Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PROŚBA !!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pyzio
    Gość
    • 10-2003
    • 5

    PROŚBA !!!

    Jest taka sprawa : Moja siostra pisze pracę dyplomową o ekonomii w polskim browarnictwie od połowy XIX wieku.

    W związku z tym mam prośbę o materiały związane z tym tematem.

    Wszystkich Życzliwych proszę o nadsyłanie na mojego maila odpowiednich materiałów

    Dziękuję z góry i każdemu z osobna (i moja siostra też)
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Odp: PROŚBA !!!

    Pyzio napisał(a)
    Wszystkich Życzliwych proszę o nadsyłanie na mojego maila odpowiednich materiałów
    Nie chciałbym być arogancki wobec nowo zarejestrowanego forumowicza, ale szczerze powiedziawszy troszkę przegiąłeś - może najlepiej byłoby, jakby ktoś przysłał gotowe opracowanie, co?

    Kolego, poszukaj tematu, w którym są wymienione wszystkie książki o browarach i browarnictwie i spróbuj do nich dotrzeć - albo niech siostra dotrze ...

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Dla ułatwienia, temat jest tutaj .
      Last edited by breslauer; 30-10-2003, 15:56.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Hi hi, co jakiś czas się taka postawa roszczeniowa objawia na foroum, zero inicjatywy, tylko podaj na stół

        Nie ma lekko, Pyziu, szukaj, a znajdziesz !
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Niestety ostatnio pojawia się wiele tego typu próśb - "przygotujcie dla mnie pracę na temat ...". Ludzie dla mnie jak byłem na studiach (zresztą dla moich znajomych też) prawdziwą przyjemnością było SAMODZIELNE wyszukanie odpowiednich informacji i SAMODZIELNE przygotowanie pracy bo tylko to dawało poczucie satysfakcji, a poza tym w końcu podczas pisania pracy student ma się właśnie nauczyć: wyszukiwania informacji, ich właściwego doboru, ich analizy i syntezy, krytycznej oceny materiału itp. Nikt tego za Ciebie / siostrę nie zrobi.Ludzie co się z Wami porobiło - chcielibyście wszystko tylko dostawać, a gdzie chociażby chęć dokonania czegoś SAMEMU. Naprawdę to dzisiejsze pokolenie (choć przecież nie jestem wcale stary jeszcze) mnie kompletnie dołuje swoim kompletnym brakiem aktywności i samodzielności. Czy aktywni potraficie być tylko w dyskotece/klubie/imprezie . Trochę własnego rozwoju dla własnego dobra. Uff trochę się uniosłem ale to dlatego, że to któraś pod rząd taka sama "prośba" bez wykazania odrobiny własnej aktywności.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Renegat
            Senior
            • 07-2003
            • 134

            #6
            zythum napisał(a)
            {CIACH} Uff trochę się uniosłem {CIACH2}
            Daj spokój, złość piękności szkodzi Świata nie zmienisz, a nerwy zszarpiesz. A może po prostu źle zrozumieliśmy Pyzia? Może nie chodzi mu o gotowe opracowania a tylko o adresy bibliotek? Albo jakoś tak?

            A po mojemu (ale ja nie kończyłem Harvard Business School) ekonomia w polskim browarnictwie w XIX wieku polegała na tym, żeby przy zaangażowaniu pewnych kosztów wytworzyć piwo. I żeby je następnie sprzedać. Jeśli przychód ze sprzedaży przewyższał koszty - to było git.
            Wybiegając naprzód - w połowie lat czterdziestych XX w. ekonomia browarnictwa polskiego zmieniła się o tyle, że zarówno koszty, jak i zyski nie miały najmniejszego znaczenia, bo i tak liczyło się tylko wykonanie i przekroczenie PLANU, oraz to, żeby sztandary równo powiewały.
            Pod koniec lat osiemdziesiątych zaczęto powoli wracać do wersji z XIXw.
            Obecna ekonomia polskiego browarnictwa zmierza do tego, żeby niedługo nie było już polskiego browarnictwa...

            Slainté!
            Rene
            Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎