Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

początkujący browarnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ozzy22
    Junior
    • 11-2003
    • 11

    początkujący browarnik

    Jako osoba, która ma wielką chęć i zapał do stawiania warek i warzenia piwka, a ponadto jego pozniejszego spijania ze smakiem musze zdobyc potrzebny sprzęt. Do tej pory zajmowałem się tylko i wyłącznie winkiem.


    Co sądzicie o zestawach startowych oferowanych przez browamatora? Warto , czy lepiej szukać i składać coś we własnym zakresie.
    Dla przyjaciół OZZY
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #2
    Ja samemu zkompletowałem. Narazie jestem zadowolony. Ale jak masz do dyspozycji więcej pieniędzy to na pewno dużo czasu zaoszczędzsz zamawiając zestaw...
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Dużo taniej jest skompletować samodzielnie. Np. dwudziestolitrowe fermentory z Biowiniu są czterokrotnie tańsze. Niektóre rzeczy, zwłaszcza importowane, są naprawdę bardzo drogie.
      Samodzielne kompletowanie wymaga jednak trochę zachodu.

      To pytanie powinno jednak być w "kołysce". Nie chcę być upierdliwy (ale muszę) - ta kwestia była naprawdę wielokrotnie omawiana w różnych tematach. Wypadałoby więcej poczytać, a zadawanie niektórych pytań byłoby zbyteczne.
      Last edited by Krzysiu; 20-11-2003, 07:21.

      Comment

      • crizz
        ...
        • 02-2003
        • 1255

        #4
        Zestaw Browamatora (ten większy, z dwoma fermentorami) jest w zupełności wystarczający do warzenia piwa z gotowców i ekstraktów. Oczywiście dodatkowo potrzebny będzie garnek i inne kuchenne akcesoria. Jeśli chcesz warzyć ze słodów, to będziesz jeszcze potrzebował co najmniej wagi, dobrego termometru, dużego gara, kadzi filtracyjnej. A może i śrutownika. Jeśli chcesz robić mocniejsze piwa, to i balon do cichej fermentacji się przyda. A później to już droga wolna do skonstruowania własnego mikrobrowaru .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎