Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanský Kníže

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ye2bnik
    Senior
    • 07-2003
    • 171

    Svijany, Svijanský Kníže

    import własny z Czech

    niepasteryzowane, "pivo svetle specialni"
    butelka 0,5
    ekstrakt 13%, alkohol 5,5%

    piękna bursztynowa barwa, dobrze gazowane, ładna bielutka piana.
    Piwa tego browaru były mi gorąco rekomendowane przez panią prowadzącą Galerię Piwną w Pradze. Zarówno Svijansky Knize jak i ciemne Svijanska Knezna są znakomite. Zdecydowanie polecam.
    Krok po kroku, krok po kroczku,
    Najpiękniejsze w całym roczku
    Idą Święta...
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Piwo przywiezione mi przez Borysko prosto z Harrachova - dzięki! Dodam, że w towarzystwie kilku innych ciekawych buteleczek
    Sympatyczna etykieta, z pasującymi do nazwy akcentami rycerskimi. Kapselek też bardzo ładny w swojej prostocie.
    Kolor klasycznie pilsowy.
    Piana wysoka, drobnoziarnista. Osadza sie w dużej ilości na ściankach. bardzo gęsta i wręcz gorzkawa od chmielu.
    Pokaźny bukiet chmielowy. Tego mi brakuje w polskich piwach.
    W smaku dobrze czuć, że to piwo niepasteryzowane - spore bogactwo róznych fajnych nutel smakowych. Czuje się i słodowość, i bardzo minimalną słodycz, i jakby chlebowość, a wszystko przeplecione jest wyrazista chmielową goryczką.
    Doskonałe piwo, z czystym sumieniem mogę postawić 5. Szkoda że trzeba kawałek pojechać żeby je nabyć...

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Piana wzorcowa, obfita i trwala. Piekny, zlocisty kolor porzadnego pilznera. Nagazowanie w sam raz. W zapachu czuc wyraznie zarowno chmiel jak i slod. W smaku dominuje bardzo silna goryczka, z przyjemnymi slodowymi nutkami w tle. Ogolnie przyzwoite piwo, ale spodziewalem sie czegos wiecej; troche brak mu finezji. Ogolnie 4 (2-5)
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Widzę małą zmianę,zawartośc alk.5.6%.
        Całkiem niezła pianka drodno i średnio ziarnista-gorzka w smaku niesamowicie
        Barwa ciemno złota,prawie bursztynowa.Gaz -drobniutkie pęcherzyki pracują przez cały czas.W smaku czuje się zdecydowaną gorycz,ach jest wspaniale nachmielone
        Oceniam na 5 .Tak bym się napił z beczki ...
        Zakupiłem w Harrachovie (jak Borysko ) jadąc od Jakuszyc,skręcając na lewo w kierunku skoczni i w którymś z pensjonatów jest sklepik (około 100-150 metrów po prawej stronie) i można dostać między innymi to piwo.
        Last edited by Pogoniarz; 15-08-2005, 11:03.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          W pitym przeze mnie egzemlarzu piana była zepsuta - mała, gruboziarnista, szybko znikająca. A nie było odgazowane, bąbelki buzowały aż miło. Jednak w smaku super: silna goryczka na wyraźnie zaznaczonym tle słodowym. Ogólnie piło się bardzo przyjemnie, ale nie powaliło mnie z nóg.

          Otrzymane od Chrisa - dzięki!
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              Kolor bardzo ładny, bursztynowy, odpowiedni do ekstraktu.
              Piana dość mizerna, luźna. Szybko opada oblepiając szkło.
              Zapach chmielowy i słabo słodowy.
              W smaku zdecydowana goryczka chmielowa pozostająca w przełyku po przełknięciu. Bardzo świeże w odbiorze.
              Nagazowanie dość słabe.
              Opakowanie średnie. Butelka NRW mocno zjechana.

              W sumie piwo smaczne.

              Zakupione na Inowrocławskiej we Wrocławiu. Termin przydatności - 22.05.2007
              Last edited by JAckson; 23-03-2007, 14:15.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Zakupione we Wrocławiu na Legnickiej.

                Piana potężna, nie dało się nalać na raz. Zapach chmielowy, piana gorzka, musiałem troche upić żeby dolać resztę. Opadła do grubej warstwy.

                kolor ciemnego złota.
                W smaku silnie chmielowe, gorzkawe od chmielu, smaczne.
                wysycenie dobre.

                Ogólnie smaczne piwo.

                PS. Piłem je także w czwartek z kolegą. Jemu smakowało tak sobie, poźniej wybraliśmy się do knajpy. Tam wzieliśmy po Pilsnerze, po jednym łyku popatrzeliśmy na siebie i prawie równoczesnie stwierdziliśmy - co to k... jest? Kolega dodał - tamto czeskie było jednak dobre
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #9
                  Piję właśnie ostatnią butelkę z wakacyjnych zapasów. Przedmówcy właściwie napisali już wszystko - piwo ma świetną, puszystą pianę, która pięknie osadza się na szkle. Smak bardzo przyjemny, połączenie słodu i chmielowo-ziołowych aromatów. Lekka goryczka i wytrawność. Pije się je znakomicie, w sam raz na dłuższe piwne posiedzenia.
                  Będąc u Czechów skrzynkę tego piwa kupowałem w ciemno - teraz żałuję, że nie wziąłem więcej!
                  Piwo z datą przydatności do 24.09 - dłuższy pobyt w piwniczce nie zaszkodził mu wcale.
                  Jedno z najlepszych czeskich piw jakie piłem - gorąco polecam wszystkim!!
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #10
                    Piwko otrzymane pod choinkę.Kolor piekny złoty,piana bardzo trwała i gęsta,gaz w sam raz,w smaku bardzo dobre(dobra goryczka z lekką nutą słodową).Szkoda że dostałem tylko jedne,bo naprawdę jest smaczne.PZDR
                    mb WOS

                    Comment

                    • dyzman
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 108

                      #11
                      Znakomite piwko , wysoka klasa warzenia. We Wrocławiu dość łatwo dostępne, dlatego często umila mi żywot Smak typu : "bomba z opóźnionym zapłonem" , goryczka trafia do konsumującego kilka sekund po przełknięciu i pozostaje w gardle na dłużej. Zapach wzorowy, idealne proporcje chmielu to istna amrbozja dla moich zmysłów, dlatego piję i wącham na zmianę, delektując się jedną szklanką przez dłuższy okres czasu.. Piana po nalaniu to piękna drobnoziarnista czapa, daje o sobie znać do ostatniego łyka (choć redukuje się do śnieżnego dywanika). Znakomita proporcja ekstraktu i alkoholu. Kolor piwa to intensywne złoto, nasycenie średnie. Podoba mi się logo i czcionka na etykiecie, szkoda że brak kontry. Piwo na 5-
                      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                      Comment

                      • dyzman
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 108

                        #12
                        No ok , przepraszam za ten minus powyżej..
                        "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #13
                          Kolejne piwo browaru Svijany;
                          Kolor: bursztynowy, klarowny 4,50
                          Piana: wysoka, biała, drobnoziarnista, trwała po opadnięciu gruby kożuszek na całym licu 4,50
                          Zapach: mocny, cmielowo słodowy z lekką nuta owocową 4,00
                          Smak: niebo wgębie goryczka dopiero po spłynięciu z języka daje o sobie znać lekko kwaskowe, 4,00
                          Wysycenie pracowało cały czas slabsze jak u Ritera ale zadowalajace 3,50
                          Opakowanie: informacje o piwie pełne piwo nie pasteryzowane etykieta podobna wzorem do Ritera tyle, że zlota napisy czarno-czerwone, kapsel sygnowany logo browaru 4,00
                          Ogólna ocena piwa 4,00.
                          Godne polecenia i powtórzenia za następnym wypadem do Czech.

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Kupione w łódzkim Zofmarze, parametry i szata graficzna jak u przedpijców.
                            Złociste, dosyć jasne, słabo nagazowane, piana wysoka i trwała.
                            Zapach chmielowo-słodowy, lekko zbożowy, dosyć intensywny.
                            W smaku silna goryczka i wyraźny słód, wszystko na swoim miejscu chociaż bez większych fajerwerków, po prostu solidnie treściwe piwko, na koniec wchodzi mocny goryczkowy posmak. Pod koniec picia, po lekkim ogrzaniu, nabiera jeszcze gęstości. Bardzo dobre.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Co za bogactwo smaku i posmaku. Takim piwem warto się delektować. Zdecydowanie polecam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎