Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Autenried Schlossbraurei, Autenrieder Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Autenried Schlossbraurei, Autenrieder Weizen

    Alk. 5,3% obj.
    Pszeniczniak z "gruboziarnistym" wyraźnym osadem drożdżowym. Dopóki nie wleje się mieszkających na dnie farfocli (ja mimo wszystko w końcu się zdecydowałem), to przedstawia się prawie jak kristalklar, czyli mało mętne po prostu. Barwa dość jasna - słomkowa wręcz. Bardzo intensnywny kwiatowo-cytrynowy zapach, piana jak na pszenicę dość kiepska - półpłynna i ekspresowo uciekająca.
    A w smaku - bardzo dobry i intensywny niemiecki pszeniczniak, jakiego chciałoby się pijać codziennie. Smaczne, ale nie wybijające się niczym ponad dostępne w Polsce niemieckie pszenice.
    Daję solidne 4.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Bladozłoty i mętny pszeniczniak. Buduje ładną, białą, bardzo drobną, wysoką, dość sztywną pianę.
    Pachnie w klasycznych tematach gatunku, tj. banany + goździki + cytrusy = . W smaku fajne, orzeźwiające grejpfruty, tło bananowe, szczypta goździków, nie wiem czemu pojawia się wrażenie pewnej wodnistości...
    Gazu dużo, toż to weizen... Kapsel browaru, dość typowa, południowoniemiecka eta z landszafcikiem.
    Całkiem typowy, klasyczny, choć absolutnie nie-niesmaczny pszeniczniak, kolega gdzieś się w okolicy przewinął i przywiózł. Za to chwała mu.
    A co do browaru, to ponoć powstał w roku 1650 i do roku 1912 znajdował się w arystokratycznych rękach...

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎