Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weihenstephan, Weihenstephaner Hefe Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Weihenstephan, Weihenstephaner Hefe Weissbier

    A się złożyło że Maruśka ma szkiełko do tego
    Alc 5,4& obj.
    Dość mocna goryczka jak na pszeniczniaka, co jednocześnie skutkuje zmniejszoną kwaskowatością, tak przecież pszenicznie typową. Co gorsza, goryczka owa wgryza się dość mocno w język i podniebienie, wykrzywiając trochę ryło.
    Daję 3+ w klasie pszenicznych.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    A ja się nie zgadzam z tą oceną. Bardzo dobra pszeniczka, mocno goździkowy zapach. Mocno gorzka - tez wolę lżejsze pszeniczki - ale jakościowo uważam, że mucha nie siada.

    Idę przepić Franziskanerem
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Piwo faktycznie nieco ciezsze niz typowe pszeniczniaki, ale za to intensywne w smaku. Zgadzam sie z Marusia jesli chodzi o gozdzikowy zapach, goryczka jest intensywniejsza niz w innych pszeniczniakach, ale mnie to nie przeszkadza. Pije go w wersji butelkowej (0.5 l $2.29), w moim ulubionym pubie jest dostepne z beczki i tez dobre. (4.75) 2-5
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Własnie pije to piwko ale chyba nazwe pisze się Weihenstephahner (chyba ze to jakas odmiana)
        zapach prawidlowy dla pszeniczniaka
        w samku uderza pszeniczy posmak fajnie kwaskowate ale gdzies pojawia sie goryczka
        barwa prawidlowo metna
        rozni sie w smaku od franka czy kapuzinera czyms ciezkim do opisania sle jest bsrdzo ciekawe na razie pisanie koncze ciag dalszy nastapi.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          pisalem jak sie pisze a sam doadalem za ha

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            za dużo ha

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Nabyłem w Oszą i zdegustowałem niedawno.
              Oczywiście mętne, kolor starego złota. 3.5
              Piana gęściuteńka, drobnopęcherzykowa, wygląda ślicznie. Przez minutę, potem pozostają tylko resztki. 3
              Nasycone mocno, duże, dobrze widoczne bąbelki. Lekka przesada. 3
              Zapach pieczywno-słodowy, niezbyt silny. Trochę czuć goździki. 4
              Smak początkowo kwaśnawy, potem do głosu dochodzi goryczka. Kwasku i goryczy jednak w nadmiarze. 3.5
              Butelka NRW (ekologiczna, jak podają na kontrze). Etykieta prosta do bólu, ale mimo to niezła. Nie podano informacji o ekstrakcie. 3.5

              OCENA: 3.6
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Wypiłem sobie owo piwko w Boże Narodzenie.
                Ładny pomarańczowy kolorek, piwko lekko mętne. Piana trwała, biała, nie za wysoka. Wspaniały owocowo-goździkowo-waniliowy zapach. Smak delikatny, typowy dla piw pszenicznych, ze sporą wytrawnością i przyjemnym aromatem. Idealne piwko po świątecznym biesiadowaniu, co i Moje Kochanie odnotowało mimo, iż za piwami pszenicznymi nie przepada.

                Comment

                • Piotras
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 307

                  #9
                  Niezła pszenica. Wyraźna goryczka i smak bardziej goździkowy niż owocowy ale jednak bardzo dobry.Ogromna pienitość. Ładna barwa. Pszeniczniak z charakterem, spokojna 4.
                  Butelka euro ma trochę inną krawatkę ale etykieta bez zmian w stosunku do zdjęcia Slavoya.

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 5,4% (ekstr. 12,7%), but. 0,5 l
                    w stałej ofercie u Marka w łódzkim Zofmarze

                    Taka sobie okazała się dla mnie ta pszenica, wiodący gatunek Weihenstephana.
                    kolor – miodowo-pomarańczowy, wyraźne zmętnienie;
                    piana – kremowa, wysoka i trwała, typowo pszeniczna;
                    zapach – pszeniczno-cytrusowo-drożdżowy;
                    nasycenie – bąbelków w kielichu sporo, ale w smaku niezwykle łagodne;
                    smak – delikatny, stonowany, lekko słodkawy smak pszeniczny z wyczuwalnymi, typowymi dla gatunku estrami bananowymi i cytrusowymi oraz odrobiną kolendrowej ostrości na języku; łagodny, aksamitny wręcz smak w końcówce okazuje się trochę zbyt delikatny i - może za sprawą słabego nasycenia - ostro przechodzi w wodnistość.
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • wedge7
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 217

                      #11
                      Taki sobie wspominam to piwko. Niewątpliwie jego wady to bardzo krótkotrwała i niezwarta piana. Na ten stan dodatkowo złożyło się zbyt duże nagazowanie które niszczyło pianę od dołu. Smak też niezbyt ciekawy - poprawny ale jak dla mnie ze zbyt intensywną goryczką. Natomiast mocną stroną tego piwa z pewnością jest bardzo ładny i intensywny zapach.

                      Comment

                      • Borysko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1144

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wedge7
                        zbyt duże nagazowanie które niszczyło pianę od dołu.
                        hmmm, jeszcze nie słyszałem żeby duża zawartość CO2 ograniczała trwałość piany

                        Comment

                        • atheus
                          Member
                          • 10-2006
                          • 67

                          #13
                          Hmmm... sam nie wiem jak to piwo ocenić. Z jednej strony to pszenica a to już samo przez się zasługuje na wysokie noty (kolor, mętność, zapach- cudo) Z drugiej strony na minus zaskoczyła mnie bardzo nietrwała piana (zupełnie jak nie pszeniczne- nawet resztki nie zostały), nieco za duże nagazowanie które prawie nie dopuszcza smaku do języka. Niemniej gdyby takie robiono w Polsce byłbym wniebowzięty. W kategorii pszenicznych dałbym mu 4 z małym minusem. Są lepsze ale nie ma na co narzekać

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Kolor: Ciemna żółć wchodząca w pomarańcz [4]
                            Piana: Rzadka, dwu centymetrowa i co raczej dziwne jak na niemieckie pszeniczaki nie dało się jej uzyskać przy normalnym nalewaniu a z wyższej wysokości. Opadła po około 2 minutach. [2]
                            Zapach: Typowo pszeniczny z goździkowym posmakiem [4]
                            Smak: Lekko kwaskowaty z posmakiem białego wina. Goryczka bardzo delikatna [3,5]
                            CO2: Odpowiednie [4]
                            Opakowanie: Klasyczne i z klasą. Ładny skromny projekt w odpowiednich kolorach [4,5]

                            Ocena: 3,9
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Co Wy tu wypisujecie??? Toż to pszepyszna pszenica!
                              Piana super-trwała, brudząca szkło, drobnobąbelkowa - idealna.
                              Nasycenie bardzo wyraziste, odpowiednie. Średnio-trwałe.
                              Kolor matowo-złoty, jak dla mnie wzorzec odniesienia.
                              Zapach wyraźnie bananowo goździkowy.
                              Smak intensywny jak na hefe-weissbier. W pierwszym planie banany wykończone goryczką (no może rzeczywiście nieco zbyt wyrazistą), potem cytrusowość łagodniejąca w finiszu przez wypełniający go drożdżowy posmak. Ogólnie smak bardzo ciekawy i złożony.
                              Z pewnością powtórzę, chociaż 7zł jakie dałem to sporo...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎