metny. Piana trwala, masywna, drobnobabelkowa, nagazowanie porzadne jak przystalo na pszeniczne. Swiezy cytrynowy aromat. Smak podobny - bardzo mocno cytrynowy, kwaskowy, z lekka goryczka, babelki przyjemnie laskocza jezyk. Prawie nie wyczulem nut slodowych ani smaku drozdzowego charakterystycznego dla klasycznych kontynentalnych pszeniczniakow, co jednak wcale nie przeszkadza w mojej doskonalej ocenie tego piwa. W przeciwienstwie do pozostalych nielicznych pszenicznych wyspiarskich piw jakie znam (np. Hopback Thunderbolt ), ma ono zdecydowanie PSZENICZNY charakter a przy tym swoj niepowtarzalny styl. Ocena: 5-
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    pełna nazwa: Double Champion Wheat Beer

    zaw. alk. 4,0%, but. 0,5 l
    dostępne w sieci Bomi

    Pszeniczniak to jedno z "autorskich" piw małego rodzinnego browaru O'Hanlonów. Bardziej znane (dostępne również w Polsce) wyroby tego browaru - Royal Oak czy Thomas Hardy Ale - to licencyjne spuścizny po nie istniejącym już browarze Eldridge Pope.
    Piwo warzone jest w stylu belgijskim z udziałem kolendry i oczywiście niefiltrowane. Dwukrotnie zdobywało tytuł najlepszej pszenicy na Wyspach (stąd Double Champion przyjęte w oficjalnej nazwie piwa). Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Browarów Niezależnych (ang. The Society of Independent Brewers), którego członkiem jest także browar O'Hanlons. Stowarzyszenie, działające od 1980 r., pełni silną rolę konsolidującą małe niezależne browary na Wyspach. Co ciekawe, nie tylko wspiera swoich członków (zaawansowana współpraca z rządem), ale wymaga od nich zachowania wysokich norm jakościowych przy produkcji piwa. Pomaga to chronić małe browary jednocześnie gwarantując wysoką jakość ich produkcji. Ech, kiedy u nas coś się zmieni w tym zakresie

    Kolor - miodowo-pomarańczowy, mocne zmętnienie;
    piana - wysoka, średnioziarnista czapa w kolorze kremowym; dość trwała, po opadnięciu formuje śliczną pulchną pierzynkę;
    nasycenie - sprawia wrażenie słabego;
    zapach - smakowita mieszanka słodkawych nutek cytrusowych i rewelacyjnie aromatycznego chmielu;
    smak - bogaty bukiet smakowy, w którym prym wiodą smaczki cytrusowe o najrozmaitszych odcieniach smakowych - słodkie mandarynki, kwaskowe limonki, brzoskwinie - układające się w dość łagodną kompozycję owocową przetkaną smakiem drożdży i miodu; wśród późniejszych miodowo-słodowych wygładzeń można wyczuć cierpkawy akcent kolendry; w końcówce mocna goryczka (choć spodziewałem się mocniejszej) idealnie zamyka całość; lekko drożdżowy posmak.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎